Inspiracje & Wnętrza

TRENDY W PROJEKTOWANIU WNĘTRZ

DOM MODNIE UBRANY


Mody: jedne niezauważone mijają, inne na stałe wpisują się w nasze poczucie estetyki, a z niektórymi rozstajemy się bez żalu. Z wystrojem wnętrza jest podobnie, tylko nie tak prosto go zmienić jak garderobę po zakończonym sezonie. Prezentujemy więc sześć trendów w nadziei, że znajdą Państwo ten, który będzie leżał jak ulał.


EKOLOGIA – PRESTIŻ PROSTYCH FORM I PRAKTYCZNYCH ROZWIĄZAŃ


projekt wnętrza: proj. Jolanta Czuksanow

zdjęcia: Bartosz Jarosz/Publikator


Moda na ekologiczny styl życia zagościła na dobre. I nic w tym dziwnego, w końcu wbrew pozorom, nie wymaga rezygnacji z niczego, jedynie… zmianę niektórych przyzwyczajeń. Przyjemność przebywania w otoczeniu przedmiotów inspirowanych naturą: gratis. Oszczędny dobór materiałów i kolorów oraz luksusowo proste formy, ciepła naturalność to widoczne na pierwszy rzut oka wyznaczniki ekologicznego trendu. To propozycja dla osób ceniących minimalizm, ale jednocześnie nie rezygnujących z przyjaznego i komfortowego otoczenia. Świadome proekologiczne wybory przejawiają się także wykorzystywaniu energooszczędnych sprzętów AGD, zakupu urządzeń z rozwiązaniami umożliwiającymi jak najbardziej racjonalne wykorzystanie wody oraz domową segregację śmieci.

_MG_5197


INDYWIDUALIZACJA WNĘTRZ

PRZESTRZEŃ TAKA JAK TY


projekt wnętrza: arch. Anna Superniok

zdjęcia: Monika Filipiuk/Publikator


One subtelne, oni mocni i silni. One chcą spędzać czas w domu, oni wręcz przeciwnie. Potrzeba indywidualizacji zaowocowała niedawno kolekcjami przedmiotów codziennego użytku dedykowanych tylko jednej płci czy też grupie osób o podobnych zainteresowaniach. Różnice występowały od zawsze, ale zupełnie niedawno w architekturze wnętrz zwrócono uwagę na „prywatne” potrzeby każdego z domowników. Są one tak wielkie, że niemal wszystkie wnętrza w domu „opowiadają inne historie” Dziś to standard, że rodzice (Pan i Pani domu) pragną mieć przestrzeń tylko dla siebie. Tworzą więc z sypialni, garderoby i łazienki enklawę dostępną tylko dla nich. Nie inaczej jest z innymi domownikami – pokoje stworzone z myślą o dzieciach wydają się odpowiadać nowoczesnym założeniem pedagogiki, w których to właśnie one stanowią podmiot. W ten sposób one same stają się czynnymi współtwórcami procesu wychowania, działania dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Częstą praktyką jest więc pozostawanie w pokoju jak największego obszaru wolnej podłogi i ograniczenia ilości mebli do niezbędnego minimum. Takie rozwiązanie pozwala na swobodne kształtowanie przestrzeni, w którą z założenia wpisana jest zmieniająca się funkcja. Nie chodzi tu tylko o dorastanie, ale również dopasowanie pomieszczenia do aktualnie prowadzonych zadań.

_MG_9009_MG_8995


PRZEPYCH POD KONTROLĄ

LUKSUS DLA KAŻDEGO


projekt wnętrza: arch. Małgorzata Cieśliczak-Patris

zdjęcia: Bartosz Jarosz/Publikator


Musiało minąć prawie trzy dziesięciolecia, aby kobiety znów zechciały wyglądać jak bohaterki kultowego w latach 80. serialu Dynastia. Zamiłowanie do mieniących się złotem kreacji, wymyślnych dodatków i mega kobiecej biżuterii ożyło na nowo. Wnętrzarska moda podąża tuż za trendami z paryskich, mediolańskich oraz nowojorskich wybiegów. Minimalistyczne formy, powściągliwość, uniwersalne barwy znajdują coraz mniej zwolenników. Designerzy, styliści i architekci wnętrz doceniają różnorodność materiałów, kontrastowe zestawienia kolorystyczne, opalizujące powierzchnie oraz wyrafinowane dodatki. Niewiele ma to jednak wspólnego z barkowym przepychem i przesytem. Zdobienia i dekoracje stosowane są z umiarem, traktowane jako dekoratorski sznyt, a nie dominanta która przytłoczy całe wnętrze.

_MG_5326_MG_5259_MG_5299



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »