Inspiracje & Wnętrza

Zadbaj o detale – czyli eleganckie wykończenie kuchni

Odpowiednio i ze smakiem wykończona kuchnia zyskuje podwójne znaczenie – jest nie tylko miejscem przygotowywania wspólnych posiłków i ich spożywania, ale także wizytówką gospodarza domu. Kuchnia już dawno przestała być jedynie bastionem gastronomii, a stała się tętniącym sercem domu i rodziny w nim mieszkającej. Poniżej przedstawiamy Państwu kilka rad dotyczących eleganckiego wykończenia kuchni!

Wizualizacja wnętrza projektu BEZ. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu BEZ

 

Blat kuchenny vs. ściana

Jeśli rezygnujemy z modnej wyspy na rzecz tradycyjnego blatu, powinniśmy zadbać nie tylko o jego wygląd, lecz również o miejsce jego styku ze ścianą. To tutaj pada wzrok gości, jest więc to idealne miejsce na dodanie akcentu podkreślającego jak wspaniale współgra ze sobą blat i ściana. Mogą to być klasyczne płytki ceramiczne, eleganckie szkło lub niedoceniana przez większość osób tapeta. W przypadku płytek obecne trendy mówią, że im bardziej są one minimalistyczne, tym lepiej.

 

Wizualizacja wnętrza projektu BRZOZA. Szczegóły projektu na stronie: Projekt Domu BRZOZA

Aktualnie cenione są proste, gładkie płytki o dużych wymiarach. Szkło nie jest tak wytrzymałe jak płytki, gdyż często pęka, zwłaszcza przy kontakcie z twardymi i dużymi garnkami lub patelniami. Niemniej jest o wiele bardziej efektywne, gdyż jego powierzchnia odbija obraz. Jest to doskonały sposób na wyeksponowanie świeżych owoców na blacie bądź ulubionych gadżetów kuchennych, a także możliwość optycznego powiększenia kuchni. Tapeta w kuchni, mimo iż brzmi ekstrawagancko i odważnie, wcale nie musi oznaczać zmarnowanych pieniędzy. Oczywiście jest ona narażona na uszkodzenia o wiele bardziej niż pozostałe materiały, jednak zabezpieczenie jej szklaną taflą pozwoli uzyskać niesamowity efekt.

Wizualizacja wnętrza projektu NEPTUN 4. Szczegóły projektu na stronie: Projekt Domu NEPTUN 4

 

Akcenty żywej zieleni

Doskonałym wykończeniem dodającym elegancji w nowoczesnych wnętrzach są akcenty żywej zieleni. Mogą pojawić się w formie roślin doniczkowych, np. ziół wyeksponowanych na parapecie lub blacie. Odważni mogą pokusić się o panel ścienny pokryty w całości zielenią, tzw. ogród wertykalny. To nie tylko nowatorska metoda ozdoby, lecz również praktyczny zasobnik, który zapewni stały dostęp do świeżych ziół i kwiatów.

Wizualizacja wnętrza projektu ARIEL. Szczegóły projektu na stronie: Projekt Domu ARIEL

1 komentarz

  • Marysia

    Ja przeoczyłam tylko jeden szczegół przy projektowaniu kuchni. Zaprojektowałam szafki do samego sufitu i kupiłam do kuchni piękne modne czarne plafony. Efekt jest taki, że jedną szafkę można otworzyć tylko do połowy, bo zatrzymuje się na plafonie. Na szczęście to mała szafka nad lodówką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »