Nowości projektowe

Nowość w ofercie – projekty pensjonatów Libera i Świerszcz

Projekt pensjonatu Libera

Libera to projekt pensjonatu z użytkowym poddaszem oraz centrum rekreacyjnym SPA. Rozłożystą bryłę budynku przykryto grafitowym dachem i urozmaicono drewnianą szalówką. Tradycyjna bryła budynku nabrała nowoczesnego charakteru poprzez połączenie odcieni szarości, drewna oraz szklanych elementów wykończenia balkonów.

libera_w1

Wejście główne do budynku zostało nieco cofnięte tworząc tak zwany podcień, który dodatkowo zadaszono balkonem. Z całą pewnością podnosi to komfort użytkowania gości, którzy korzystają ze strefy rekreacyjnej znajdującej się w holu.

libera_w2

Projekt pensjonatu Libera nawiązuje do tradycji, choć pod względem materiałów wykończeniowych oraz układu funkcjonalnego spełnia wymogi nowoczesnego społeczeństwa.

libera_w3

Wejście główne do budynku zostało całkowicie przeszklone, dzięki czemu recepcja oraz główny hol wejściowy stały się dobrze doświetlone. Przy recepcji wydzielono miejsce na bar, w którym goście mają do swojej dyspozycji stoliki oraz część wypoczynkową z kanapami.

libera_w4

Poza częścią mieszkalną na poddaszu i restauracyjną na parterze, w podpiwniczeniu zaprojektowano część rekreacyjną. Goście mają do dyspozycji basen, saunę, jacuzzi oraz mogą zrelaksować się w salonach odnowy biologicznej. Celem poprawienia obsługi gości zaprojektowano tu recepcję z poczekalnią, szatnię, toalety oraz trzy gabinety przyjęć, w tym jeden dla dwojga. Dodatkowo znajdują się tu pomieszczenia techniczne z możliwością ich przeznaczenia na sale treningowe bądź siłownię.

image_rzut.php

Cześć mieszkalną ulokowano w prawym skrzydle budynku i tworzą ją trzech przestronne pokoje z łazienkami oraz klatka schodowa. Po przeciwległej stronie budynku znalazła się sala bankietowa o powierzchni 158 m2, która dodatkowo posiada ponad 40 metrową antresolę. Sala w ciągu tygodnia pełni funkcję restauracji, zaś w weekendy i święta świetnie sprawdzi się przy organizacji imprez okolicznościowych.

image_rzut.php 2

Na poddaszu przewidziano sześć przestronnych 2-osobowych pokoi oraz dwa apartamenty. Od strony ogrodu ulokowano apartamenty, które składają się z głównej sypialni, przedpokoju oraz komfortowej łazienki. Dodatkowo oba apartamenty posiadają wyjście na wspólny balkon z widokiem na ogród. Na poddaszu znajduje się także sala konferencyjna, która posiada przejścia na antresolę w sali restauracyjnej.

image_rzut.php 3

Szczegóły pensjonatu na stronie: Projekt pensjonatu Libera

 

Projekt pensjonatu Świerszcz

Świerszcz to projekt pensjonatu z użytkowym poddaszem i podpiwniczeniem. Budynek nawiązuje do staropolskich pensjonatów i z całą pewnością pozwoli poczuć sielski klimat otoczenia i odpocząć od miejskiego zgiełku.

swierszcz_w2

Wejście główne do pensjonatu zostało zadaszone balkonem wspartym na kolumnach oraz obłożone kamienną okładziną, na tle której pięknie prezentują się drewniane drzwi prowadzące do holu głównego.

swierszcz_w3

Wykończenie zewnętrzne budynku zostało utrzymane w tradycyjnym charakterze. Grafitowy dach świetnie współgra z jasną elewacją oraz naturalną okładziną z drewna i kamienia. Drewniane okiennice, lukarny na dachu oraz taras wsparty na drewnianych kolumnach stwarzają niepowtarzalny klimat, który w połączeniu z naturalnym krajobrazem tworzy magiczne miejsce do odpoczynku.

swierszcz_w4

Większa sala bankietowa posiada wyjście na duży zadaszony taras okalający salę z trzech stron. Taras świetnie sprawdzi się w długie ciepłe wieczory, kiedy goście zechcą wyjść na zewnątrz odetchnąć świeżym powietrzem.

swierszcz_w5

W podpiwniczeniu zaprojektowano część gospodarczą pensjonatu. Znalazła się tu część pomieszczeń z zaplecza kuchennego, socjalnego oraz technicznego dzięki czemu można było zaoszczędzić powierzchnię na parterze.

piwnicaNa parterze zaprojektowano część rozrywkowo – rekreacyjną. Znalazły się tu dwie sale bankietowe o łącznej powierzchni ponad 300 m2. Obie sale mogą tworzyć jedną dużą przestrzeń lub dwa oddzielne pomieszczenia poprzez wykorzystanie przesuwnej ścianki działowej.

parterNa poddaszu przewidziano dwanaście pokoi dla gości, w których można zakwaterować 24-26 osób. Każdy z pokoi posiada łazienkę  z prysznicem, podwójne łóżko oraz zestaw mebli wypoczynkowych i szafę do przechowywania.

poddasze

Szczegóły pensjonatu na stronie: Projekt pensjonatu Świerszcz

 

Wszystkie projekty pensjonatów dostępne w naszej ofercie znajdują się na stronie: Projekty pensjonatów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »