Inspiracje & Wnętrza

Jak urządzić harmonijne wnętrze?

Jak stworzyć harmonijne wnętrze, w którym wszyscy domownicy z przyjemnością będą przebywać? Wbrew pozorom, nie jest to trudne zadanie, jeśli tylko weźmiemy pod uwagę najważniejsze elementy aranżacji. Najlepiej zaufać specjalistom, którzy pomogą wyczarować spójne wnętrze zgodnie z naszymi preferencjami. Warto bowiem podkreślić, że podstawą w tworzeniu harmonijnej aranżacji powinny być przede wszystkim indywidualne oczekiwania domowników.

Harmonijne wnętrza – jaka kolorystyka będzie najlepsza?

Amatorzy harmonijnie urządzonych pomieszczeń raczej powinni wystrzegać się intensywnych kolorów ścian. Najlepiej postawić na stonowane barwy, do których z łatwością można dopasować podłogę, meble czy elementy dekoracyjne. Takie rozwiązanie jest jednocześnie bardzo uniwersalne – wyważona kolorystyka będzie wspaniałym tłem praktycznie do każdego umeblowania, dlatego nawet przy zmianie wystroju uda nam się utrzymać estetykę danego pomieszczenia.

feniks_w01Wnętrze projektu domu Feniks. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Feniks

Harmonijne wnętrza mogą być utrzymane w tonacji beżowej, kremowej, cytrynowej czy pudrowej. Można także skusić się na delikatny odcień szarości lub brązu. Bardzo ważne jest, aby kolor ścian jak najlepiej komponował się z kolorem umeblowania. Intensywnie czerwone lub soczyście zielone powierzchnie na pewno nie będą dobrym wyborem – nawet jeśli zestawimy je z segmentem w klasycznej kolorystyce. Ściany mogą być o ton jaśniejsze od obudowy mebli – takim aranżacjom nie sposób odmówić harmonijności.

dudek_2_w01Wnętrze projektu domu Dudek 2. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Dudek 2

Harmonijna aranżacja – o jakich elementach należy pamiętać?

Poza spójnością kolorystyczną ważna jest także spójność w zakresie tworzyw. Jeśli w pomieszczeniu będą jednocześnie znajdować się elementy metalowe, plastikowe, drewniane i wiklinowe, całość będzie prezentować się dość chaotycznie. Nie oznacza to jednak, że musimy bazować wyłącznie na jednym tworzywie – kluczem do sukcesu jest zachowanie umiaru. Jest to istotne także pod kątem dekoracji – najlepiej, aby były utrzymane w tym samym stylu, który ewentualnie można przełamać drobnymi akcentami.

ambrozja_3_w02Wnętrze projektu domu Ambrozja 3. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Ambrozja 3

Harmonijna aranżacja powinna również spełniać nasze oczekiwania pod względem światła. Jeśli dane pomieszczenie nie jest wystarczająco przestrzenne, warto skusić się na jego rozbudowę, na przykład poprzez wyburzenie jednej ze ścian lub zastosowanie modnego przejścia w formie łuku. Warto pamiętać o dostosowaniu wystroju do architektury danego wnętrza – pokój urządzony w starej kamienicy powinien różnić się od pomieszczenia charakterystycznego dla nowoczesnego budownictwa. W przypadku mebli również należy wziąć pod uwagę sprzęty utrzymane w tym samym charakterze – antyczna szafa tuż obok modernistycznego biurka na pewno nie będzie dobrym wyborem.

jodla_2_w03Wnętrze projektu domu Ambrozja 3. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Brzoza

Na koniec warto podkreślić, że harmonijna aranżacja musi być utrzymana w stylu preferowanym przez domowników. Nawet najmodniejsze wnętrza nie sprawdzą się w swojej roli, jeśli nie będą wpisywać się w upodobania ich użytkowników. Należy pamiętać o zachowaniu umiaru w dekoracjach i spójności w charakterze mebli oraz dekoracji – najlepiej skorzystać ze wsparcia profesjonalnych projektantów.

3 komentarze

  • Lidia

    Wnętrze radykalnie odmienia taki motyw ściany składnej jak ma sowan model swg120 my taką mamy i na prawdę jest uniwersalna i solidna i dobrze się prezentuje!

  • franko

    Naomi – a wlansie dla mnie np już nie bo to jednak miejsce na które patrzymy cały czas, zauważyłem jak takie małe rzeczy maja znaczenie i potrafią potem drażnić, do mądrze zaplanowanego estetycznego się przyjemnie wchodzi i przyjemnie pracuje w chosie nie jest fajnie, w nowym mieszkniu chiłem juz bez poprawek i wynajałem Firmę do wystroju wnętrz – terczyńska design , super sprawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »