Projekty domów w cenie mieszkania

Przy starannie zaplanowanym budżecie koszty budowy domu będą plasowały się na poziomie podobnym do kosztów zakupu mieszkania. Projekty z tej kategorii wyróżnia prosta i zwarta bryła, najczęściej dwuspadowy dach, szybkość budowy i oszczędności w późniejszym użytkowaniu. Większość projektów posiada opracowane kosztorysy, które na pewno okażą się pomocne w trakcie realizacji inwestycji. Zobacz jak niskie są koszty budowy projektu Elka 2 i Bez.

W obecnej sytuacji na rynku nieruchomości, coraz częściej zauważa się, iż cena 1 m2 mieszkania jest porównywalna do kosztu budowy 1 m2 domu jednorodzinnego. Pod uwagę należy wziąć powierzchnię użytkową, lokalizację oraz standard wykończenia, ale śmiało można stwierdzić, iż można wybudować dom w cenie zakupu mieszkania.

Dobrze zaplanowana budowa domu i rozsądne gospodarowanie środkami finansowymi pozwolą na wybudowanie domu o powierzchni ok.100 m2. Koszt budowy stanu surowego w wysokości 250 tyś złotych to zdecydowanie mniejsza kwota, niż cena mieszkania o tej samej powierzchni. Biorąc pod uwagę, iż dom budujemy sami, według naszych potrzeb i upodobań, a nie według planów dewelopera, budowa domu jest zdecydowanie bardziej opłacalna.

W trakcie budowy domu sami decydujemy, jakich materiałów użyjemy, czym ocieplimy dom, jakie okna wstawimy i czym będziemy go ogrzewać. Już na etapie budowy domu jesteśmy w stanie określić jak energooszczędny będzie i jakiego zużycia energii do ogrzania będzie wymagał.

Komfort mieszkania we władnym domu jest nieporównywalny z mieszkaniem w budownictwie wielorodzinnym. Bez sąsiadów za ścianą i z własnym ogródkiem mamy prywatną przestrzeń, w której powiedzenie „czuć się jak u siebie w domu” nabiera prawdziwego znaczenia.

Powiązane kategorie