Projekt domu SZYPER 11
Projekty & Wnętrza

Sielskie klimaty Prowansji – projekt domu SZYPER 11

Gustowne, drewniane panele, okna ze szczeblinami i rustykalne okiennice – takimi detalami zachwyca uroczy projekt domu o nazwie SZYPER 11. Dzisiaj prezentujemy jeden z naszych najnowszych projektów domów, który szczególnie zainteresuje miłośników domów w stylu tradycyjnym. Oryginalne akcenty aranżacji zewnętrznej projektu sprawiają, że śmiało można odnaleźć w nim inspiracje zaczerpnięte z architektury prowansalskiej. Dom przepięknie będzie komponował się nie tylko z malowniczym otoczeniem Prowansji, ale także z krajobrazem polskiej wsi czy też miejskimi widokami.

Projekt domu SZYPER 11

Szczegóły projektu domu SZYPER 11

Interesujący układ funkcjonalny

Główny program użytkowy zaplanowano na parterze, natomiast poddasze ma postać swojego rodzaju antresoli, na której znajduje się duży pokój, łazienka i strych. Na strefę dzienną składa się przestrzenny salon z otwartą kuchnią. Salon zaplanowano od strony frontu. W związku z tym projekt świetnie wpisze się w działki ulokowane od strony południa – ilość naturalnego światłą wpadającego do wnętrza będzie optymalna. W części dziennej nie zabraknie miejsca na stół jadalniany z krzesłami, który powinien być nieodzownym elementem każdego domu. Wspólne posiłki zdecydowanie zacieśniają więzi rodzinne. W projekcie uwzględniono taras w postaci uroczej, frontowej werandy.

Projekt domu SZYPER 11

Szczegóły projektu domu SZYPER 11

Dom dla 3-4-osobowej rodziny

Na poziomie parteru zaplanowano dwie sypialnie oraz ogólnodostępną łazienkę. Oprócz tego znajdziemy tu hol i przedsionek. Wygodne schody prowadzą na poddasze. Tam architekt zaplanował wyjątkowo przestronny pokój, który można użytkować w różnoraki sposób. Sprawdzi się na przykład jako sypialnia gospodarzy w przypadku rodzin z 2 dzieci. Taki rozkład pomieszczeń będzie też odpowiedni dla osób poszukujących domów odpowiednich do zamieszkania wraz z teściami czy też rodzicami, ponieważ na poddaszu znajduje się łazienka. Można pomyśleć też o lekkiej modyfikacji w celu utworzenia drugiego aneksu kuchennego. Dodatkową przestrzeń stanowi pojemny strych.

Projekt domu SZYPER 11

Szczegóły projektu domu SZYPER 11

Sielskie klimaty Prowansji

Inspiracją do stworzenia aranżacji zewnętrznej projektu był tradycyjny styl architektoniczny, w wyraźny sposób nawiązujący do architektury Prowansji. Stosunkowo prosta forma architektoniczna zyskuje oryginalności dzięki zróżnicowaniu wysokości dachu. Osobliwością projektu jest skośna ściana w salonie, na której zaplanowano drzwi tarasowe. Jasną elewację zdobią skośne, drewniane panele na ścianach szczytowych oraz przepiękne okna ze szczeblinami i rustykalnymi okiennicami. Całą kompozycję ożywia dach pokryty rdzawoczerwoną dachówką. Jasne kolory, elementy drewniane i oryginalne okna ze szprosami i okiennicami to typowe elementy domów w stylu prowansalskim.

SZYPER 11 to wyjątkowy projekt domu z poddaszem użytkowym. Pokochają go wszyscy Ci, których fascynuje tradycyjna architektura i oryginalne detale architektoniczne.

Szczegóły projektu domu SZYPER 11 znajdziesz na stronie: Projekt domu SZYPER 11.

Aby zobaczyć inne projekty z kolekcji SZYPER znajdziesz na stronie: Projekty domów z kolekcji SZYPER.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »