Projekt domu Szpak 2
Nowości projektowe

Nowość w ofercie – Projekt domu Szpak 2

Szpak 2 to oryginalny projekt domu z użytkowym poddaszem o powierzchni użytkowej 170 m2. Układ funkcjonalny domu został rozłożony pomiędzy dwa budynki, które połączono łącznikiem. Główny budynek to część mieszkalna, mniejszy stanowi element gospodarczy. Oba budynki wykończone zostały w tym samym, tradycyjnym stylu. Nietypowy układ domu wymusza posiadanie dość dużej działki. Aby projekt mógł zmieścić się na działce, minimalna szerokość i głębokość działki powinna wynosić 30 m.

Projekt domu Szpak 2

Projekt domu Szpak 2 zaprojektowany został w technologii murowanej. Cechuje go prosta bryła przykryta dwuspadowym dachem. Projekt utrzymany został w tradycyjnym stylu. Na elewacji pojawił się biały tynk, który w połączeniu z szarym dachem prezentuje się niezwykle elegancko. Tradycyjny charakter domu dodatkowo podkreślają okna ze szprosami oraz piękne, drewniane okiennice. Od strony elewacji ogrodowej pojawiła się niewielka weranda wsparta na drewnianych kolumnach. Projekty domów w tym stylu idealnie wpiszą się z wiejski krajobraz.

Projekt domu Szpak 2

Szpak 2 zaprojektowany został z myślą o 4-osobowej rodzinie. Układ funkcjonalny uwzględnia wszystko czego może potrzebować współczesna rodzina. Prosta bryła budynku, bez zbędnych lukarn, wykuszy czy skomplikowanego dachu, z całą pewnością będzie tańsza w budowie i szybsza w realizacji. Łącznik pomiędzy częścią mieszkalną a gospodarczą posiada dodatkowe wyjście na zewnętrz usytuowane od strony ogrodu.

Projekt domu Szpak 2

Niewątpliwą zaletą budynku jest weranda zaprojektowana od strony ogrodu. Będzie ona idealnym miejscem do letniego wypoczynku dla osób, które chcą schronić się przed słońcem. Sprawdzi się również w długie, letnie wieczory jako miejsce na relaks przy książce lub spotkania wśród grona znajomych. Zadaszenie werandy umożliwia korzystanie z uroków natury niezależnie od pogody.

Projekt domu Szpak 2

Układ funkcjonalny domu został rozplanowany w najmniejszym szczególe. Parter to oczywiście część dzienna. Zaprojektowano tu przestronny salon z kominkiem oraz dużą kuchnię z jadalnią. Dzięki licznym przeszkleniom salon jest nie tylko dobrze doświetlony, ale również otwarty na ogród. Kuchnia została częściowo zamknięta, dzięki czemu panuje w niej większa prywatność. Układ funkcjonalny parteru dopełnia niewielka łazienka oraz dodatkowy pokój, który idealnie sprawdzi się jako gabinet do pracy lub pokój dla gości.

Projekt Szpak 2 posiada niezwykle rozbudowana część gospodarczą. Oprócz dużej kotłowni zaprojektowanej w budynku mieszkalnym łącznikiem przechodzi się do mniejszego budynku, który jest budynkiem gospodarczym. Kotłownia zaprojektowana została pod dwa rodzajne ogrzewania: gazowe lub paliwo stałe. W budynku gospodarczym odnaleźć można przestronne pomieszczenie gospodarcze oraz garaż na dwa stanowiska. Budynek posiada również strych nieużytkowy do zagospodarowania wg własnych potrzeb.

Rzut parteru w projekcie Szpak 2

Na poddaszu znalazła się część nocna. To strefa domu dostępna jedynie dla mieszkańców. Pojawiły się tu trzy ustawne sypialnie oraz ogólnodostępna łazienka. Każda z sypialni posiada miejsce na pojemną szafę oraz wygodne łóżko. Autor projektu wygospodarował również miejsce na niewielką garderobę, którą z cała pewnością doceni Pani domu.

Rzut poddasza w projekcie Szpak 2

Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Szpak 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »