Projekt domu WERANDA DR-S
Nowości projektowe

WERANDA dr-S, czyli uroczy dom z werandą – 6 powodów, dla których warto w nim zamieszkać

Przepiękna aranżacja zewnętrzna inspirowana naturą, imponujące przeszklenia i funkcjonalne rozwiązania projektowe – tak można opisać w skrócie projekt domu WERANDA dr-S. Jest on doskonałą propozycją dla osób ceniących sobie nowoczesną stylistykę, a jednocześnie mających sentyment do architektury w tradycyjnym stylu. Nie da się w pełni zobrazować na papierze niesamowitego uroku prezentowanego projektu, jednak w tym artykule postaramy się przedstawić przynajmniej część jego atutów.

 

#1 Oryginalna stylistyka

Mimo, że WERANDA dr-S posiada prostą bryłę, zwieńczoną dwuspadowym dachem, jej interesująca aranżacja zewnętrzna zdecydowanie przyciąga wzrok. Charakteru minimalistycznej formie architektonicznej dodają różnorodne materiały wykończeniowe. Elewację urozmaicono przepięknymi panelami w naturalnym odcieniu, blachą o antracytowej barwie oraz stylizowanymi płytkami klinkierowymi w piaskowym kolorze. Strefę tarasową ozdabia piękna, ażurowa pergola stanowiąca jednocześnie zadaszenie tarasu. Wiata garażowa, pozwalająca osłonić samochód przed opadami atmosferycznymi, a w upalne dni przed nadmiernym nagrzaniem, oprócz funkcji użytkowej spełnia również rolę estetyczną. Cała stylistyka projektu będzie doskonale komponować się z naturalnym krajobrazem.

Szczegóły projektu WERANDA dr-S

 

#2 Wygodny rozkład pomieszczeń

Dom należy do kategorii projektów domów jednorodzinnych z użytkowym poddaszem. Jego funkcjonalny program użytkowy został zaprojektowany z myślą o spełnieniu potrzeb 4-osobowej rodziny. W projekcie mamy do czynienia z praktycznym zabiegiem architektonicznym, który zakłada oddzielenie strefy dziennej od nocnej poprzez usytuowanie sypialni na poddaszu w formie antresoli. Taki układ niesie za sobą wiele zalet. Jedną z nich jest możliwość spokojnego odpoczynku nawet w środku dnia, podczas gdy w części dziennej, na parterze panuje zgiełk i chaos.

Szczegóły projektu WERANDA dr-S

 

Szczegóły projektu WERANDA dr-S

 

#3 Atrakcyjna część dzienna

Zaplanowaną na parterze część dzienną wyróżnia bardzo duża powierzchnia użytkowa. Część wypoczynkowa salonu została połączona z jadalnią oraz otwartą kuchnią, co daje domownikom możliwość wspólnego spędzania czasu i pozostawania w kontakcie z odwiedzającymi gośćmi. Atutem salonu są duże przeszklenia umożliwiające wzajemne przenikanie się przestrzeni domu i ogrodu.

Szczegóły projektu WERANDA dr-S

 

#4 Komfortowa strefa nocna

Na poddaszu zaprojektowano trzy sypialnie oraz łazienkę. Zaaranżowana nad salonem antresola pozwala na uzyskanie nowej perspektywy widokowej na wnętrze domu oraz optycznie powiększa przestrzeń. Koncepcję dopełniają oryginalne okna połaciowe o geometrycznym, nowoczesnym kształcie, dzięki którym zarówno poddasze, jak i parter zostaną optymalnie doświetlone.

Szczegóły projektu WERANDA dr-S

 

#5 Funkcjonalny taras

Zaletę projektu stanowi zaplanowany na tarasie zewnętrzny kominek. Dzięki niemu domownicy będą mogli wypoczywać na świeżym powietrzu, w gronie bliskich i przyjaciół nawet w chłodniejsze dni. Zadaszony taras w naturalny sposób przechodzi w piękną, ażurową pergolę. Niesamowity klimat podczas odpoczynku podkreślą drewniane panele i kamienne płytki elewacyjne.

Szczegóły projektu WERANDA dr-S

 

#6 Klimatyczne wnętrza

Dzięki drewnianej konstrukcji, wnętrza domu nabierają niezwykłego charakteru. Liczne, odsłonięte belki konstrukcyjne podkreślają oryginalną stylistykę całego projektu, dając wiele możliwości aranżacyjnych. Poddasze w formie otwartej antresoli sprawia, że wnętrza stają się jeszcze bardziej przestronne.

Szczegóły projektu WERANDA dr-S

 

Szczegóły projektu WERANDA dr-S

 

Projekt domu WERANDA DR-S

Szczegóły projektu WERANDA dr-S

 

Projekt domu WERANDA dr-S łączy w sobie nowoczesny styl z praktycznymi rozwiązaniami architektonicznymi. Funkcjonalny program użytkowy zapewni komfortowe warunki do życia 3-4-osobowej rodzinie.

Więcej szczegółów dotyczących projektu możesz uzyskać odszukując projekt WERANDA dr-S na naszej stronie internetowej: www.domywstylu.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »