Zapraszamy Państwa do wypełnienia poniższego formularza. Dzięki niemu przygotujemy Państwu pełną ofertę na budowę wymarzonego domu.
Bezpłatna wycena
Bezpłatna wycena poszczególnych etapów budowy
Więźba dachowa
wypełnij
Pokrycie dachowe
wypełnij
Blacha na rąbek
wypełnij
Zmiany w projekcie
wypełnij
Opis do projektu Mak 3
Mak 3 to projekt domu parterowego z użytkowym poddaszem który dzięki funkcjonalnie rozplanowanej przestrzeni wewnętrznej jest wygodny i funkcjonalny w użytkowaniu. Prosta i zwarta bryła zaprojektowana na planie prostokąta oraz dwuspadowy dach, sprawiają że dom będzie łatwy i szybki w realizacji. Jest to projekt domu tradycyjnego z naturalnymi elementami wykończenia, które podkreślają styl budynku oraz integrują dom z otaczającym go krajobrazem. Od strony elewacji frontowej znajduje się podcień, w którym usytuowano wejście. Strefa relaksu na świeżym powietrzu to pięknie zaaranżowany, częściowo zadaszony taras, łączący wnętrze domu z ogrodem.
Pełna funkcjonalność na parterze Na parterze zaprojektowano pełny układ funkcjonalny umożliwiający wygodne użytkowanie, bez konieczności szybkiego wykańczania strefy mieszkalnej na poddaszu. W projekcie przewidziano przedsionek z miejscem na szafę w zabudowie oraz wejściem do kotłowni dostosowanej pod ogrzewanie gazowe oraz na paliwo stałe. Reprezentacyjną część domu stanowi otwarta przestrzeń z salonem oraz kuchnią z jadalnią. Praktycznym rozwiązaniem w kuchni jest wstawienie zabudowanej szafy z drzwiami przesuwnymi, która pełni funkcję spiżarki. W salonie zostały wstawione lekkie schody ażurowe, które idealnie wkomponowały się w niedużą przestrzeń w salonie. Naprzeciwko drzwi wejściowych została usytuowana rodzina łazienka doświetlona naturalnym światłem, dzięki wstawieniu okna od strony ogrodu. Dopełnieniem układu na parterze są dwie funkcjonalne sypialnie z miejscem na duże łóżko i szafy w zabudowie. Przedstawiony rozkład pomieszczeń idealnie sprawdzi się w projekcie domu parterowego. Wykańczanie poddasza w tym projekcie może stanowić alternatywę dla rodzin wielodzietnych.
Dodatkowa przestrzeń na poddaszu Poddasze w projekcie Mak 3 ma możliwość późniejszej adaptacji, ze względu na to, iż na parterze znajduje się pełny układ funkcjonalny. Autor projektu zaproponował na poddaszu dwie spore sypialnie, w których pod skosami umieścił praktyczne szafy w zabudowie, wykorzystując w najbardziej praktyczny sposób, mało funkcjonalną przestrzeń. Dodatkowo znajduje się tam również łazienka doświetlona oknem dachowym. Poddasze w tym projekcie można dowolnie kształtować, rezygnując ze ścianek działowych. Powstanie wówczas otwarta przestrzeń rekreacyjna. Jest to projekt domu średniego od 100 do 140 m2, którego powierzchnię użytkową można dowolnie kształtować, zmieniając układ funkcjonalny na poddaszu.
Poddasze do adaptacji Inwestorzy często szukają domu parterowego, ale z możliwością zagospodarowania poddasza w późniejszym terminie. Wybierając typowy projekt domu parterowego należy zdawać sobie sprawę, iż chcąc użytkować poddasze trzeba przygotować miejsce na klatkę schodową oraz zaprojektować strop nad parterem do celów użytkowych. O takich zmianach należy myśleć przed wyborem projektu. W tym celu przygotowaliśmy kolekcje projektów domów z użytkowym poddaszem, które można dowolnie kształtować pod kątem funkcjonalności oraz które posiadają w pełni użytkowy parter.
Jeśli chesz otrzymać bezpłatne rysunki szczegółowe projektu, wypełnij formularz. Rysunki zostaną przesłane na podany adres e-mail. Uwaga! Jeśli nie otrzymałeś wiadomości w przeciągu 15 minut sprawdź folder ze spamem.
Zostaw nam swój numer telefonu, a skontaktujemy się z Tobą i poinformujemy, jaki jest termin ukończenia projektu.
Jeśli zostawisz nam swój adres e-mail, otrzymasz powiadomienie o dostępności projektu Mak 3. W momencie gdy projekt będzie gotowy wyślemy Ci wiadomość.
Więcej informacji pod numerem telefonu: 577 007 206
Wprowadzenie zmian w projekcie gotowym jest możliwe. Nasza pracownia wyraża bezpłatną zgodę na następujące zmiany:
dostosowanie fundamentów do warunków geotechnicznych w miejscu posadowienia budynku
realizacja budynku w lustrzanym odbiciu
zmiana technologii wykonania domu: materiałów ściennych, izolacyjnych i wykończeniowych przy spełnieniu wymaganych normą własności użytkowych ścian
zmiany wymiarów rzutu poziomego budynku w granicach 5%
zmiana rodzajów stropów przy zachowaniu układu konstrukcyjnego oraz wymaganej wytrzymałości
zmiana pokrycia dachowego na ciężkie po dostosowaniu konstrukcji budynku do zwiększonego ciężaru pokrycia dachowego
zmiana kąta nachylenia dachu w granicach 5 °
podpiwniczenie budynku lub rezygnacja z podpiwniczenia
zmiana lokalizacji ścian działowych i wewnętrznych otworów drzwiowych (przy zachowaniu nośności elementów konstrukcyjnych budynku)
zmiana wykonania wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych zgodnie z uzyskanymi warunkami zapewnienia dostaw mediów do budynku mieszkalnego
zmiana ilości, wielkości i usytuowania otworów okiennych i drzwiowych
Inne zmiany, które nie zostały uwzględnione w standardowej zgodzie wymagają odrębnej zgody pracowni. Prosimy o ich podanie podczas składania zamówienia na projekt.
Buduje ktoś ? Prosze o opinie i foty
Ładny, prosty (!) i przytulny domek. Zastanawiam się tylko co w jego przypadku wygenerowało dość wysokie koszty stanu surowego zamkniętego.