Nowości projektowe

Nowość w ofercie – projekt domu Cytrus

Cytrus to projekt domu parterowego zaprojektowany w stylu nowoczesnej stodoły. Minimalistyczny charakter domu podkreśla dach bez okapów, pokryty nowoczesną płaską blachodachówką modułową Ruukki Hyygge. Dzięki starannie dopracowanym proporcjom i nowoczesnym detalom prosta bryła zyskała elegancję i niebanalny wygląd. Jasny tynk na elewacji stanowi oprawę dla naturalnych okładzin elewacyjnych, z którymi idealnie komponuje się stolarka w stalowym kolorze.

Wejście główne do budynku zostało umieszczone w podcieniu i zyskało praktyczne zadaszenie, które stanowi osłonę przed śniegiem i deszczem. Od strony ogrodu został zaprojektowany sporej wielkości taras, idealny do skomponowania wygodnej strefy relaksu na świeżym powietrzu. Atutem projekt jest możliwość wyjścia na taras z salonu, kuchni, łazienki oraz jednej z sypialni.

Elementem charakterystycznym wnętrza są liczne przeszklenia, które charakteryzują strefę dzienną, w tym wysokie okno w części jadalnianej, które sięga od podłogi po sufit. W część dziennej domu został zaprojektowany tzw. wysoki sufit, który podkreśla nowoczesny charakter wnętrza oraz stwarza wiele ciekawych możliwości aranżacji wnętrz, w tym możliwość odsłonięcia belek krokwiowych w salonie.

Wejście główne do domu prowadzi do korytarza, który rozdziela strefę dzienną domu od strefy nocnej. W części dziennej znajduje się przestronny salon połączony z jadalnią, który został usytuowany zarówno od frontu budynku, jak również jest dostępny od strony ogrodu. Takie położenie sprawia iż projekt Cytrus należy zarówno do projektów domów z wjazdem od południa jak i od północy. Otwarta kuchnia zostało usytuowana w głębi budynku. Jej funkcjonalność uzupełnia zlokalizowana obok spiżarnia.

W części nocnej znajdują się trzy sypialnie oraz dwie łazienki, jedna z wanną druga z prysznicem. Główna sypialnia poza dostępem do tarasu posiada również prywatną garderobę. Uzupełnieniem układu funkcjonalnego jest kotłownia dostępna z przedsionka, która została dopasowana pod dwa rodzaje ogrzewania: gazowe oraz na paliwo stałe.

Szczegóły projektu domu Cytrus znajdziesz na stronie – Projekt domu Cytrus.

 

Wersja projektu z garażem jednostanowiskowym

Projekt domu Cytrus 2

W ofercie posiadamy również projekt Cytrus 2, który jest wersją projektu Cytrus z garażem jednostanowiskowym w bryle budynku. Układ funkcjonalny całego domu pozostał niezmieniony. W salonie został zaprojektowany wylewany strop, dlatego też w jadalni pojawiły się tradycyjne drzwi tarasowe. Wejście do garażu zostało zaprojektowane przez kotłownię, która wraz z przedsionkiem  została nieznacznie pomniejszona. Taki zabieg spowodował jednak, iż w projekcie pojawiło się jedynie ogrzewanie gazowe.

Szczegóły projektu domu Cytrus 2 znajdziesz na stronie – Projekt domu Cytrus 2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »