Projekt domu Allegro 2
Projekty & Wnętrza,  Realizacje,  Story

Allegro 2 – dom szyty na miarę

Historia Magdaleny i Sebastiana pokazuję, że młode osoby chętnie podejmują odważne decyzje, w tym również te dotyczące budowy domu. Oczywiście nie są w tym odosobnieni. Własny dom to naturalny etap zakładania rodziny i tworzenia swojego miejsca na ziemi. Nasi bohaterowie zdecydowali się na sporą inwestycję. Wybudowali bowiem 241 metrowy dom. Dlaczego wybrali gotowy projekt domu ALLEGRO 2? Jak wyglądała ich przygoda z budową domu?  Dowiecie się z przeprowadzonej rozmowy. Zapraszamy do lektury.

Projekt domu Allegro 2

 

Zdjęcie z realizacji projektu domu ALLEGRO 2

Para Magdalena i Sebastian z sentymentem wspominają czasy swojego dzieciństwa i młodości, wówczas  mieszkali z rodzinami we własnych domach. Początkowo nie planowali, budowy domu. Przez około dwa lata po ślubie mieszkali w bloku, który zlokalizowany był w samym centrum miasta.  Ten krótki czas wystarczył, aby para podjęła stanowczą decyzję dotyczącą budowy własnego domu, oraz wyprowadzki z miasta. Postanowili zamieszkać w niewielkiej miejscowości. Warunkiem koniecznym była niewielka odległość od miasta oraz dobra komunikacja. Te plany szybko przerodziły się w rzeczywistość. Czego efekt możemy podziwiać na zdjęciach z realizacji.

Zdjęcie z realizacji projektu Allegro 2

Zdjęcie z realizacji projektu domu ALLEGRO 2

Nasi bohaterowie jednomyślnie zdecydowali o wyprowadzce. Bardzo szybko rozpoczęły się poszukiwania działki w spokojnej i cichej okolicy. Młodzi małżonkowie marzyli aby uciec od zgiełku miasta. Poszukiwania samego projektu zaczęli od ustalenia, kilku podstawowych kwestii. Na początku została określona powierzchnia użytkowa wymarzonego domu. Kluczowe znaczenie miał też rozkład pomieszczeń. I oczywiście wygląd zewnętrzny, bo na to w pierwszej kolejności zwracamy uwagę. Para zdecydowała się na poszukiwania gotowego projektu domu w tradycyjnym stylu. Magdalena wspomina, że najpierw znaleźli kilka projektów domów w internecie. Następnie na różnych forach budowlanych czy grupach tematycznych szukali kontaktu do rodzin, które już wybudowały dom według konkretnego projektu. Małżonkom bardzo zależało, aby zobaczyć jak konkretny projekt wygląda na żywo.

Projekt domu Allegro 2

 

Zdjęcie z realizacji projektu domu ALLEGRO 2

Projekt domu ALLEGRO 2 stał się ich numerem jeden, ponieważ urzekł Magdalenę i Sebastiana dużą przestrzenią oraz niezwykłą funkcjonalnością pomieszczeń. Decyzję o wyborze tego konkretnego projektu podjęli sami, na podstawie obejrzanych realizacji i rozmowach z właścicielami domów wybudowanych według tego projektu. Para podkreśla, że układ funkcjonalny pomieszczeń jest wręcz idealny, bowiem spełnia ich wszystkie oczekiwania. W bryle budynku doceniają natomiast ozdobny wykuszu, który zdobi front domu. Dodatkową zaletą jest przestronny garaż. Zmieszczą się w nim dwa samochody oraz rowery i inne sprzęty. Do zakupionego projektu małżonkowie wprowadzili drobne zmiany, aby nieco „odmłodzić” i urozmaicić klasyczną bryłę. Zastosowano balustrady ze stali nierdzewnej. Zachwyceni prezentowanym w projekcie wykuszem postanowili na doprojektowanie dodatkowego. Dodatkowo wybrali inny kolor elewacji.  Te drobne modyfikacje sprawiły, że dom wygląda bardzo dobrze.

Projekt domu Allegro 2

 

Zdjęcie z realizacji projektu domu ALLEGRO 2

W przypadku projektu ALLEGRO 2  para zdecydowała się również na wprowadzenie kilku zmian w układzie pomieszczeń. Wspominają, że to była ich najlepsza decyzja.  Modyfikacją oryginalnego projektu było powiększenie tarasu, by zyskać więcej przestrzeni. Wewnątrz natomiast wydzielili dwa dodatkowe pomieszczenia, w których urządzili saunę oraz pralnię. Małżonkowie jednogłośnie twierdzą, że na chwilę obecną nie zmienili by nic w wybudowanym domu ponieważ jest idealny. Piękne wnętrza, jakie można podziwiać na przesłanych do konkursu zdjęciach są efektem przeglądania tysiąca stron internetowych i szukania inspiracji. Później drogą eliminacji para rezygnowała z tych mniej ciekawych na rzecz obecnie prezentujących się rozwiązań.

zdjęcia z realizacji projektu domu Allegro 2

Zdjęcie z realizacji projektu domu ALLEGRO 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »