Zdjęcia z realizacji Ariel
Realizacje,  Story

Ariel – dom urządzony z pomysłem

Nie wyobrażasz sobie mieszkania w bloku? Od zawsze na hasło dom myśleliście o przytulnym budynku i ogródku dookoła? Przeczytaj historię Michaliny i Roberta, parę bardzo świadomą własnych potrzeb i praktycznie podchodzących do tematu budowy domu. Przeczytaj jak niewiele trzeba by wykonać pierwszy krok do zrealizowania wspólnych marzeń.

Zdjęcia z realizacji

Zdjęcia z realizacji projektu domu Ariel

Projekt domu Ariel najlepszy wśród gotowych projektów
Zapytani czemu zdecydowali się na budowę domu bez zastanowienia odpowiedzieli, że od zawsze mieszkali w domach i teraz nie wyobrażają sobie mieszkania w bloku. Poszukiwania wyśnionego domu zaczęli od zebrania papierowych wersji katalogów oraz przeglądania różnych projektów na stronach internetowych. Gotowy projekt domu Ariel pokonał konkurentów. Para była tak zdecydowana na wybudowanie właśnie tego konkretnego projektu, że szukała odpowiedniej działki pod wybudowanie projektu Ariel. Zazwyczaj osoby szukające projektu mają już zakupioną działkę i starają się dobrać projekt do działki, tym razem było odwrotnie.

Dopasuj projekt domu do swoich potrzeb
Nasi bohaterowie wspominają, że poszukiwania domu rozpoczynali od przeglądania wielu katalogów i setek projektów dostępnych na stronach internetowych. Z pośród tych wszystkich ofert to średniej powierzchni dom parterowy okazał się najlepszym wyborem. Michalina i jej mąż zdecydowali się na zakup gotowego projektu domu – Ariel. Sami zdecydowaliśmy o wyborze tego projektu. W końcu to my w nim mieszkamy, dlatego przede wszystkim nam ma się podobać. Wybierając projekt domu od początku wiedzieli czego chcą. Parze zależało na osobnym wejściu do kotłowni. Para sprytnie zagospodarowała dom, który aktualnie pełni funkcję domu oraz biura z osobnym parkingiem. Praktyczną, że względu na prowadzoną działalność zmianą było zaprojektowanie osobnego wejścia do kotłowni zarówno ze środka domu jak i z zewnątrz.

zdjęcia z realizacji ariel

Zdjęcia z realizacji projektu domu Ariel

Zmiany na etapie adaptacji
Z własnego doświadczenia polecamy wprowadzić w projekcie kilka zmian już na etapie adaptacji, my zrobiliśmy okna w garażu. Zmniejszyliśmy okna w łazience i garderobie. Postanowiliśmy zmienić przeznaczenie WC i zrobić w nim pralnię. Dodatkowo przy kuchni postanowiliśmy zrobić spiżarnię, którą Michalina jest po prostu zachwycona. Pani domu przestrzega, żeby nie słuchać osób odradzających zrobienie spiżarni, ponieważ przydaje się niemal każdego dnia.

Etap budowy domu
Od momentu uzyskania pozwolenia na budowę do momentu zamieszkania w gotowym domu minęło 2.5 roku. Zdecydowaliśmy się na budowę domu systemem gospodarczym. Jak wspomina Michalina, to mąż głównie zajmował się budową oraz odpowiadał za kwestie techniczne. Jej natomiast przypadło trudne zadanie czuwania i pilnowania całego przedsięwzięcia. Do dziś żartobliwie wspomina, że była tzw „czarną owcą”. Część prac jak wspomina małżeństwo zdecydowali się powierzyć fachowcom. Zostali zatrudnieni do budowy dachu, zamontowania instalacji, oraz do łazienek. Całą kontrolę nad budową sprawował kierownik budowy, natomiast poprawność pracy była pod czujnym okiem Michaliny i jej męża. Jak wspominają czasami korzystali z pomocy zaprzyjaźnionego inżyniera budowlanego. Budowę kontrolował kierownik, poprawność my sami a do specjalistycznych prac zaprzyjaźniony inżynier budowlany Takie prace jak montaż kontaktów, lamp czy malowanie ścian robili własnymi siłami.

Zdjęcia z realizacji projektu domu Ariel

Grupa na Facebooku – miejscem wymiany doświadczeń
Na początku ich „przygody” związanej z budową domu byli zupełnie sami. Facebookową grupę budujemy Ariele z domy w stylu małżeństwo odkryło dość późno, ponieważ dopiero w momencie robienia podłóg i łazienki. Z uwagi na nabrane doświadczenie i przejście początkowych etapów budowy stali się mentorami dla innych osób, doradzali, służyli pomocą. Jak sami wspominają mieli wiele zapytań o ten projekt i wybudowany według niego dom. Chętnie pomagali innych, gościli w swoim domu osoby, które rozważały zakup tego projektu i chciały zwyczajnie sprawdzić jak prezentuje się na żywo.

Zdjęcia z realizacji Ariel

Zdjęcia z realizacji projektu domu Ariel

Budżet czyli pójście na kompromis
Michalina wspomina, że zdecydowali się na opracowanie kosztorysu budowlanego. Małżeństwo było zdecydowane na wybór parterowego projektu domu Ariel. Mieli również świadomość, że dach wielospadowy jest droższy niż dwuspadowy Para wspomina też o oszczędnościach, które udało im się znaleźć. Materiały kupowali głównie w okresie zimowym i dzięki uprzejmości firm trzymali je w magazynach sklepów. Etap urządzania domu wspominają jako czasochłonny oraz dość drogi. Z pewnych rozwiązań zrezygnowali, inne odłożyli w czasie. Finalnie niczego nie żałują, jak sami podkreślają tak wygląda prawdziwe życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »