Jak wybrać projekt domu?

Fenomen domów parterowych

W ostatnim czasie zaobserwować można wyraźne zwiększenie zainteresowania domami parterowymi. Inwestorzy, kierując się wygodą, wybierają domy przestronne, łatwe w komunikacji, pozbawione barier w postaci schodów. Obecnie ciężko jest znaleźć działkę w mieście, na której można postawić rozłożysty dom parterowy. Większość działek budowlanych znajduje się poza obrzeżami miast. Jest to zaletą dla osób ceniących sobie ciszę i spokój z dala od miejskiego zgiełku i wzroku sąsiadów. Większa powierzchnia działki stwarza także większe możliwości w wyborze projektu domu.

ariel_w1Szczegóły na stronie – Ariel

W wielu regionach kraju warunki zabudowy określają minimalny kąt nachylenia dachu na 30°. W domach parterowych o takim kącie nachylenia dachu powstaje duża przestrzeń na poddaszu, którą z powodzeniem można zagospodarować na część mieszkalną. W efekcie można uzyskać dodatkowe kilkadziesiąt metrów kwadratowych powierzchni użytkowej domu, bardzo niewielkim kosztem. Mając pełny układ funkcjonalny na parterze, poddasze można wykańczać w terminie późniejszym.

ambrozja_3_w1Szczegóły projektu na stronie – Ambrozja 3

Układ funkcjonalny poddasza w takich domach można kształtować według własnego uznania i potrzeb. Nie ma konieczności gospodarowania pełnej powierzchni na poddaszu, w przypadku, gdy na parterze jest już bogaty układ funkcjonalny. Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest wykańczanie poddasza później, kiedy to z doświadczenia można powiedzieć, czy parter spełnia wszystkie potrzeby mieszkańców.

decyma_9_w1Szczegóły projektu na stronie – Decyma 9

W projektach DOMY w Stylu odnaleźć można różne sposoby i możliwości zagospodarowania poddasza w domach parterowych.

Projekt Decyma 7 jest przykładem domu, w którym na parterze poza strefa dzienną znajduje się sypialnia gospodarzy, pokój dla gości oraz łazienka. Na poddaszu zaprojektowano dodatkowe dwie sypialnie, łazienkę oraz sporej wielkości strych. Całość zajmuje niespełna 149 m2 powierzchni użytkowej.

decyma_7_w1Szczegóły projektu na stronie – Decyma 7

W projekcie Decyma 8 (183 m2) w pokoju gościnnym na parterze dodano garderobę oraz zwiększono powierzchnię na poddaszu poprzez doprojektowanie trzeciej sypialni, pralni oraz garderoby.

decyma_8_w1Szczegóły projektu na stronie – Decyma 8

Projekt Ariel 7 (223 m2) to dom, w którym pokazano, jak można zagospodarować poddasze, wykorzystując każdy możliwy metr powierzchni użytkowej. Na parterze znajduje się pełny układ funkcjonalny w skład którego wchodzi apartament gospodarzy z własną łazienką i garderobą, dwie dodatkowe sypialnie, garderoba oraz rodzinna łazienka. Na poddaszu zaproponowano trzy pokoje, każdy z wydzieloną garderobą, łazienkę oraz pralnię.

ariel_7_w1Szczegóły projektu na stronie – Ariel 7

Zaproponowane układy pomieszczeń na poddaszu są tylko propozycją tego jak można wykorzystać potencjał takiej przestrzeni. Układ pomieszczeń oraz metraż można dowolnie kształtować, dostosowując do potrzeb konkretnej rodziny.

1 komentarz

  • Ezo

    Bardzo mi się podobają domy parterowe, wyglądają elegancko i pozwalają dowolnie zagospodarować przestrzeń mieszkalną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »