koszyk
lupka
Projekt domu Tytus
Projekt domu Tytus

TYTUS to projekt domu z użytkowym poddaszem zaprojektowany w stylu nowoczesnej stodoły. Projekt postał na rzucie prostokąta i został przykryta dwuspadowym dachem bez okapów. To propozycja dla wszystkich, którzy kochają minimalizm. W bryle budynku pojawił się również jednostanowiskowy garaż, co z całą pewnością stanowi dodatkową zaletę projektu. TYTUS należy do projektów domów z użytkowym poddaszem. Jego program funkcjonalny został zaprojektowany na 143 m2 powierzchni użytkowej, co na pewno zapewni komfort i wygodę użytkowania 4-osobowej rodzinie.

Dom idealny na tereny podmiejskie

Elewacja w projekcie wykończona została jasnym tynkiem oraz drewnianą szalówką. Tynk pojawił się wysokości parteru, górna część elewacji to deski w kolorze naturalnego drewna. Zestawienie naturalnym materiałów z ceglastą dachówką i drewnianymi balustradami ociepla budynek, nadając mu sielskiego klimatu. W projekcie zaproponowano szerokie przeszklenia znajdujące się po obu stronach salonu. Panoramiczne okna nie tylko otwierają wnętrze na ogród, ale również optycznie powiększając strefę dzienną. W salonie pojawił się też wysoki sufit z antresolą, które wprowadzają nieco nowoczesności.

Duże przeszklenia i antresola

Wnętrza projektu domu w stylu nowoczesnej stodoły charakteryzuje się otwartą przestrzenią. Takie wnętrze posiada również projekt TYTUS. Część dzienna to otwarta przestrzeń łącząca salon, jadalnię i kuchnię. W salonie pojawiła się wygodna kanapa i niewielki stolik. Zaproponowano tu ustawienie kozy, co z całą pewnością umili czas w długie, chłodne wieczory. W jadalni postawiono duży stół z krzesłami. Będzie ona idealnym miejscem do spędzania czasu z rodziną oraz spotkań ze znajomymi. W kuchni oprócz blatu roboczego pojawił się również dodatkowy stół z krzesłami. Przy kuchni zaprojektowano spiżarnię, do której można się dostać zarówno z kuchni, jak również z wiatrołap. Układ funkcjonalny parteru dopełnia duża sypialnia, przy której pojawiła się łazienka.

Pokoje dzieci na poddaszu

Autor projektu zaproponował, aby pokoje dzieci znalazły się na poddaszu. Oba pokoje posiadają prawie 10 m2 powierzchni użytkowej. Ustawiono w nich wygodne łóżka, biurka oraz wygospodarowano miejsce na pojemne szafy. Dzieci do dyspozycjo mają wspólną łazienkę, w której oprócz prysznica pojawiła się również wanna. Łazienka jest na tyle duża, że bez problemu wyodrębniono z niej miejsce na pralnię. W projekcie przewidziano ogrzewanie pompa ciepła. W garażu oprócz miejsca na samochód znalazła się przestrzeń na ustawienie szaf i regałów.

2022-11-07