Jak wybrać projekt domu?

Dach dwuspadowy – dlaczego warto go wybrać?

Dach jest zwieńczeniem całego domu i wpływa nie tylko na komfort mieszkania, ale także na prezencję całej nieruchomości. Pod względem estetycznym ważne jest, aby ten element jak najlepiej komponował się z wyglądem elewacji oraz był dopasowany do wielkości całego budynku. Warto jednak podkreślić, że konkretny rodzaj zadaszenia może wiązać się także z dodatkowymi atutami. Obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem jest dach dwuspadowy.

fistaszek_w1 Projekt domu Fistaszek. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Fistaszek

Dach dwuspadowy – czy jest atrakcyjny?

Architekci zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność tworzonego domu, ale także na jego wygląd. W dzisiejszych czasach projekty domów coraz częściej zachwycają nietypowymi rozwiązaniami architektonicznymi, które wpływają na prezencję całej nieruchomości. Dach dwuspadowy jest świetnym wyborem zarówno w przypadku standardowych budynków, jak i obiektów projektowanych zgodnie z najnowszymi trendami.

antara_w2Projekt domu Antara. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Antara

Nie sposób odmówić mu uniwersalnego charakteru, ale jednocześnie jego prostą konstrukcję można przełamać niestandardowym nachyleniem spadów lub efektownymi oknami dachowymi. Warto podkreślić, że jego prezencja jest zależna także od wybranego koloru pokrycia dachowego. Również w tej kwestii najlepiej zaufać architektom, którzy pomogą stworzyć projekt domu spójny pod kątem kolorystyki.

poziomkowy_2_w2Projekt domu Poziomkowy 2. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Poziomkowy 2

Dach dwuspadowy – zalety, na które dodatkowo warto zwrócić uwagę

Dachy dwuspadowe są niezastąpione w zabezpieczeniu nieruchomości przed wodą. Po stromych, prostokątnych połaciach deszcz spływa z łatwością, a śnieg nie zalega na ułożonych pod kątem dachówkach.

bez_2_w1Projekt domu Bez 2. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Bez 2

Prosta forma zadaszenia wiąże się także z niższymi kosztami budowy, dlatego jest to doskonałe rozwiązanie dla osób dysponujących ograniczonym budżetem. W przypadku tego typu dachu łatwiej jest także znaleźć ekipę wykonawczą, dach dwuspadowy jest bowiem jednym z najprostszych dachów do wykonania.

amarylis_5_w4Projekt domu Amarylis 5. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Amarylis 5

Warto podkreślić, że dach dwuspadowy bezpośrednio wpływa na możliwość zagospodarowania poddasza. Ponadto, można go wykorzystać także z myślą o optymalnym oświetleniu pokoju na górze, decydując się na montaż okien połaciowych. W efekcie, jest to najlepsze rozwiązanie dla osób, które chcą zaaranżować poddasze na sypialnię, pomieszczenie gospodarcze czy gabinet.

aurum_w1Projekt domu Aurum. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Aurum

Dachy dwuspadowe cieszą się niegasnącą popularnością także ze względu na możliwość ich szybkiego wykonania. Warto też wspomnieć o zyskach związanych ze zużyciem energii cieplnej. Charakterystyczna, skośna forma zadaszenia zmniejsza straty ciepła, co przekłada się na konkretne korzyści finansowe.

malmo_w1Projekt domu Malmo. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Malmo

W polskim krajobrazie dachy dwuspadowe wciąż są najczęściej spotykanym rozwiązaniem. Cieszą się zainteresowaniem wśród amatorów nieruchomości w tradycyjnej odsłonie, dla których liczy się klasyczna prezencja. Nie można jednak pominąć praktycznych zalet dachów dwuspadowych, które wpływają na komfort mieszkania, zmniejszenie kosztów eksploatacji czy możliwość zagospodarowania poddasza w dowolny sposób.

mak_3_w2Projekt domu Mak 3. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Mak 3

W zależności od indywidualnych preferencji, ta charakterystyczna forma zadaszenia może zachwycać ozdobnymi wykończeniami, czego przykładem są dachy stylizowane na nieruchomości podhalańskie.

Na zdjęciu głównym wykorzystano projekt domu Jemioła 2. Szczegóły projektu na stronie: Projekt domu Jemioła 2

2 komentarze

  • Marek

    Dachy dwuspadowe sa bardzo popularnym rozwiązaniem pewnie z powodu wielu waznych zalet. Moi dziadkowie mieli domek, ale dach był płaski z lekkim spadem w jednym kierunku i też było dobrze. WOda deszczowa nie stała przez co dach nieprzeciekał.

  • efronton

    Dach dwuspadowy to proste rozwiązanie, szczególnie jak takie są wymogi prawa, dotyczące kata nachylenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »