Nowości projektowe

DOMY o dwóch twarzach-metamorfozy(jakiś znak)

O charakterze domu, tak jak o charakterze człowieka decydują detale. Projektowanie jest przemyślanym aktem tworzenia, dopuszczającym elementy eksperymentu. Z eksperymentów powstały tzw. projekty „o dwóch twarzach”, czyli takie, które zachowały swoją funkcję i rozwiązania, lecz zmieniły swoje oblicze i charakter. To niezwykłe, jak różny efekt można uzyskać stosując odpowiednie materiały elewacyjne, pokrycia dachowe, stolarkę czy detale architektoniczne. Poniżej prezentujemy kilka przykładów projektów „o dwóch twarzach”, które są efektem metamorfoz. W ich przypadku nie mamy wątpliwości, że eksperyment się powiódł, czego dowodem jest niesłabnące zainteresowanie inwestorów tymi projektami.


TRADYCJONALIŚCI I PREKURSORZY

 


Jako pierwsze prezentujemy projekty, które mają podobną bryłę i powstały w oparciu o zbliżone rozwiązania funkcjonalne. Tym, co je wyróżnia, jest styl. Domy oparte na przejrzystym i funkcjonalnym układzie zostały stworzone po to, by sprostać oczekiwaniom osób przywiązanych do tradycji, jak również tych, które najpełniej odnajdują się w nowoczesnych kształtach. W przypadku prezentowanych projektów odpowiednio zaprojektowana „szata” decyduje o charakterze domu.


projekt Kawka
projekt Kawka

KAWKA jest ciepłym, tradycyjnym domem dla 4 – 5-osobowej rodziny, niedużym, lecz funkcjonalnym, który z pewnością zaspokoi wszystkie potrzeby mieszkańców.Drewniane okiennice, szalówka oraz podmurówka z kamienia tworzą sielski wizerunek. Duży, zadaszony taras z drewnianymi barierkami znakomicie go podkreśla. Wnętrze domu natomiast zaprojektowano nieco bardziej nowocześnie, tworząc otwartą przestrzeń parteru oraz antresolę na poddaszu. KAWKA została zaprojektowana jako budynek energooszczędny. Uzyskano to poprzez zastosowanie zwiększonej grubości ocieplenia w ścianach, dachu i posadzce parteru. Prosta bryła domu redukuje do minimum powstawanie mostków termicznych, a co za tym idzie strat ciepła. Dom, zachowując tradycyjną, prostą architekturę, jednocześnie posiada nowoczesne rozwiązania techniczne, które czynią go oszczędnym,komfortowym i przyjaznym dla środowiska.

projekt Kawka 2
projekt Kawka 2

 

 

KAWKA 2 poprzez zastosowanie nowoczesnych materiałów wykończeniowych zyskała nowe oblicze. Blacha na rąbek stojący zamiast gontu, drewno i klinkier na elewacjach, oraz nietypowe podziały okienne stanowią o wyjątkowym charakterze tego domu. Na szczególną uwagę zasługuje strzeliste przeszklenie klatki schodowej, dzięki któremu wnętrze wypełnia się światłem tworząc ciekawy efekt wizualny, a otwarta przestrzeń parteru oraz antresola czynią dom atrakcyjnym i funkcjonalnym.

Projekty MAGNOLIA i MAGNOLIA 2 powstały w celu zaspokojenia potrzeb estetycznych miłośników nowoczesności w tradycyjnym i awangardowym wydaniu. Oba projekty są dedykowane osobom znajdującym oryginalność w prostocie i funkcjonalności. Dwa warianty elewacji: tradycyjna w projekcie MAGNOLIA 2oraz nowoczesna w projekcie MAGNOLIA zadowolą liczne gusta, jak również pozwolą łatwo wkomponować budynek w każde otoczenie.

projekt Magnolia
projekt Magnolia

MAGNOLIA to dom prosty i niewielki, a przez to łatwy i tani w budowie. Zaproponowana technologia oraz nieskomplikowane rozwiązania konstrukcyjne sprawiają, że to dobry projekt dla osób, które budują swój pierwszy dom. Funkcjonalność wnętrza oraz ekonomia eksploatacji z pewnością sprawią, że MAGNOLIA zostanie domem „na zawsze”. MAGNOLIA charakteryzuje się nowoczesną bryłą, minimalistyczną formą, prostotą, niewielką powierzchnią użytkową: 114,20 m2, przestronnym układem. Niewielkie rozmiary domu pozwalają na usytuowanie go na małej działce.

projekt Magnolia 2
projekt Magnolia 2

MAGNOLIA 2 charakteryzuje się zwartą tradycyjną bryłą i rozplanowaniem nawiązującym do tradycji domu polskiego. Wiele nowoczesnych rozwiązań jest natomiast zastosowanych w elewacji budynku: narożne okna, porte-fenetre zamiast balkonu, oszczędne balustrady, proste sześciany pergoli dostawione do bryły budynku zarówno w elewacji frontowej, jak i ogrodowej. Ciekawym rozwiązaniem jest użycie klinkieru i drewna, które tworzą rytm elewacji.

 

 


ODWAŻNY I KLASYCZNY

projekt Vigo
projekt Vigo

VIGO to awangardowa propozycja dla osób ceniących prostotę i jednocześnie pragnących się wyróżnić oraz podkreślić swoją osobowość. Niewątpliwie jest to projekt nietuzinkowy, który cierpliwie czeka na swojego właściciela, po to, by ostatecznie cieszyć oryginalnością i funkcjonalnością. VIGO to dom idealny do podmiejskich przestrzeni, przeznaczony dla osób praktycznych, które chcą w sposób optymalny wykorzystać przestrzeń. Ciekawym i odważnym rozwiązaniem jest zastosowanie detalu w postaci kolorowych profili okiennych i drewnianego obramienia wokół okien.

projekt Bielik
projekt Bielik

Projekt BIELIK , powstał na planie projektu VIGO, ale został poddany zabiegom klasycyzującym. Projektant zadbał o zastosowanie tradycyjnych rozwiązań: lukarny, balkony, drewniane balustrady. BIELIK to mały domek jednorodzinny z użytkowym poddaszem i garażem w bryle budynku, stanowiący dobry przykład domu energooszczędnego. Zbudowany na rzucie prostokąta z przejrzystym układem funkcjonalnym idealnie spełni potrzeby niewielkiej rodziny.

 

 

 

 

 

 

 

ROZWAŻNY I ROMANTYCZNY

ALKA i OLAF to para projektów, które w sposób odmienny witają swoich mieszkańców: OLAF – ascetyczną prostotą, ALKA – ciepło i radośnie. Wykusze, balkony, ozdobne gzymsy, szerokie obramienia okien i kolumny przy wejściu to istotne elementy, stanowiące o tradycyjnym charakterze projektu ALKA. Projekt OLAF , dzięki zastosowaniu okien połaciowych, zyskuje wiele światła i przestrzeni wewnątrz.

projekt Alka
projekt Alka

 

projekt Olaf
projekt Olaf

 

MISTRZOWIE KAMUFLAŻU

Projekty SOPRAN i PINIA prezentujemy jako ciekawostkę, by zademonstrować jak dalece kopia może odbiec od oryginału. Ewolucja projektu SOPRAN poszła tak dalece, że w efekcie powstał zupełnie nowy projekt PINIA, który w niczym nie przypomina prototypu. Projektant dokonując eksperymentu na projekcie SOPRAN, powołał do życia dom nowy zarówno w formie, jak i charakterze. Najważniejsze jest to, że uzyskany efekt okazał się interesujący. Dwukondygnacyjną PINIĘ i SOPRAN łączą jedynie podobieństwa w rozplanowaniu rzutu parteru.

projekt Sopran
projekt Sopran
projekt Pinia
projekt Pinia

 

 


DETAL PONAD WSZYSTKO

MURENA to dom dwurodzinny, pokoleniowy, stanowiący doskonały przykład odwołań do tradycji dworu szlacheckiego, który, w zależności od doboru detali, może stać się sielskim dworkiem na lato, bądź podmiejską rezydencją w szlacheckim stylu. MURENA to doskonała ilustracja tego, w jaki sposób wykończenie elewacji może stanowić o charakterze budynku. MURENA została zaprojektowana w taki sposób, aby walory tradycyjnej zabudowy nie „zmusiły” mieszkańców do rezygnacji z komfortu współczesnego stylu mieszkania.

projekt Murena
projekt Murena
projekt Murena
projekt Murena

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »