Nowości projektowe

Nowość w ofercie – Weranda 5

Weranda 5 to najnowsza wersja projektu z użytkowym poddaszem, który wyróżnia się starannie dopracowaną strefą wypoczynkową na świeżym powietrzu. Wszystkie projekty z serii Weranda charakteryzują się piękną drewnianą pergolą, zadaszającą taras. Na tarasie centralne miejsce zajmuje zewnętrzny kominek.

Nowoczesne wykończenie

Wykończenie budynku zostało utrzymana w tej samem stylistyce co poprzednie wersje projektu. Widoczną różnicą jest brak wiaty. W jej miejsce powstała przestronna sypialnia gospodarzy z kącikiem wypoczynkowym na parterze. Elewacja została wykończona szalówką w naturalnym odcieniu, który idealnie współgra z szarą blachą na rąbek, która pokrywa dach.

Wejście główne znajduje się w praktycznym podcieniu i zostało zaakcentowane kamieniem elewacyjnym, którego kolor współgra z odcieniem stolarki i dachu. Na uwagę zasługują również wysokie przeszklenia, zaprojektowane na elewacji frontowej oraz ścianie szczytowej z wyjściem na taras. Zapewniają one nie tylko dużą ilość naturalnego światła, ale  podkreślają również nowoczesny charakter domu.

Strefa wypoczynkowa na świeżym powietrzu

Cechą charakterystyczną całej serii projektów Weranda jest część wypoczynkowa na świeżym powietrzu. Rozległy taras został przykryty drewnianą pergolą, która nie tylko chroni przed słońcem, ale stanowi również element dekoracyjny. Centralnym punktem tarasu jest zewnętrzny kominek, który z pewnością umili spędzanie czasu na świeżym powietrzu w chłodniejsze wieczory. Dodatkowym atutem są liczne wyjścia na taras. Znajdują się one zarówno w salonie jak i w jadalni. Przedłużenie tarasu na elewacji ogrodowej stanowi idealne miejsce do stworzenia letniej jadalni, bezpośrednio przy kuchni. Nic nie zastąpi rodzinnych obiadów na świeżym powietrzu w letnie popołudnia. Jest to idealny projekt dla rodziny, która ceni wspólne spędzanie wolnego czasu zarówno w domu jak i na świeżym powietrzu.

Otwarta strefa dzienna z antresolą

W projekcie zaprojektowano otwartą i przestronną strefę dzienną. Składa się na nią salon, jadalnia oraz kuchnia, które razem tworzą spójną i funkcjonalną przestrzeń. Nad strefą dzienną architekt zlikwidował tradycyjny strop, dzięki czemu powstał tzw. wysoki sufit. Całe wnętrze jest pięknie doświetlone naturalnym światłem, dzięki wysokim, panoramicznym przeszkleniom, sięgającym dwóch kondygnacji. Reprezentacyjną strefę dzienną można podziwiać z antresoli dostępnej na poddaszu. W salonie znajduje się miejsce na wygodną kanapę z miejscem do relaksu przed kominkiem lub kinem domowy. W kuchni zaprojektowano praktyczny półwysep z kuchenką oraz miejscem do spożywania posiłków.


Na parterze zaprojektowano dużą sypialnię gospodarzy, stanowiącą prywatny azyl. Jest w niej dużo miejsca na wstawienie zestawu wypoczynkowego, toaletki oraz szafy w zabudowie. Atutem tej przestrzeni jest przeszklona ściana z wyjściem na ogród. Rozmiary tego pomieszczenia sprawiają, iż można dostosować funkcję tego pokoju do indywidualnych potrzeb mieszkańców. W bezpośrednim sąsiedztwie sypialni gospodarzy znajduje się łazienka z przejściem do pralni. Program funkcjonalny parteru uzupełnia dostępna z wiatrołapu kotłownia z miejscem na pompę ciepła. Na poddaszu zaprojektowano dwie równie przestronne sypialnie oraz łazienkę. Oba pokoje są bardzo dobrze doświetlone dzięki wysokim przeszkleniom w postaci portfenetrów oraz oknom połaciowym.

 

Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Weranda 5

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »