Inspiracje & Wnętrza,  Projekty & Wnętrza

Jaki wystrój wnętrz najczęściej wybieramy?

Moda w aranżacjach i wystroju wnętrz bywa zmienna bardziej niż pogoda. Są jednak pewne trendy, które pomimo upływu lat są nieśmiertelne. Lubimy je, doceniamy i wprowadzamy do swoich domów. Sprawdźmy zatem co kochamy i na jaki wystrój wnętrz najczęściej się decydujemy.

 

Kolory i odcienie

Jeśli aranżacja to i kolory, wszakże od barwy zależy niemal wszystko w wystroju wnętrz. Do najbardziej lubianych kolorów należą pastele, wśród których prym wiedzie jasna lilia, seledyn oraz rozbielony błękit. Korona przypada zaś karmelowemu spiced honey, czyli mieszanki barwy brązowej, żółtej i pomarańczowej. To w oparciu o właśnie te barwy najczęściej kreujemy nasze wnętrza.

Wizualizacja wnętrz projektu domu Jodła 2

 

Nasza rada:

Ulubione kolory nie muszą pojawiać się w każdej aranżacji jednocześnie. W przypadku niektórych pomieszczeń wystarczy niewielki dodatek, np. mebel w ulubionym kolorze, który będzie stanowił przełamanie. Może celowo zaburzać istniejącą w danym pomieszczeniu kolorystykę bądź ścierać się z ustalonym stylem wnętrza.

Wizualizacja wnętrz projektu domu Ambrozja 3

 

Obłe kształty we wnętrzach

Po dość długim panowaniu brył geometrycznych o ostrych kształtach przyszedł czas na obłości. W aranżacjach zdecydowanie częściej pojawiają się zaokrąglone meble i dodatki o delikatnych kształtach. Są to zarówno okrągłe stoliki oraz dywaniki, jak i pufy-walce czy też sofy o zaokrąglonych zagłówkach.

Wizualizacja wnętrz projektu domu Feniks

 

Dalsze panowanie stylu vintage

W dalszym ciągu na salonach pojawia się vintage. Uwielbiamy wszelkiego rodzaju renowacje, odrestaurowywania oraz przywracanie świeżości antykom znalezionym w antykwariatach oraz strychach. Często są to przedmioty codziennego użytku żywcem przeniesione do wnętrza. Nie są idealnie odświeżone, wręcz pożądaną cechą jest widoczne ich zużycie, przetarcie czy podniszczenie.

Wizualizacja wnętrz projektu domu Azuryt 4

Co przyniosą najbliższe lata?

Odważne, wręcz awangardowe połączenia z upływem lat zaczynają stawać się normą. Chrom i mosiądz, papier i kamień, aksamit i len. Przeróżne faktury ścierają się ze sobą i walczą o dominację, a pomysły wzajemnie wykluczają. Papierowe lampiony staną na marmurowych blatach i parapetach, a złote talerze będą łączone ze srebrną zastawą. Jednym z największych zaskoczeń będzie jednak umieszczanie tapet na sufitach pomieszczeń.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »