Zdjęcia z realizacji ambrozja_3
Realizacje,  Story

Ambrozja 3 – idealna inwestycja na lata!

Dziś ostatnia para laureatów konkursu opowiada dlaczego, zdecydowała się na wybór gotowego projektu domu oraz jak udało im się pokonać przeciwności losu i wybudować wymarzony dom według gotowego projektu Ambrozja 3. Przeczytajcie historię o tym, że nie można się zniechęcać w poszukiwaniach działki. Zgodnie ze starym powiedzeniem do trzech razy sztuka — w przypadku naszych bohaterów sprawdziło się to doskonale. Przekonajcie się sami.

Zdjęcia z realizacji ambrozja_3

Zdjęcia z realizacji projektu domu Ambrozja 3

Anna i Robert zawsze marzyli o posiadaniu własnego domu. Wyobrażając sobie idealny projekt, od razu wiedzieli, że powinien to być dom parterowy. Zarówno Anna, jak również jej mąż Robert wychowywali się w piętrowych domach i do dziś mają dość wchodzenia po schodach. Gdy zapadła decyzja o zakupie gotowego projektu domu nasi bohaterowie dali sobie około miesiąca, aby w tym czasie spokojnie wybrać projekt. Parze zależało na znalezieniu projektu, który będzie w 100% spełniał ich oczekiwania. Kolejnym krokiem było znalezienie działki, na której będzie możliwe wybudowanie domu zgodnie z gotowym projektem. Przeglądając różne strony internetowe natrafiliśmy na DOMYwStylu.pl

Dość zabawnie to zabrzmi, ale podczas wyboru domu zarówno rodzina, jak i znajomi odradzali nam wybór domu parterowego. Było tak z uwagi, na fakt, że nikt z nich nie mieszka w parterówce. Nie słuchaliśmy ich rad, postawiliśmy na swoim i nie żałujemy. Zdecydowaliśmy się na wybór gotowego projektu Ambrozja 3, ponieważ bardzo podobał się nam układ funkcjonalny tego projektu. Zwróciliśmy uwagę na rozmieszczenie pokoi. Spodobała się nam również bryła budynku i oczywiście to, że dom jest parterowy i nie ma w nim żadnych schodów!

Zdjęcia z realizacji ambrozja 3

Zdjęcia z realizacji projektu domu Ambrozja 3

 

Finalnie zdecydowaliśmy się na wprowadzenie pewnych zmian, aby projekt w pełni spełniał wszystkie potrzeby. Anna i Robert po pierwsze zwiększyli powierzchnię domu oraz zmodyfikowali układ łazienek. Jednak największą zmianą było powiększenie tarasu oraz jego zadaszenie. To była świetna decyzja – wspominają małżonkowie. Przy gorszej pogodzie nie trzeba martwić się o meble ogrodowe, które zawsze są schowane przed negatywnymi czynnikami atmosferyczny. A Małżonkowie  mogą niezależnie od pogody korzystać w pełni z tarasu. Ta zmiana jest istotna również z innego bardziej praktycznego punku widzenia — para zaoszczędziła miejsce w garażu.

Inspirację dotyczące urządzania wnętrz Anna z Robertem zaczęli szukać na długo przed rozpoczęciem budowy. Od początku mieli w głowach zamysł, jak powinny wyglądać wnętrza, później szukali jedynie materiałów, farb, mebli i dekoracji, które najlepiej będą odzwierciedlały nasze oczekiwania.

 

Zdjęcia z realizacji ambrozja_3Zdjęcia z realizacji projektu domu Ambrozja 3

Od momentu uzyskania pozwolenia na budowę samo wybudowanie domu według gotowego projektu Ambrozja zajęło zaledwie 8 miesięcy. Najtrudniejsze i najbardziej czasochłonne były kwestie związane z zakupem działki. Para wspomina, jak miała problem, ze znalezieniem odpowiedniej działki. W końcu, gdy znaleźli tą jedyną idealną działkę, osoba sprzedająca aż 3 razy zmieniała decyzję. Przekładała termin finalizacji. Anna wspomina, że nie poddawali się, dzwonili zgadzali się na kolejne zmiany terminów. Uparcie dążyli do celu. Naszym zdaniem było warto! – zgodnie podkreślają małżonkowie.

Dom został wybudowany w technologii pasywnej z pompą ciepła. Zależało nam na tym, aby dom był bez obsługowy i energooszczędny. Zdecydowaliśmy się, na zastosowaliśmy system wentylacji mechanicznej. System rekuperacji to podstawa w domu. Dzięki temu w domu jest ciągła wymiana świeżego powietrza. Nie ma problemu wilgoci czy nie przyjemnych zapachów.

Zdjęcia z realizacji ambrozja_3_r11

Zdjęcia z realizacji projektu domu Ambrozja 3

Na koniec jako doświadczeni w budowie domu, osobom dopiero rozpoczynającym budowę możemy powiedzieć, że najważniejsze jest, aby wiedzieć, jakie się ma oczekiwania, pragnienia i potrzeby. Najważniejsze, aby na spokojnie wszystko przemyśleć, tak, żeby później niczego nie żałować.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »