Projekty domów parterowych

Domy parterowe są tańsze w budowie w porównaniu z domami piętrowymi o podobnej powierzchni, poza tym są wygodniejsze w użytkowaniu, bo brak w nich przeszkód architektonicznych, jakimi są schody. Projekty domów parterowych dla rodzin z małymi dziećmi i dla osób starszych są więc lepszym wyborem. Marzenie o własnym domu można spełnić, nie dysponując dużymi funduszami. Koszt budowy jest porównywalny albo i niższy kupno mieszkania w nowym budynku wielorodzinnym w dużym mieście. Mały domek za miastem, bez podpiwniczenia (bo taniej), o prostej bryle, jest w zasięgu ręki, a właściwie portfela, przeciętnej rodziny.

Biura projektowe mają w ofercie tysiące projektów takich budynków. Jedne są utrzymane w tradycyjnym stylu, bo wielu inwestorów ceni np. styl dworkowy, inne prezentują styl nowoczesny, którego wyznacznikami są duże przeszklenia, ozdobne tynki i prosta bryła.

Część dzienną domów parterowych stanowi strona południowa. Tu znajduje się reprezentacyjny salon, gdzie koncentruje się wspólne życie rodziny, gdzie przyjmuje się gości. Z salonu często prowadzi wyjście na taras , będący przedłużeniem domu, czy do ogrodu. Od strony północnej lokuje się sypialnie oraz pomieszczenia gospodarcze.

Powiązane kategorie