Projekt domu Karmazyn
Realizacje,  Story

Karmazyn – dom bez etapu budowy

Kolejna para laureatów konkursu fotograficznego  podzieliła się z nami swoją historią. Dziś prezentujemy zwycięską realizację projektu domu Karmazyn. Państwo Małgorzata i  Mateusz postawili na piętrową klasyczną bryłę, która od wielu lat nieprzerwanie cieszy się popularnością wśród osób szukających gotowych projektów domów.

Zdjęcia z realizacji karmazyn

Zdjęcia z realizacji projektu domu Karmazyn

Dom bez etapu budowy?
Nasi bohaterowie mieli ułatwione zadanie, ponieważ ominęła ich część związana z papierologią oraz budową domu. Swój wymarzony dom znaleźli w stanie deweloperskim po kilku miesiącach poszukiwań. Jednak z podjęciem ostatecznej decyzji o jego kupnie czekali około roku. W tym czasie odszukali nasze biuro projektowe, porozmawiali z architektem, pobrali rysunki szczegółowe i dokładnie zapoznali się z projektem gotowego domu Karmazyn. Po kompleksowym przeanalizowaniu projektu nasi bohaterowie zaczęli projektować aranżację wnętrza wprowadzając stosowne modyfikacje.

Realizacja projektu KarmazynWnętrza projektu domu Karmazyn

Wnętrza i ich aranżacja
Małgorzata osobom, które dopiero rozpoczynają poszukiwania domu radzi aby po ustaleniu priorytetów dotyczących potrzeb domowników takich jak wielkość strefy dziennej i nocnej czy ilość pomieszczeń gospodarczych skorzystali z pomocy architekta wnętrz, który bardzo szybko wykona wizualizację pomieszczeń. Dzięki czemu łatwiej będzie można sobie wyobrazić poszczególne pokoje.

Realizacja projektu KarmazynWnętrza projektu domu Karmazyn

Zmiany w gotowym projekcie
W gotowym projekcie domu Karmazyn wprowadzono kilka zmian: okna narożne w kuchni i sypialni zastąpiono tradycyjnymi, dzięki temu domownicy zyskali dodatkową przestrzeń, którą wykorzystali umieszczając więcej wiszących szafek w kuchni oraz dodatkowy regał w sypialni. Ponadto w pomieszczeniu gospodarczym zostało umieszczone okno, co pozwoliło na uzyskanie większej ilości naturalnego światła. Trafnym – zdaniem naszych bohaterów- wyborem była likwidacja długich schodów zaprojektowanych z tylu budynku i umieszczenie tam krótkich schodów oraz tarasu. Teraz taras stanowi naturalne przedłużenie jadali i pozwala na sprawne przemieszczanie się z posiłkami na zewnątrz.

Z perspektywy lat małżonkowie nie żałują postawienia domu piętrowego, a chodzenie po  klatce schodowej ich nie męczy. Podkreślają jedynie, że gdyby budowali dom zdecydowaliby się na powiększenie garażu i pomieszczeń gospodarczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »