Inspiracje & Wnętrza,  Projekty & Wnętrza

Zadbaj o detale – czyli eleganckie wykończenie kuchni

Odpowiednio i ze smakiem wykończona kuchnia zyskuje podwójne znaczenie – jest nie tylko miejscem przygotowywania wspólnych posiłków i ich spożywania, ale także wizytówką gospodarza domu. Kuchnia już dawno przestała być jedynie bastionem gastronomii, a stała się tętniącym sercem domu i rodziny w nim mieszkającej. Poniżej przedstawiamy kilka rad dotyczących eleganckiego wykończenia kuchni!

Wizualizacja wnętrz projektu domu Ambrozja 4

 

Blat kuchenny vs. ściana

Jeśli rezygnujemy z modnej wyspy na rzecz tradycyjnego blatu, powinniśmy zadbać nie tylko o jego wygląd, lecz również o miejsce jego styku ze ścianą. To tutaj pada wzrok gości, jest więc to idealne miejsce na dodanie akcentu podkreślającego jak wspaniale współgra ze sobą blat i ściana. Mogą to być klasyczne płytki ceramiczne, eleganckie szkło lub niedoceniana przez większość osób tapeta. W przypadku płytek obecne trendy mówią, że im bardziej są one minimalistyczne, tym lepiej. Do lamusa odeszły skomplikowane wzory oraz gastronomiczne symbole. Aktualnie cenione są proste, gładkie płytki o dużych wymiarach. Szkło nie jest tak wytrzymałe jak płytki, gdyż często pęka, zwłaszcza przy kontakcie z twardymi i dużymi garnkami lub patelniami. Niemniej jest o wiele bardziej efektywne, gdyż jego powierzchnia odbija obraz. Jest to doskonały sposób na wyeksponowanie świeżych owoców na blacie bądź ulubionych gadżetów kuchennych, a także możliwość optycznego powiększenia kuchni.

Wizualizacja wnętrz projektu domu Ambrozja 3

 

Tapeta w kuchni, mimo iż brzmi ekstrawagancko i odważnie, wcale nie musi oznaczać zmarnowanych pieniędzy. Oczywiście jest ona narażona na uszkodzenia o wiele bardziej niż pozostałe materiały, jednak zabezpieczenie jej szklaną taflą pozwoli uzyskać niesamowity efekt.

Wizualizacja wnętrz projektu domu Bez

 

Szlachetne okleiny

Okleiny to doskonały pomysł na wykończenie kuchni w każdym stylu. Mimo że przeważnie okleina kojarzona jest z wnętrzami klasycznymi albo meblami produkowanymi w latach 80. i 90. w państwach Europy Wschodniej, obecnie może odświeżyć i podarować drugą młodość wielu meblom. Przestarzałe okleiny przylepne stosowane są już niezwykle rzadko, gdyż w ich przypadku efekt był dość mizerny i uzależniony od zbyt wielu czynników losowych, np. kleju zastosowanego przez producenta. Obecnie okleiny występują w wielu wariantach, a ich nakładaniem zajmują się odpowiedni fachowcy. Szczególnie cenne są naturalne okleiny z drewna wykorzystywane do renowacji bądź nadawania odpowiedniego stylu frontom mebli. Odpowiednio dobrane i dopasowane okleiny są w stanie nie tylko odświeżyć skazaną na remont kuchnię, ale również odpowiednio zabezpieczyć meble o wartości sentymentalnej.

Wizualizacja wnętrz projektu domu Oliwkowy

 

Akcenty żywej zieleni

Doskonałym wykończeniem dodającym elegancji w nowoczesnych wnętrzach są akcenty żywej zieleni. Mogą pojawić się w formie roślin doniczkowych, np. ziół wyeksponowanych na parapecie lub blacie. Odważni mogą pokusić się o panel ścienny pokryty w całości zielenią, tzw. ogród wertykalny. To nie tylko nowatorska metody ozdoby, lecz również praktyczny zasobnik, w którym zapewni stały dostęp do świeżych ziół i kwiatów.

Wizualizacja wnętrz projektu domu Dedal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »