Projekt domu Ariel
Realizacje,  Story

Ariel … nic mi więcej nie potrzeba!

Dzisiaj zapraszamy do malowniczej miejscowości położonej w sąsiedztwie gór. Przepiękne widoki jakie można podziwiać z okna bohaterów naszego wywiadu sprawiają, że z lekką zazdrością oglądamy realizację jednego z naszych najpopularniejszych projektów domów jakim jest Ariel. Nasi bohaterowie mieszkali w bloku, mieli 70-metrowe mieszkanie. Po narodzinach dzieci w ich mieszkaniu zaczęło robić się ciasno. Jak sami wspominają, zwyczajnie brakowało im miejsca. Najbardziej odczuwały to dzieci, które nie miały wystarczającej przestrzeni. Rodzice marzyli o tym, aby ich dzieci miały swoje pokoje oraz przestrzeń do zabawy i psot. To był główny powód, który skłoniły naszych inwestorów do rozpoczęcia poszukiwań działki.

Projekt domu Ariel

 

Zdjęcie z realizacji projektu domu ARIEL

Dobry resarch to podstawa
Agnieszka i Paweł są doskonałym przykładem, na to że dobry resarch to podstawa.  Poszukiwania idealnego domu rozpoczęli w dość nietypowy sposób. Zamiast przeglądać katalogi czy strony internetowe postanowili  obejrzeć domy na żywo. Pewnego dnia wybrali się na wycieczkę po okolicy. Rozglądali się i uważnie analizowali mijane domy. Po paru dniach, i kilkudziesięciu kilometrach trafili na ten idealny.To czujne oko Agnieszki wypatrzyło budujący się w okolicy projektu domu Ariel. Był on w ostatniej fazie wykończenia a już zachwycał swoim wyglądem. Po krótkiej rozmowie z właścicielami dowiedzieli się o biurze projektowym Domy w Stylu, w którym finalnie kupili swój wymarzony projekt dom ARIEL.

Realizacja projektu ariel

 

Zdjęcie z realizacji projektu domu ARIEL

Jak przyśpieszyć pracę wykończeniowe?
Budowa wymarzonego domu przebiegła dość szybko i trwała około dwa lata. Wszystkie prace przebiegały dość sprawnie. Rodzinie bardzo zależało aby spędzić pierwsze święta Wielkanocne we własnym domu, dlatego dość mocno naciskali na ekipy budowlane. Tak mocno zależało im na szybkim zakończeniu prac wykończeniowych, że postanowili wziąć sprawy, we własne ręce. Para zabrała się za samodzielnie zamontowanie bidetu. Przecież to nic trudnego. Udało się, lecz z drobnymi komplikacjami. Do bidetu zamontowali bowiem baterię od umywali… Pojawiły się pewne wątpliwości jak z tego korzystać? Na szczęście sprawę uratował hydraulik, żartując przy okazji, że cieszy się, iż do bidetu nie została zamontowana bateria od wanny. Morał z tej historii jest jeden, jeśli się nie znasz nie dotykaj. Nie każdy może stać się bohaterem domu 😉

Realizacja projektu Ariel

Zdjęcie z realizacji projektu domu ARIEL

Skąd czerpać inspirację?
Para na wczesnym etapie budowy domu dołączyła do naszej facebookowej grupy Budujemy Ariele z DOMYwStylu.pl. Dołączenie do grupy dało im bardzo dużo praktycznej wiedzy dotyczącej budowy, wyboru materiałów. Ponadto mogli podejrzeć realizację innych osób. Ponadto mogli podejrzeć realizację innych osób. Porady dotyczące urządzenia wnętrz częściowo pochodzą od wykonawców, którzy podrzucali ciekawe wskazówki podczas prac wykończeniowych. Efekt, który można podziwiać na zdjęciach z realizacji jest wynikiem długich nocy narad. Gospodarzom zależało aby wnętrza były ładne i funkcjonalne. Nie chcieli jednak aby  urządzenie pomieszczeń mocno obciążyło domowy budżet. Jak widać na zdjęciach cel został osiągnięty. Agnieszka i Paweł są bardzo zadowoleni z osiągniętego efektu, ponieważ udało się im niewielkim kosztem osiągnąć gustownie urządzone wnętrza.

Realizacja projektu ARIEL

Zdjęcie z realizacji projektu domu ARIEL

Zmiany w gotowym projekcie
Gospodarze zdecydowali się na wprowadzenie kilku zmian, tak aby dopasować projekt do swoich potrzeb i do swojego stylu życia. Zlikwidowali spiżarkę powiększając dzięki temu wiatrołap, w którym w przyszłości wstawić schody i zagospodarować poddasze. To będzie doskonała przestrzeń na pokój gościnny i łazienkę. Wprowadzając drobne zmiany Agnieszka spełniła swoje dwa marzenia. Pierwsze z nich to przestronna łazienka z oknem. Każda kobieta wie, że najlepiej wykonywać makijaż przy naturalnym świetle. Aby to osiągnąć nasi gospodarze przenieśli kotłownię na poddasze. Dom jest ogrzewany gazem a mały piec i zbiornik na ciepłą wodę nie zabierają za dużo miejsca. Kolejne marzenie czyli jeszcze większa garderoba również zostało spełnione!  Łazienka połączona z jedną z sypialni stała się częścią garderoby. Dzięki temu udało się uzyskać całkiem sporą garderobę. Dodatkowo, aby móc podziwiać przepiękną panoramę Karkonoszy w pokoju dziennym gospodarze poszerzyli frontowe wyjście na taras.

Realizacja projektu Ariel

Zdjęcie z realizacji projektu domu ARIEL

Agnieszka i Paweł zdecydowali się na budowę domu z betonu komórkowego. Większość materiałów wykorzystanych do budowy domu była zgodna z projektem. Gospodarze wzięli pod uwagę rekomendowany system wentylacji tzw. rekuperację.  Mechaniczny system wentylacji jest doskonałym rozwiązaniem dla alergików przekonał się o tym Paweł, dla którego stan powietrza ma ogromny wpływ na zdrowie i komfort życia.

Rada dla osób szukających projektu domu
Osobom, które są na początku drogi do wyboru idealnego projektu domu, oraz tym wszystkim, które nie potrafią się zdecydować, gorąco polecamy projekt domu Ariel. Nasi bohaterowie jednogłośnie podkreślają, że niczego nie żałują.  Wybudowany według gotowego projektu dom spełnia ich oczekiwania, ponieważ jest przestronny, funkcjonalny i z zupełnością spełnia oczekiwania 4 osobowej rodziny. Dzięki zamontowaniu dużych okien pomieszczenia są bardzo nasłonecznione, a co najważniejsze małżonkowie zyskali niesamowity widok na panoramę Karkonoszy.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »