przewiń do góry
Dane Dane Rzuty Rysunki Kosztorys Dodatki Podobne Komentarze
4 750 zł 4 400 zł
miniaturka

Projekt domu Weranda dr-S

Autor projektu arch. Tomasz Sobieszuk
4 750 zł 4 400 zł
Ekspresowa wysyłka w 24h
projekt - dostępny

Porozmawiaj o projekcie

577 007 540

577 007 540

wyślij pytanie
789
osób obejrzało
ten projekt w ciągu 7 dni

Dane projektu

Parter

Projekt domu Weranda dr-S - rzut parteru

Poddasze

Projekt domu Weranda dr-S - rzut piętra/poddasza

Usytuowanie na działce:

Projekt domu Weranda dr-S - usytuowanie na działce
pobierz rzut 1:500

Dane techniczne

  • powierzchnia użytkowa 111.38 m²
  • powierzchnia zabudowy 92.47 m²
  • powierzchnia dachu 139.92 m²
  • kubatura 464.00 m³
  • wysokość 8.12 m
  • min. gabaryty działki 23.53 × 19.10 m
  • EP 69.03 kWh/(m²rok)

Technologia wykonania

dach: blacha na rąbek stojący Ruukki Classic, kąt nachylenia 40°
stropy: w konstrukcji drewnianej
ściany: drewniane, szkieletowe
ogrzewanie: gazowe, na paliwo stałe

Rysunki szczegółowe

Jeśli chesz otrzymać bezpłatne rysunki szczegółowe projektu, wypełnij formularz. Po kliknięciu w link potwierdzający rysunki zostaną przesłane na podany adres e-mail.
Uwaga! Jeśli nie otrzymałeś wiadomości w przeciągu 15 minut sprawdź folder ze spamem.

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: rozwiń

Jeśli jesteś naszym Partnerem i chcesz pobrać rysunki szczegółowe - kliknij tutaj »

Koszty budowy

Poziom cen: Sekocenbud IV kw 2019, dostawcy, producenci
21%
71%
8%
stan zerowy
(fundamenty i ściany fundamentowe)
25 123 zł
stan surowy otwarty
(ściany konstrukcyjne i działowe, konstrukcja dachu z pokryciem)
223 902 zł
stolarka okienna i drzwiowa
65 688 zł
∑ =
stan surowy zamknięty
(bez instalacji)
314 713 zł
Bezpłatna
wycena budowy domu
logo Wolf Haus

Zapytaj o bezpłatną wycenę

Przy tworzeniu naszych projektów współpracujemy z najlepszymi specjalistami z branży budowlanej. Już na etapie wyboru projektu dajemy Państwu możliwość uzyskania bezpłatnej wyceny poszczególnych etapów budowy domu.

Wypełniając poniższe formularze można zyskać indywidualnego opiekuna, fachowe doradztwo bądź wynegocjować atrakcyjny rabat.

Więźba dachowa
Zapytaj o bezpłatną wycenę więźby dachowej Mitek
wyślij zapytanie
Pokrycie dachowe
Zapytaj o bezpłatną wycenę dachówki ceramicznej lub cementowej Creaton
wyślij zapytanie
Blacha na rąbek
Zapytaj o bezpłatną wycenę blachy na rąbek stojący Ruukki
wyślij zapytanie
System grzewczy
Zapytaj o bezpłatną wycenę systemu grzewczego Viessmann
wyślij zapytanie
Zmiany w projekcie
Zapytaj o bezpłatną wycenę zmian w projekcie MTM STYL
wyślij zapytanie

Dodatki do projektu

Kosztorys
budowlany
czytaj więcej
Cena: 500
Tablica
informacyjna
czytaj więcej
Cena: 60zł 20
Dziennik
budowy
czytaj więcej
Cena: 10zł 1,23
Charakterystyka
energetyczna
Zgoda
na zmiany
Rzut w skali
1:500
zobacz więcej dodatków

Opis do projektu Weranda dr-S

Projekt domu Weranda DR-S to doskonała alternatywa dla inwestorów, którzy cenią sprawdzone pomysły i nowoczesną stylistykę. Weranda DR-S jest praktycznym rozwiązaniem dla 4-osobowej rodziny. To dom o funkcjonalnym rozkładzie pomieszczeń, należący do kategorii: projekty domów jednorodzinnych z użytkowym poddaszem.

Funkcjonalny układ wnętrz
W projekcie domu Weranda DR-S mamy do czynienia z praktycznym rozwiązaniem, które zakłada przestrzenne oddzielenie strefy dziennej od tej, która służy do wypoczynku nocnego. Taki układ jest spotykany w większości współczesnych projektów i niesie ze sobą wiele zalet. Jedną z nich jest możliwość spokojnego odpoczynku nawet w środku dnia, podczas gdy reszta domowników nie ogranicza swoich codziennych, prowadzonych zazwyczaj aktywności. To idealne opcja dla rodzin z małymi dziećmi, osób starszych oraz pracujących w systemie wielozmianowym.

Zaprojektowana na parterze strefa dzienna to wyjątkowo reprezentacyjna i wyróżniająca się dużym metrażem przestrzeń. Część wypoczynkowa salonu została połączona z jadalnią i otwartą kuchnią, co daje domownikom możliwość wspólnego spędzania czasu i pozostawania w kontakcie z odwiedzającymi gośćmi. Atutem salonu są duże przeszklenia, które pozwalają dobrze doświetlić pomieszczenie i umożliwiają wzajemne przenikanie się przestrzeni domu i ogrodu. Na parterze zaprojektowano również łazienkę z prysznicem, pralnię oraz kotłownię, z której można wyjść na zewnątrz budynku do zaparkowanego pod wiatą samochodu.

Prywatna strefa nocna na poddaszu
Poddasze domu Weranda DR-S to dająca poczucie intymności i możliwość spokojnego wypoczynku strefa nocna. Zaprojektowano w niej trzy sypialnie i łazienkę. Zaplanowana nad salonem antresola sprawia, że dom nabiera wyjątkowego charakteru. Dzięki niej wnętrze zostaje otwarte, a obie kondygnacje wizualnie połączone. Sprzyja też integracji domowników. To niewątpliwy atut dla osób, które lubią otwarte pomieszczenia i cenią zalety, jakie wynikają z ich zastosowania dla życia rodzinnego. Antresola pozwala na uzyskanie nowej perspektywy widokowej na wnętrze domu. Na galerii, która stanowi jednocześnie korytarz łączący pomieszczenia poddasza, można zaaranżować dodatkową niewielką przestrzeń wypoczynkową lub kącik czytelniczy. Atutem są również zaprojektowane nad otwartą przestrzenią okna połaciowe, dzięki którym zarówno poddasze, jak i parter zostają dodatkowo doświetlone. Projekt domu Weranda DR-S łączy w sobie wiele nowoczesnych i praktycznych rozwiązań. Dzięki temu budynek wygląda stylowo oraz stwarza komfortowe warunki do zamieszkania.

Klasyczna bryła w nowoczesnej stylistyce
Projekt domu Weranda DR-S został zaprojektowany w technologii szkieletowej, dlatego też należy do kategorii projekty domów drewnianych. Jego klasyczną bryłę o kształcie prostokąta i dwuspadowym dachu urozmaicono poprzez zastosowanie dużej pergoli, dającej możliwość odpoczynku w zacienionym miejscu. Atutem projektu jest również wiata garażowa, która pozwala osłonić samochód przed opadami atmosferycznymi, a w upalne dni przed nadmiernym nagrzaniem.

Na elewacji budynku autor projektu zaplanował naturalne i doskonale wpisujące się w stylistykę nowoczesnego budownictwa materiały. Mamy tu kamień i drewnianą szalówkę, które bardzo dobrze korespondują z otaczającą budynek przyrodą. Zaletą projektu jest usytuowanie kalenicy równolegle do drogi, co w wielu miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego stanowi warunek konieczny do uzyskania pozwolenia na budowę.

Dużym atutem jest też zaprojektowany na zadaszonym tarasie zewnętrzny kominek. To idealna przestrzeń do wypoczynku na powietrzu, nawet w chłodniejsze dni. Pozwala stworzyć na tarasie klimatyczny nastrój, który sprzyja relaksowi i pozwala spędzić przyjemnie czas w gronie rodziny i przyjaciół. Zadaszony taras w naturalny sposób przechodzi w ażurową pergolę. Jego pozostała część jest niezadaszona i daje możliwość odpoczynku w miejscu nasłonecznionym.

Grupa budujących - Budujemy Werandy
Zachęcamy do dołączenia do grupy Budujemy Werandy, którą założyliśmy na Facebooku. Grupa to idealne miejsce do wymiany doświadczeń, zamieszczania zdjęć i filmów z realizacji oraz opinii o projekcie. Dzięki grupie możesz bez problemu nawiązać kontakt z osobami, które budują dom wg projektu z serii Weranda. Dołącz do grupy - czekamy na Ciebie :) W grupie zawsze raźniej.

Inne wersje

Pokoje 5| Łazienki 2| Garaż 0
Weranda 4 116 m2
Pokoje 4| Łazienki 2| Garaż 0
Weranda 3 111 m2
Pokoje 4| Łazienki 2| Garaż 0
Weranda 2 111 m2

Projekty podobne

Pokoje 5| Łazienki 3| Garaż 0
Daktyl 133 m2
Pokoje 4| Łazienki 2| Garaż 0
Malutki dr-S 79 m2
Pokoje 5| Łazienki 3| Garaż 1
Pogodny 138 m2
Pokoje 4| Łazienki 1| Garaż 0
Wakacyjny 76 m2
więcej

Komentarze o projekcie

  • + Dodaj zdjęcia
  • Chcę otrzymywać prywatne wiadomości
  • Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: rozwiń

Sylwia

Super by było gdyby zamiast wiaty był garaż i to na 2 auta. Z tarasem na gorze.

marta

czy ktoś obecnie buduje?

arch. Justyna Rozbicka DOMY w Stylu

Zachęcam do kontaktu z naszym biurem, przedstawimy koszty szacunkowe budowy domu na podstawie projektów podobnych, ewentualnie można u nas zamówić kosztorys budowlany przygotowywany przez firmę kosztorysową.

Imię

Zamieszczajcie proszę, orientacyjny koszt budowy. To ułatwia zainteresowanie projektem.