Projekt domu Jemioła 6
Nowości projektowe

Jemioła 6 – projekt domu z czarną elewacją

Jemioła 6 to nowoczesny projekt domu parterowego, który charakteryzuje się czarnym kolorem elewacji oraz przestronną strefą dzienną. Projekt domu wyróżnia się  prostą bryłą zaprojektowaną na planie prostokąta, która została przykryta dwuspadowym dachem bez okapów. Jest to charakterystyczna cecha domów w stylu nowoczesnej stodoły.

Projekt domu Jemioła 6

Projekt domu Jemioła 6

Elewacja z drewna opalanego ogniem

Projekt domu Jemioła 6 wyróżnia się oryginalna elewacją, która w większości została wykończona deskami opalanymi ogniem. Jest to technika Shou Sugi Ban, która wywodzi się z Japonii. Trend ten staje się popularny również w Europie. Istnieje wiele zalet, które przemawiają za wyborem tej właśnie techniki w wykańczaniu elewacji. Drewno opalane ogniem jest trwalsze oraz odporniejsze na oddziaływanie niekorzystnych warunków atmosferycznych i biologicznych takich jak wiatr, wilgoć, szkodniki oraz grzyby. Dodatkowo dzięki wypalaniu drewno zyskuje unikalny wygląd, który może się zmieniać w zależności od zastosowanej techniki wypalania.

Projekt domu Jemioła 6

W projekcie Jemioła 6 deski na elewacji mają wyraźne spękania, podkreślające efekt opalania. Cały budynek został wykończony w czerni, jedynie wejście główne oraz ściana szczytowa z wysokimi przeszkleniami została wykończona tradycyjną deską elewacyjną w naturalnym odcieniu. Dwuspadowy, bez okapowy dach został pokryty blachą na rąbek w grafitowym odcieniu, który razem z elewacją tworzą spójną całość. Projekt urozmaica taras w formie loggi, na który prowadzą szerokie przeszklenia, umożliwiające mieszkańcom swobodną komunikację z ogrodem.

Projekt domu Jemioła 6

Przestronna strefa dzienna

Jemioła 6 wyróżnia się nie tylko wyglądem elewacji, ale również funkcjonalnym układem wnętrz. Centralnie położone wejście główne prowadzi do przedsionka, w którym przewidziano miejsce na pojemne szafy w zabudowie. Prowadzi on do holu, który rozdziela część dzienną od prywatnej. W części dziennej znajduje się przestronny salon, który pomieści wygodny zestaw wypoczynkowy, jadalnia oraz otwarta kuchnia, z długim blatem roboczym i wysoką zabudową. W bezpośrednim sąsiedztwie kuchni znajduje się pojemna spiżarnia. Cała przestrzeń dzienna charakteryzuje się licznymi wysoki przeszkleniami biegnącymi od podłogi do dachu. W salonie nie ma bowiem tradycyjnego stropu. Znajduje się tam tzw. wysoki sufit, który dodatkowo podkreśla wysokie geometryczne okno w salonie.

Rzut parteru projektu domu Jemioła 6

Prywatna strefa domowników

Program użytkowy został podzielony na trzy strefy, które rozgranicza hol, biegnący wzdłuż budynku. W strefie nocnej znajdują się trzy wygodne sypialnie, rodzinna łazienka oraz toaleta. Główna sypialnia posiada prywatną garderobę oraz łazienkę, tworząc przestronny apartament gospodarzy. Dodatkowo w projekcie można wyróżnić strefę gospodarczą w postaci jednostanowiskowego garażu oraz kotłowni, która posiada dodatkowe wyjście zewnętrzne. Z części mieszkalnej do garażu prowadzi wydzielone pomieszczenie, które stanowi również dodatkową przestrzeń do przechowywania.

W ofercie posiadamy również inny projekt z serii Jemioła, w którym na elewacji zastosowaliśmy deski opalane ogniem, których faktura jest bardziej delikatna i wyglądem przypomina stare drewno. Zapraszamy do zapoznania się z projektem Jemioła 5.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: czytaj więcej »