przewiń do góry
Projekt domu Szpak 2
Projekt domu Szpak 2

Szpak 2 to nowy projekt w ofercie, który w porównaniu do pierwszej wersji projektu różni się technologią wykonania oraz funkcjonalnością. Jest to wersja projektu w technologii murowanej, którego układ funkcjonalny został podzielony między dwa budynki połączone ze sobą łącznikiem. Budynek został utrzymany w tradycyjnym stylu. Jasna elewacja została połączona z szarym dachem oraz stolarką w tym samym kolorze. Tradycyjny charakter budynku podkreślają drewniane okiennice oraz okna ze szprosami. Wszystkie elementy wykończenia tworzą spójną całość, dzięki czemu budynek prezentuje się niezwykle elegancko.

Układ funkcjonalny podzielony na dwa budynki

Szpak 2 to projekt domu z użytkowym poddaszem, zaprojektowany w tradycyjnym stylu. Wejście głównej zostało zadaszone, tworząc ganek wsparty na drewnianych kolumnach. Z przedsionka z miejscem na powieszenie ubrania wierzchniego przechodzimy do strefy dziennej na parterze. Tworzy ją przestronny salon z miejscem do wypoczynku przed kominkiem oraz częściowo zamknięta kuchnia. W dużej kuchni znajduje się funkcjonalny układ szafek, długi blat roboczy oraz miejsce na stół jadalniany, idealny do rodzinnych obiadów. Układ funkcjonalny na parterze uzupełnia dodatkowa sypialnia, która sprawdzi się zarówno jako gabinet oraz jako pokój gościnny. W jego pobliżu zaprojektowano łazienkę z prysznicem. Z salonu znajduje się wyjście na zadaszony taras który doskonale sprawdzi się jako letni salon na świeżym powietrzu. Podobnie jak przy wejściu głównym, zadaszenie tarasu również zostało wsparte na drewnianych kolumnach, które w połączeniu z drewnianymi balustradami podkreślają wyjątkowy charakter domu. Na poddaszu zaprojektowano strefę nocną domu, w której wyróżniamy trzy przestronne sypialnie, garderobę oraz łazienkę. Program funkcjonalny w budynku głównym uzupełnia kotłownia, która jest połączona z łącznikiem prowadzącym do części gospodarczej.

Budynek gospodarczy idealny do prowadzenia działalności gospodarczej

Budynek gospodarczy został połączony z domem, poprzez łącznik prowadzący do pomieszczenia gospodarczego. Dodatkowo posiada on również wejście od strony ogrodu oraz wejście główne od frontu. Część gospodarcza znajduje się w parterowym budynku podzielonym na dwa pomieszczenia. W jednym z nich zaprojektowano dwustanowiskowy garaż z kanałem samochodowym, zaś druga część to pomieszczenie gospodarcze z wejściem od strony frontowej z niewielkim tarasem. Budynek gospodarczy idealnie nadaje się do prowadzenia działalności gospodarczej lub można go przekształcić na część mieszkalną pod wynajem.

2021-12-23