BIURO PROJEKTÓW
577 007 517 577 007 517 (godz. 8 - 20)
przewiń do góry
Wizualizacja projektu Mandarynka
Wizualizacja projektu Mandarynka

Mandarynka to kolejny interesujący projekt domu z użytkowym poddaszem. Oryginalny wygląd projektu zachwyca od pierwszego spojrzenia. Jasny tynk i naturalne drewniane elementy połączone z ciemną kostką daje ciekawy efekt. Zaprojektowanie elewacji domu w stonowanej estetyce idealnie współgra zarówno z otoczeniem miejskim, jak i naturalnym. Niewielkie okna od strony wejścia dają poczucie prywatności i możliwości odcięcia się od hałasów dobiegających z drogi. Zadbano jednocześnie o to, aby wejście zapraszało do przekroczenia progu. Z kolejki tył domu ma duże balkonowe okna, które pięknie doświetlają strefę dzienną domu. A na poddaszu przewidziano balkon, na który można wyjść z obu pomieszczeń.

Niewielki metraż projektu domu Mandarynka sprawia, że możemy zakwalifikować go do kategorii projektów małych i tanich w budowie. Jest on idealny dla par szukających alternatywy do mieszkania w bloku. Autor projektu na parterze zaplanował otwartą przestrzeń dzienną, która daje wiele ciekawych możliwości aranżacyjnych. W bryle budynku przewidziano również miejsce na jednostanowiskowy garaż. Warto zauważyć, że do garażu można wejść z każdej strony również od ogrodu. Dużym plusem jest możliwość przejścia z garażu bezpośrednio do wiatrołapu. Wiatrołap jest na tyle dużym pomieszczeniem, że zaplanowano tutaj pojemną szafę. Śmiało można powiedzieć, że pełni on funkcję szatni. Oczywiście poza kurtkami i płaszczami w dużej szafie można przechowywać drobny sprzęt sportowy oraz rzeczy, których nie używamy na co dzień.

Poddasze natomiast to typowa strefa relaksu. Znajdują się tutaj dwie sypianie oraz łazienka. Jedna z sypialni pełni funkcję sypialni gospodarzy. Autor projektu przewidział również miejsce na biurko obok okna. Każdy metr domu został precyzyjnie przemyślany, tak aby w domu znalazło się miejsce na wszystko co niezbędne do stworzenia wygodnego oraz funkcjonalnego domu. Drugi pokój nie ma jasno sprecyzowanego przeznaczenia. Daje to możliwość dowolnego zagospodarowania przez domowników. Może pełnić on różne funkcje od typowego pokoju dziecięcego, po biuro. Nie zapominajmy, że dodatkowy pokój może być także doskonałym miejscem, na urządzenie pokoju do gier lub mini siłowni. A jednocześnie okaże się doskonałym miejscem do przenocowania przyjaciół, których wieczorna wizyta nieco się przedłużyła.

Kliknij i zobacz pełną prezentację projektu Mandarynka