koszyk
lupka

Projekt domu Awokado 2

Autor projektu arch. Tomasz Sobieszuk
Projekt domu
Awokado 2
4 149 zł 3 799 zł
Najniższa cena 30 dni przed promocją 3649 zł
Do końca PROMOCJI pozostało
Projekt w niższej cenie
Sprawdź
 • Dostępny w 24H
 • Bezpłatna wysyłka
 • Zwrot/wymiana 14 dni

Porozmawiaj o projekcie

wyślij pytanie

Dane projektu

Dane techniczne

 • powierzchnia użytkowa 100.02 m²
 • powierzchnia zabudowy 131.30 m²
 • powierzchnia dachu 214.99 m²
 • kubatura 500.20 m³
 • wysokość 7.12 m
 • min. gabaryty działki 21.89 × 18.69 m
 • EP 18.41 kWh/(m²rok)

Technologia i rodzaj zabudowy

zabudowa: jednorodzinny
ściany: 2-warstwowe - pustak ceramiczny + styropian Termo Organika
stropy: żelbetowe, wylewane
dach: dachówka ceramiczna CREATON, kąt nachylenia 35°
ogrzewanie: na paliwo stałe, gazowe

Parter

Projekt domu Awokado 2 - rzut parteru

Usytuowanie na działce:

Projekt domu Awokado 2 - usytuowanie na działce
pobierz rzut 1:500
rysunki szczegółowe ikona

Rysunki szczegółowe

Jeśli chcesz otrzymać bezpłatne rysunki szczegółowe tego projektu, wypełnij formularz.
Rysunki zostaną przesłane na podany adres e-mail.
Jeśli jesteś naszym Partnerem i chcesz pobrać rysunki szczegółowe - kliknij tutaj »
Pobierz bezpłatnie
radaptacja projektu ikona

Adaptacja projektu
wraz z projektem zagospodarowania działki

W celu uzyskania pozwolenia na budowę należy dokonać adaptacji projektu do warunków miejscowych oraz uzupełnić go o projekt zagospodarowania działki.


Jeżeli jesteś zainteresowany adaptacją projektu w naszym biurze wyślij zapytanie.

Wyślij pytanie
koszty budowy ikona

Koszty budowy

Poziom cen netto: Sekocenbud I kw 2024, dostawcy, producenci
17%
70%
13%
stolarka okienna i drzwiowa
57 902 zł
stan surowy otwarty
(ściany konstrukcyjne i działowe, konstrukcja dachu z pokryciem)
237 827 zł
stan zerowy
(fundamenty i ściany fundamentowe)
43 707 zł
∑ =
stan surowy zamknięty
(bez instalacji)
339 436 zł
Pobierz szacunkowe koszty budowy
ZOBACZ ZESTAWIENIE MATERIAŁÓW

Bezpłatny PAKIET DODATKÓW

dodatek Rzut w skali 1:500
Rzut w skali 1:500
pobierz
dodatek Charakterystyka energetyczna
Charakterystyka energetyczna
dodatek Zgoda na zmiany
Zgoda na zmiany
dodatek Dziennik budowy
Dziennik budowy
dodatek <span>Prefabrykowana </span> <span>w</span>ięźba dachowa
Prefabrykowana więźba dachowa
dodatek BIOZ
BIOZ

Dodatki w DOBREJ CENIE

Zamów razem z projektem
dodatek Kosztorys budowlany
Kosztorys budowlany
550zł 350
dodatek Dodatkowy egzemplarz projektu
Dodatkowy egzemplarz projektu
1245
dodatek Elektroniczna wersja projektu
Elektroniczna wersja projektu
622
dodatek Schemat szamba
Schemat szamba
70zł 60
dodatek Projekt altanki
Projekt altanki
420
dodatek Projekt garażu
Projekt garażu
840
dodatek Gotowe moduły ogrodów
Gotowe moduły ogrodów
80
dodatek Schemat rekuperacji
Schemat rekuperacji
660zł 460
logo New House

Pobierz wycenę w 3 minuty

Bezpłatna wycena
logo Wolf Haus

Budowa domu - bezpłatna wycena firmy Wolf Haus

Zapraszamy Państwa do wypełnienia poniższego formularza. Dzięki niemu przygotujemy Państwu pełną ofertę na budowę wymarzonego domu.
Bezpłatna wycena

Bezpłatna wycena poszczególnych etapów budowy

Więźba dachowa
grafika Mitek
wypełnij
Pokrycie dachowe
grafika Creaton
wypełnij
Blacha na rąbek
grafika Ruukki
wypełnij
Zmiany w projekcie
grafika Mtmstyl
wypełnij

Opis do projektu Awokado 2

Wariacja na temat prostoty we współczesnym wydaniu
Projekt Awokado 2
zaprojektowano na rzucie prostokąta. Wyglądem zewnętrznym projekt ten idealnie łączy się z urbanistycznym klimatem dużych miast, jak również spokojną, sielską wsią. Awokado 2, to projekt domu parterowego. Jego powierzchnia użytkowa to 100m2. Bryła została przykryta dwuspadowym dachem. Prostota w formie przekłada się na niższe koszty budowy, oraz skrócenie czasu jej trwania. Dodatkową zaletą powyższego rozwiązania jest zmniejszenie kosztów późniejszej eksploatacji domu.

Dom parterowy inwestycja na lata
Cechą charakterystyczną projektu Awokado 2 jest niewielka, zwarta bryła, która korzystnie wpływa na bilans energetyczny budynku. Rozplanowanie wszystkich pomieszczeń na jednym poziomie usprawnia komunikację i jest pożądane przez osoby, które lubią mieć wszystko pod ręką. Brak schodów w projekcie domu stanowi dodatkowy atut dla rodzin z małymi dziećmi oraz osób, które mają problemy z przemieszczaniem się po schodach.

Zalety otwartej przestrzeni dziennej
Układ funkcjonalny został podzielony na dwie strefy znajdujące się po przeciwnych stronach domu. Część dzienną stanowi duża otwarta przestrzeń, w której znajduje się kuchnia, jadalnia oraz salon. W kuchni zaplanowano duże okno dzięki czemu podczas gotowania mamy idealny punkt widokowy. Atutem kuchni jest połączona z nią spiżarnia. Kiedyś doceniana głównie przez nasze babcie, znów wraca do łask. Głównym powodem powrotu do spiżarni jest oszczędność zarówno miejsca jak i domowego budżetu. Decydując się na spiżarnię można ograniczyć ilość mebli w kuchni do niezbędnego minimum. Jest to świetnym rozwiązaniem zwłaszcza przy kuchni otwartej na salon. Najważniejsza część domu, czyli salon ma miejsce na wygodną sofę, stolik kawowy oraz wolną przestrzeń do zamontowania telewizora, rzutnika lub do powieszenia obrazu, jeśli wolicie ze sobą rozmawiać niż oglądać filmy. Bezpośrednio z salonu można wyjść na taras i zaczerpnąć świeżego powietrza, czy zaprosić rodzinę do aktywności fizycznej.

Strefa nocna
Po przeciwnej stronie znajduje się część wypoczynkowa zwana również nocną. To dobre rozwiązanie zwłaszcza w domach parterowych, gdzie życie toczy się na jednej powierzchni. Korzystnym z punktu widzenia przyszłych domowników rozwiązaniem jest podział obu stref za pomocną niedużego korytarza. Podział na strefy daje domownikom możliwość zagospodarowania cichego zakątku do pracy czy odpoczynku. W projekcie Awokado 2 znajdują się tutaj aż 3 sypialnie. Największa z nich jest dwuosobowa i posiada prywatną garderobę. Zaleta posiadania garderoby jest jedna, cała odzież znika z zasięgu wzroku a sypialnia pełni swoją jedyną funkcję – wypoczynkową. Garderoba nie musi być duża. Wystarczy odrobina miejsca, tak żeby można było bez trudu przeglądać rzeczy na wieszakach, półkach czy w szufladach. Autor projektu zrezygnował z łazienki połączonej wyłącznie z dwuosobową sypialnią, na rzecz ogólno dostępnej łazienki oraz oddzielnego wc.

Strefa gospodarcza
Układ funkcjonalny domu dopełnia część gospodarcza, na którą składają się hol z dużą szafą na okrycia wierzchnie i nie tylko oraz powiększona kotłownia. Zaproponowana szafa w holu to idealne rozwiązanie, dla osób, którym wciąż brakuje miejsca na przechowywanie dodatkowej zmiany pościeli, ręczników czy ubrań nieużywanych w danym sezonie. W projekcie Awokado 2 przewidziano możliwość ogrzewania zarówno paliwem stałym jak i gazem.

Czy jest to idealny projekt dla Ciebie? Pomyśl i daj nam znać- czekamy na Twoją opinię i zamówienie.

Inne wersje projektu Awokado 2

Projekty podobne do projektu Awokado 2

ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze o projekcie

 • + Dodaj zdjęcia
 • Chcę otrzymywać prywatne wiadomości
 • Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: rozwiń

Robert DOMY w Stylu

Panie Piotrze, jest możliwość wygospodarowania dodatkowych pomieszczeń, najlepiej jednego po lewej stronie w osi kalenicy, drugiego po prawej stronie również w osi kalenicy. Małą łazienkę można wygospodarować w części pod skosem. Żeby te pomieszczenia nie były zbyt małe, konieczne może być podniesienie ścianki kolankowej. Konieczne będzie również wykonanie schodów kosztem jednego pomieszczenia na parterze.

Piotr

Myślałem o wygospodarowaniu małej łazienki i dwóchch niewielkich pokoi dla dzieci czy była by taka możliwość przy zmianie konta dachu na około 36-38 stopni?

Robert DOMY w Stylu

Panie Piotrze, oczywiście można zagospodarować poddasze, jednak zależy, czy ma to być poddasze użytkowe, czy nie. Jeżeli ma to stanowić tylko dodatkową przestrzeń, nieocieploną, to wystarczy dać legary i deski na stropie nie dociskając tym samym wełny, która znajduje się na stropie. Natomiast jeżeli ma to stanowić dodatkową przestrzeń użytkową, ocieploną i wykończoną posadzką betonową, to konieczne wydaje się przeliczenie konstrukcji.

Piotr

Czy jest możliwość zagospodarowania poddasza?

Przemek

Zdjęcia z wizualizacji wnętrz nie dotyczą tego projektu..

Magdalena DOMY w Stylu

Panie Przemku, nie posiadamy kosztorysu do projektu Awokado 2. Zachęcamy jednak do analizy kosztów budowy projektu Awokado. Projekty różnią się miedzy sobą jedynie więźbą dachową.

Przemek

Jaki jest orientacyjny koszt budowy ??

Katarzyna

Budujemy ten dom. Projekt jest idealny, nie wprowadzaliśmy żadnych zmian. Wszystko zaprojektowane jest perfekcyjnie. PS. Przykładowe zdjęcie realizacji lazinienki : TO NIE JEST TA ŁAZIENKA. Chyba wkradł się jakiś błąd...

arch. Justyna Rozbicka DOMY w Stylu

Dzień dobry. Panie Remigiuszu istnieje możliwość doprojektowania dwustanowiskowego garażu do projektu domu Awokado 2. Wiąże się to z wrysowaniem garażu do projektu gotowego. W sprawie wyceny takich zmian u nas w biurze wysłaliśmy do Pana odpowiedź na skrzynkę e-mail.

Remigiusz Gawron

Witam. Czy istnieje możliwość dobudowy garażu do tego projektu ? Tzn. kupna tego projektu z garażem na 2 samochody ? Ewentulnie ile by kosztowało doprojektowanie garażu do tego projektu ?