koszyk
lupka

Projekt domu Alikante 2

Autor projektu arch. Tomasz Sobieszuk
Projekt domu
Alikante 2
3 599 zł
 • Projekt na zapytanie
 • Bezpłatna wysyłka
 • Zwrot/wymiana 14 dni

Porozmawiaj o projekcie

577 007 540

577 007 540

wyślij pytanie

Dane projektu

Dane techniczne

 • powierzchnia użytkowa 87.63 m²
 • powierzchnia zabudowy 80.70 m²
 • powierzchnia dachu 187.42 m²
 • kubatura 448.07 m³
 • wysokość 7.86 m
 • min. gabaryty działki 20.88 × 17.08 m

Technologia i rodzaj zabudowy

zabudowa: jednorodzinny z użytkowym poddaszem lub letniskowy
ściany: 2-warstwowe - YTONG 36,5 cm + styropian
stropy: żelbetowe, wylewane
dach: dachówka bitumiczna, kąt nachylenia 40°
ogrzewanie: gazowe
stolarka: okna dachowe marki Velux

Parter

Projekt domu Alikante 2 - rzut parteru

Poddasze

Projekt domu Alikante 2 - rzut piętra/poddasza

Usytuowanie na działce:

Projekt domu Alikante 2 - usytuowanie na działce
rysunki szczegółowe ikona

Rysunki szczegółowe

Jeśli chcesz otrzymać bezpłatne rysunki szczegółowe tego projektu, wypełnij formularz.
Rysunki zostaną przesłane na podany adres e-mail.
Jeśli jesteś naszym Partnerem i chcesz pobrać rysunki szczegółowe - kliknij tutaj »
Pobierz bezpłatnie
radaptacja projektu ikona

Adaptacja projektu wraz z projektem zagospodarowania działki

W celu uzyskania pozwolenia na budowę należy dokonać adaptacji projektu do warunków miejscowych oraz uzupełnić go o projekt zagospodarowania działki.


Jeżeli jesteś zainteresowany adaptacją projektu w naszym biurze wyślij zapytanie.

Wyślij pytanie

Bądź pierwszą osobą, która zamówi kosztorys do projektu Alikante 2.
Zadzwoń: 577 007 206

Cena kosztorysu dla projektu Alikante 2 wynosi 600 zł.

Ten dodatkowy koszt z pewnością znacząco nie nadszarpnie budżetu inwestycji, a pozwoli precyzyjnie wycenić poszczególne etapy prac budowlanych oraz będzie przydatne w negocjacjach z wykonawcą. Kosztorys może być również podstawą do ubiegania się o kredyt hipoteczny. Narzędzie to pozwala stworzyć harmonogram prac ściśle powiązany z własnymi możliwościami finansowymi. Zaletą kosztorysu w wersji elektronicznej jest to, że pozwala na wprowadzanie pewnych zmian i dostosowanie kosztów do własnych potrzeb, daje również możliwość skorygowania cen materiałów i robocizny w zależności od miejsca budowy.

Kosztorys budowlany zawiera:
 • tabelę elementów, która przedstawia poszczególne etapy budowy wraz z ich kosztami,
 • przedmiar, który obejmuje zestawienie wszystkich prac związanych z budową wraz z kosztami i ilościami,
 • zestawienie materiałów potrzebnych do budowy,
 • zestawienie robocizny, które obejmuje wynagrodzenie wszystkich robotników wraz z kosztami ich pracy,
 • zestawienie sprzętu, które obejmuje wszystkie maszyny budowlane biorące udział przy budowie domu, wraz z kosztami ich wynajmu oraz czasu pracy.

Kosztorys budowlany uwzględnia wyłącznie część budowlaną robót – bez instalacji. Instalacje zostały uwzględnione jedynie wskaźnikowo w tabelach elementów zapisanych w formacie programu Excel.

Dodatki do projektu

Darmowe dodatki

dodatek Rzut w skali 1:500 Rzut w skali 1:500
Gratis!
dodatek Charakterystyka energetyczna Charakterystyka energetyczna
Gratis!
dodatek Zgoda na zmiany Zgoda na zmiany
Gratis!
dodatek Dziennik budowy Dziennik budowy
Gratis!
dodatek BIOZ BIOZ
Gratis!
dodatek Konfigurator ogrzewania Konfigurator ogrzewania
Gratis!
dodatek Poradnik okna dachowe Velux Poradnik okna dachowe Velux
Gratis!
wypełnij formularz
dodatek Schemat rekuperacji Schemat rekuperacji
Gratis!

Ekstra dodatki

dodatek Kosztorys budowlany Kosztorys budowlany 600
dodatek Dodatkowy egzemplarz projektu Dodatkowy egzemplarz projektu 1080
dodatek Elektroniczna wersja projektu Elektroniczna wersja projektu 540
dodatek Schemat szamba Schemat szamba 70zł 60
dodatek Projekt altanki Projekt altanki 420
dodatek Projekt garażu Projekt garażu 840
dodatek Gotowe moduły ogrodów Gotowe moduły ogrodów 80
logo New House

Pobierz wycenę w 3 minuty

Bezpłatna wycena
logo Wolf Haus

Budowa domu - bezpłatna wycena firmy Wolf Haus

Zapraszamy Państwa do wypełnienia poniższego formularza. Dzięki niemu przygotujemy Państwu pełną ofertę na budowę wymarzonego domu.
Bezpłatna wycena

Bezpłatna wycena poszczególnych etapów budowy

Więźba dachowa
grafika Mitek
wypełnij
Pokrycie dachowe
grafika Creaton
wypełnij
Blacha na rąbek
grafika Ruukki
wypełnij
Zmiany w projekcie
grafika Mtmstyl
wypełnij

Opis do projektu Alikante 2

ALIKANTE 2 to projekt dom z użytkowym poddaszem o powierzchni 88 m2. Dom zaprojektowano na rzucie prostokąta i przykryto dwuspadowym dachem. Na elewacja pojawił się biały tynk oraz szalówka w kolorze naturalnego drewna. Projekt utrzymano w tradycyjnym stylu. Dach pokryty został dachówką bitumiczną w szarym kolorze. Prosta bryła budynku bez nadmiaru detali architektonicznych to z całą pewnością szybsze tempo budowy oraz niższe koszty w realizacji inwestycji. Niewątpliwą zaletą projektu jest zadaszony taras, który z całą pewnością docenią miłośnicy spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zadaszenie ochroni zarówno przez opadami, jak i nadmiernym słońcem w upalne dni. Projekt można kupić również jako wersję domu letniskowego – sprawdź projekt Alikante 3.

Przemyślany układ funkcjonalny
Układ funkcjonalny domu został rozłożony na dwóch kondygnacjach. Na parterze pojawiła się otwarta część dzienna, na którą składają się salon, jadalnia oraz otwarta kuchnia. W kuchni zaprojektowano długi ciąg szafek i blatu roboczego w kształcie litery L. Niewątpliwą zaletą tej części domu są panoramiczne przeszklenia, które otwierają wnętrze na ogród, a dodatkowo wprowadzają dużą ilość naturalnego światła. Autor projektu zaproponował tu również kominek, który umili czas w długie, chłodne wieczory. Układ funkcjonalny parteru dopełnia niewielkie WC, dodatkowy pokój oraz pomieszczenie gospodarcze. Pomieszczenie gospodarcze jest na tyle duże, że wygospodarowano tu miejsce nie tylko na piec gazowy, ale również funkcjonalną pralnię. Dodatkowy pokój na parterze idealnie sprawdzi się jako pokój dla gości lub gabinet do pracy i nauki.

Poddasze – strefa mieszkańców
Część prywatna mieszkańców znalazła się na poddaszu. Mieszkańcy do dyspozycji mają trzy wygodne sypialnie. Każda z sypialni bez problemu pomieści wygodne łóżko, biurko oraz pojemną szafę. Sypialnie dzieci posiadają dostęp do dużego zadaszonego tarasu. Sypialnia gospodarzy posiada miejsce na duże, małżeńskie łóżko oraz szafę w zabudowie. W projekcie przewidziano dość nietypową łazienkę. Pomimo nieregularnych kształtów każdy metr kwadratowy został umiejętnie zagospodarowany. Mieszkańcy do dyspozycji mają prysznic, dużą wannę oraz pojemne półki do przechowywania rzeczy.

Rosnąca popularność niewielkich domów
Projekty domów do 100 m2 stają się coraz bardziej popularne wśród inwestorów. Coraz częściej decydują się na nie młodzi ludzie. Budowa niewielkiego domu to spora oszczędność. Mały dom to także świetny wybór dla wszystkich, którzy chcą mieszkać w przytulnym i niedrogim domu. Mały dom to również szybsze tempo budowy. Budowa nie trwa długo ze względu na jego rozmiar i już po paru miesiącach istnieje możliwość przeprowadzki. Mniejszy dom to również mniejsza działka kupiona pod jego budowę. A mniejsza działka duża oszczędność środków przeznaczonych na inwestycję oraz mniejszy podatek od nieruchomości. Koszt użytkowania niewielkiego domu jest również zdecydowanie tańszy. Rachunki za poszczególne media będą na pewno niższe. Mniejszy dom z całą pewnością wpływa na oszczędniejszy tryb życia, co bez wątpienia jest zaletą takiego wyboru.

Okna dachowe marki Velux
Pomieszczenia na poddaszu mają wyjątkowy klimat i niewiele potrzeba, aby zyskały niepowtarzalny charakter. W projekcie Alikante 2 zostały zastosowane okna dachowe marki Velux. W swojej ofercie posiadają duży wybór produktów, dzięki czemu z łatwością można wybrać modele najbardziej pasujące do wnętrza domu i osobistych potrzeb mieszkańców. Okna dachowe spełniają jednak nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również praktyczną. Energooszczędne, dwukomorowe okna GLL i GLU zapewniają doskonałe parametry izolacyjne i komfort użytkowania. Duża powierzchnia szyby zapewnia dobry dostęp światła i zyski ciepła z energii słonecznej w okresie grzewczym. Wszystkie okna dachowe marki Velux posiadają 4 najwyższą klasę szczelności.

Inne wersje projektu Alikante 2

Projekty podobne do projektu Alikante 2

ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze o projekcie

 • + Dodaj zdjęcia
 • Chcę otrzymywać prywatne wiadomości
 • Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: rozwiń