Dom w cenie mieszkania

W obecnej sytuacji na rynku nieruchomości, coraz częściej zauważ się, iż cena 1 m2 mieszkania jest porównywalna do kosztu budowy 1 m2 domu jednorodzinnego. Należy wziąć pod uwagę powierzchnię użytkową, lokalizację oraz standard wykończenia, ale śmiało można stwierdzić, iż można wybudować dom w cenie zakupu mieszkania.

Dobrze zaplanowana budowa domu i rozsądnie gospodarowanie środki finansowe pozwolą na wybudowanie domu o powierzchni ok.100 m2. Koszt budowy stanu surowego w wysokości 250 tyś złotych to zdecydowanie mniejsza kwota niż cena mieszkania o tej samej powierzchni. Biorąc pod uwagę, iż dom budujemy sami, według naszych potrzeb i upodobań a nie według planów dewelopera, budowa domu jest zdecydowanie bardziej opłacalną opcją wyboru miejsca zamieszkania.

W trakcie budowy domu sami decydujemy, jakich materiałów użyjemy, czym ocieplimy dom, jakie okna wstawimy i czym będziemy go ogrzewać. Już na etapie budowy domu jesteśmy w stanie określić jak energooszczędny ma być budynek, dzięki czemu będzie wymagał mniejszego zużycia energii do jego ocieplenia. To wszystko przekłada się na mniejsze koszty ogrzewania.

Komfort mieszkania we władnym domu jest nieporównywalny z mieszkaniem w budownictwie wielorodzinnym. Bez sąsiadów za ścianą i z własnym ogródkiem mamy prywatną przestrzeń, w której powiedzenie „czuć się jak u siebie w domu” nabiera prawdziwego znaczenia.

Powiązane kategorie