Projekty domów piętrowych

Projekty domów piętrowych to świetna alternatywa dla domów z poddaszem użytkowym. Dwie pełne kondygnacje zapewniają przestronne pokoje, co daje dużą swobodę aranżacji wnętrz. Ponadczasowy charakter, możliwość budowy na niewielkich działkach oraz ekonomiczność w użytkowaniu, to tylko niektóre atuty projektów z tej kolekcji. Zobacz Cyprys, Aplauz, Gemini 2, Asteria.

wyszukiwarka zaawansowana

Projekty domów piętrowych są coraz częściej wybierane przez inwestorów: nowoczesne domy piętrowe, o kubistycznym kształcie, z płaskim lub kopertowym dachem. Wyróżniają się dużymi przeszkleniami (okna portfenetry), ozdobnymi okładzinami tynku (drewno, klinkier itp.). Projekty domów piętrowych często wybierają duże rodziny, by zapewnić wszystkim domownikom własną przestrzeń oraz osoby posiadające niewielką działkę.

Dwie pełne kondygnacje dają możliwość łatwej aranżacji pomieszczeń i maksymalnego wykorzystania powierzchni na piętrze. Ogrzewanie domu z kilkoma kondygnacjami jest tańsze niż w przypadku domów parterowych. Co istotne, dach w budynku piętrowym ma najmniejszą powierzchnię w stosunku do powierzchni użytkowej budynku, stąd straty ciepła są tu najmniejsze, biorąc pod uwagę fakt, że to właśnie przez dach dochodzi do nich najczęściej.

Ograniczeniem w realizacji domu piętrowego może być miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego lub decyzja o warunkach zabudowy. Dokumenty te mogą bowiem narzucać inwestorowi konkretny rodzaj i typ zabudowy, np. kąt nachylenia dachu lub wysokość budynku.

Powiązane kategorie