Projekty małych domów do 100m²

Projekty domów do 100 m2 stanowią idealną alternatywę dla mieszkania w bloku. Z powodzeniem można je realizować na niewielkich oraz wąskich działkach, tak jak projekt Jagoda. Niskie koszty budowy i użytkowania dodatkowo zwiększają atrakcyjność tego typu projektów. Zobacz projekty, które zachwyciły innych: Decyma 2, Motylek 2 oraz Dalia.

Projekty domów do 100 m2 powstały w odpowiedzi na zapotrzebowanie inwestorów na małe domy, których koszty budowy byłyby porównywalne do kosztu zakupu mieszkania. Celem architekta było wówczas stworzenie maksymalnie użytecznej przestrzeni życiowej i zapewnienie takiego rozkładu pomieszczeń, który najbardziej odpowiada trybowi życia, przyzwyczajeniom czy oczekiwaniom danej rodziny.

Inwestorzy decydują się na projekty domów do 100 m², ponieważ zwracają uwagę nie tylko na koszy budowy domu, ale również na koszty późniejszej eksploatacji. Ponad to stajemy się praktyczni. Mniejszy dom to mniejsza powierzchnia do sprzątania, ogrzania, itp. Mamy więcej czasu dla siebie, rodziny, znajomych. Powoli zmienia się nasza świadomość: dom nie jest już dobrem luksusowym, a ekonomicznie uzasadnioną alternatywą dla mieszkania w bloku. Coraz bliższy jest nam model skandynawski, gdzie buduje się domy proste, niewielkie, ale przytulne i funkcjonalne.

Warto pamiętać, że elementami, które podnoszą koszty budowy domu jest: skomplikowany kształt dachu, wszelkie balkony, tarasy, uskoki, duże przeszklenia, wykusze, które podnoszą wprawdzie wartość wizualną bryły, ale niestety podnoszą koszt inwestycji. Projekty domów do 100 m2 wyróżnia bryła oparta na rzucie prostokąta lub kwadratu, prosty dwuspadowy lub czterospadowy dach oraz brak detali architektonicznych.

Powiązane kategorie