Projekt domu Tytan
Nowości projektowe

Nowość w ofercie – Projekt domu Tytan

Tytan to nowoczesny projekt domu z użytkowym poddaszem, który wyróżnia się nie tylko imponującą powierzchnią użytkową, ale również funkcjonalnym wnętrzem, które zaspokoi najbardziej wymagających inwestorów. Jest to projekt domu, który możemy bez wątpienia zakwalifikować jako rezydencję. Nowoczesne rezydencje charakteryzują się dużą powierzchnią użytkową, rozłożystą bryłą z płaskim lub wielospadowym dachem oraz licznymi przeszkleniami. Są to projekty domów dla inwestorów szukających niebanalnych rozwiązań, odbiegających od powszechnie obowiązujących schematów.

Projekt domu Tytan

Indywidualne podejście do projektowania

Projekt Tytan powstał na indywidualne zamówienie. Zarówno wielkość domu, jego kształt oraz funkcje pomieszczeń zostały dostosowane do potrzeb przyszłych mieszkańców. Jest to jedna z głównych zalet projektu indywidualnego. Przy pracy nad projektem indywidualnym bierze się pod uwagę nie tylko indywidualne potrzeby inwestora, ale również położenie działki i otaczającą zabudowę. Główne zalety projektu indywidualnego to:

  • Projekt dostosowany do potrzeb inwestora. Architekt prowadząc konsultacje z inwestorem jest w stanie dopasować architekturę, funkcjonalność, ergonomię oraz inne istotne elementy do jego preferencji.
  • Projekt dostosowany do warunków lokalnych. Projekt indywidualny powstaje w oparciu o wcześniejszą analizę planu miejscowego lub warunków zabudowy. Architekt pracując nad projektem bierze również pod uwagę ukształtowanie terenu, strony świata, warunki nasłonecznienia, lokalizację wjazdu na działkę, warunki zacieniania oraz oddziaływanie sąsiednich zabudowań. Dzięki temu budynek jest optymalnie wpasowany w otoczenie i spełnia warunki narzucone przez inwestora.
  • Projekt dostosowany pod względem parametrów wytrzymałościowych. Projekt na indywidualne zamówienie jest zoptymalizowany pod kątem panujących na działce warunków geologicznych, warunków obciążenia śniegiem i wiatrem, strefy przymarzania gruntu itp.

Indywidualne podejście do projektowania sprawia, iż wydłuża się czas opracowania projektu. Projekt jest wynikiem wielu analiz i konsultacji, dlatego też wymaga większego nakładu pracy, co przekłada się również na cenę takiego projektu. Biorąc jednak pod uwagę koszt projektu gotowego, do którego należy później wykonać adaptację projektu do warunków lokalnych, może się okazać iż finalnie cena projektu indywidualnego nie będzie znacząco odbiegać od ceny projektu gotowego. Efektem końcowym zaś będzie wymarzony dom, przygotowany dokładnie pod indywidualne preferencje jego przyszłych mieszkańców.

Projekt domu Tytan

Naturalna kolorystyka

Zastosowanie stonowanej kolorystyki w wykończeniu elewacji to idealne rozwiązanie dla dużych domów. Pozwala to na wyeksponowanie samego budynku, a nie tylko materiałów wykończeniowych. Biały tynk na elewacji został urozmaicony płytami elewacyjnymi w kolorze piaskowym, które akcentują wejście główne oraz taras. Wielospadowych dach został pokryty płaską dachówka ceramiczną w grafitowym odcieniu, która stanowi idealne zwieńczenie tego pięknego budynku. Dopełnieniem kompozycji jest stolarka okienna i drzwiowa w kolorze naturalnego drewna. W projekcie znajdują się liczne wysokie przeszklenia, które zapewniają nie tylko dużą ilość naturalnego światła, ale również podkreślają nowoczesny charakter budynku.

Projekt domu Tytan

Wielofunkcyjna strefa dzienna

Program funkcjonalny w projekcie Tytan został zaprojektowany na powierzchni użytkowej, która zajmuje 455 m2. Wejście głównej zostało zaprojektowano w praktycznym podcieniu, którego zadaszenie zostało wsparte prostokątną kolumną. Prowadzi ono do przedsionka z siedziskiem, w którym znajduje się wejście do wydzielonej garderoby z miejscem do przechowywania ubrań wierzchnich oraz sezonowych. Z wiatrołapu przechodzi się do otwartej strefy dziennej, która została podzielona na poszczególne strefy użytkowe. Wyróżniamy w niej przestronny salon z dużymi przeszkleniami i miejscem na dużą narożną sofę, idealną do odpoczynku przed kominkiem i kinem domowym. Pomiędzy salonem a kuchnia znajduje się obszerna jadalnia, która pomieści duży stół idealny na świąteczne spotkania w licznym gronie przyjaciół i rodziny. W salonie wyróżnia się przeszklona ściana, która prowadzi na zadaszony taras. Stanowi on strefę wypoczynkową na świeżym powietrzu, w której przewidziano miejsce na letnią jadalnię oraz wygodny zestaw wypoczynkowy.

Rzut parteru w projekcie domu Tytan

Bogaty program użytkowy

Kuchnia w projekcie Tytan stanowi wydzieloną przestrzeń z dużą ilością blatów roboczych, miejscem do przechowywania oraz centralnie położoną wyspą z miejscem do spożywania posiłków. Przy kuchni znajduje się również spiżarnia z wbudowaną chłodnią. Układ funkcjonalny parteru uzupełniają dwa pokoje, każdy z wydzieloną garderoba oraz dwie sąsiadujące z nimi łazienki. Na poddaszu zaprojektowano prywatną przestrzeń gospodarzy. Znajduje się w niej sypialnia główna z obszerną garderobą, łazienka, siłownia, ogólnodostępna garderoba oraz pomieszczenie techniczne nad garażem. Według indywidualnych potrzeb w projekcie została zaprojektowano strefa gospodarcza. Składa się na nią dwustanowiskowy garaż, kotłownia, pralnia oraz dwa pomieszczenia gospodarcze z dodatkowym wyjściem zewnętrznym.

Rzut poddasza w projekcie domu Tytan

 

Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Tytan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »