Projekt domu Pestka
Jak wybrać projekt domu?,  Porady architektów

Część dzienna od strony drogi? Sprawdź projekty z wejściem od południa

Projekty z wejściem od południa cechują się niekonwencjonalnością i ciekawymi rozwiązaniami, które są nieco inne niż w najczęściej spotykanych projektach domów z wejściem od strony północnej. Sprawdź projekty z wejściem od południa oraz częścią dzienną od strony drogi i przekonaj się jak te rozwiązania mogą być funkcjonalne i wygodne.

Projekt domu Weranda 4

 

Dla kogo będzie to idealny projekt domu?

Projekty domów z wejściem od południa i z częścią dzienną domu od strony drogi z pewnością przypadną do gustu osobom, które cenią sobie ponad wszystko przemyślany układ funkcjonalny i nowoczesne rozwiązania w projektach. Usytuowanie salonu od strony drogi to nie lada wyzwanie, jednak dobrze rozrysowany układ funkcjonalny z całą pewnością zapewni komfort wszystkim mieszkańcom.

Projekt domu Malutki dr-S

Panuje przeświadczenie, że części dziennej nie powinno się lokować od strony drogi. Nic bardziej mylnego. Ważne jest jednak odpowiednie odizolowanie domu od strony drogi, aby hałas i przypadkowi „obserwatorzy” nie przeszkadzali nam w odpoczynku. Szczegółowo przemyślany układ funkcjonalny oraz odpowiednie odgrodzenie działki od strony drogi to podstawy w projektowaniu domów z wejściem od południa.

Projekt domu Karmin 2

Zalet takich projektów jest mnóstwo. Przede wszystkim dzięki wejściu zlokalizowanemu od południa do domu wpada więcej światła i dzięki temu dom wydaje się być bardziej przestronny. Przy wejściu można postawić wiele pięknych, kolorowych kwiatów, które dzięki południowemu słońcu pięknie będą rosły i ozdabiały nasz dom przy wejściu do niego.

Projekt domu Trawertyn 2

W przypadku projektów z wejściem od południa widok z okien z części dziennej jest ciekawszy i bardziej dynamiczny. Z całą pewnością będzie się on różnił niż widok na ogród, nie będzie nudny i monotonny. To również dobra opcja dla rodziców, którzy pijąc kawę w pokoju dziennym mogą obserwować swoje dzieci będące na zewnątrz od strony ulicy i nadzorować ich bezpieczeństwo.

Projekt domu Cytrus

Należy jedynie pamiętać o odpowiedniej izolacji i dźwiękoszczelności od hałasu generowanego przez ruchliwą drogę, gdyż może on na dłuższą metę być nieco problematyczny dla domowników i stwarzać nieprzyjemny dyskomfort.

Projekt domu Jagoda

 

Jak walczyć z hałasem od strony drogi?

Jest wiele sposobów na ograniczenie ulicznego hałasu w naszych domach. Wystarczy zainwestować w dobrze zorganizowaną, wysoką zieleń i problem zostanie w dużym stopniu ograniczony. Również ozdobny mur zamiast ogrodzenia dobrze się sprawdzi. Opcji jest wiele i można sobie poradzić z tym problemem na wiele sposobów.

Projekt domu Aksamit 8

Świetne i nowoczesne projekty domów z wejściem od południa i strefą dzienną od strony drogi znajdziesz na stronie naszego sklepu www.domywstylu.pl. Zajrzyj na stronę „Domy w Stylu” i przekonaj się, jak funkcjonalne i przemyślane projekty domów jesteś w stanie tam znaleźć. W ofercie odnaleźć można zarówno domy parterowe jak i piętrowe, projekty domów z użytkowym poddaszem oraz projekty domów z piwnicą. Na Domywstylu.pl każdy z pewnością znajdzie projekt domu idealny dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »