przewiń do góry

Dom w obiektywie

czasopismo: Domy w stylu 3(27)/2011

Od początku wiedziałem, że nie chcę mieszkać w domu typu dworek z czerwoną dachówką. Dom ma nieco ascetyczny charakter, ale takie były założenia. Trzeba mieć dużo determinacji, aby konsekwentnie utrzymać niepowtarzalny klimat domu.

Okładka do artykułu: 'Dom w obiektywie'

Kolektor i pompa ciepła w praktyce

czasopismo: Eko & Dom

Przy współpracy z firmami Nibe-Biawar, Vaiilant oraz Viessmann sprawdziliśmy jak kolektory i pompy ciepła sprawdzają się w praktyce. Na podstawie projektu PIK zostały sporządzone wyceny wykonania takich instalacji oraz zostały wskazane ich potencjalne oszczędności.

Okładka do artykułu: 'Kolektor i pompa ciepła w praktyce'

Ostoja dla ascety

czasopismo: Murator 5/2011

Nawet współczesne budynki pozbawione wszelkich ozdób i agresywnych kolorów na elewacji mogą być atrakcyjne. Ich projektanci przez proste formy starają się realizować idee domów przestronnych, funkcjonalnych i estetycznie wyrafinowanych.

Okładka do artykułu: 'Ostoja dla ascety'

Przystań nad jeziorem

czasopismo: DOMY drewniane - Najlepiej sprzedawane Projekty Domów wydanie specjalne

Państwo Hołownia chcieli mieć zaplecze wypadowe, miejsce, w którym mogliby na łonie natury - odetchnąć od zgiełku miasta i swojego siedemdziesięciometrowego mieszkania. "Uznaliśmy również, że będzie to dobry poligon doświadczalny przed budową domu jednorodzinnego, całorocznego, do którego mamy za jakiś czas przystąpić".

Okładka do artykułu: 'Przystań nad jeziorem'

Z nutką fantazji

czasopismo: Eko & Dom

Dachy o nietypowych kształtach przyciągają wzrok swoim niepowtarzalnym urokiem. Podkreślają indywidualny charakter i styl domu. W projekcie Alfa dach o konstrukcji czterospadowej został wzbogacony o elementy fantazyjne w postaci lukarny "wole oko", umiejscowione od frontu oraz lukarny tylnej wychodzącej z narożnika.

Okładka do artykułu: 'Z nutką fantazji'

Aloes, tradycyjna prostota

czasopismo: POGODNY DOM 1(3)2010

Aloes jest projektem o prostej, tradycyjnej bryle. Powierzchniowo mały, lecz mieszczący w sobie najpotrzebniejsze funkcje tworzy przejrzystą, zharmonizowaną całość.

Okładka do artykułu: 'Aloes, tradycyjna prostota'

Amadeusz - dyskretny urok burżuazji

czasopismo: POGODNY DOM 1(3)2010

Rezydencja dla wymagających i ambitnych inwestorów, rozmiłowanych w atmosferze minionych wieków. Projekt utrzymany w stylu neoklasycystycznym. Ten komfortowy dom zaprojektowano z pełną odpowiedzialnością i znajomością założeń preferowanego stylu.

Okładka do artykułu: 'Amadeusz - dyskretny urok burżuazji'

Czarny koń kolekcji - Onyks

czasopismo: POGODNY DOM 1(3)2010

Onyks to ozdobny kamień jubilerski, poszukiwany przez kolekcjonerów. Projekt o nazwie szlachetnego kamienia to coś więcej niż kolejna oferta w katalogu. Pozbawiony wszelkiej ornamentyki, zaprojektowany na planie prostokąta i nakryty niewyszukaną bryłą dwuspadowego dachu – intryguje potencjalnych odbiorców.

Okładka do artykułu: 'Czarny koń kolekcji - Onyks'

Dom inspirowany modernizmem - Freya

czasopismo: POGODNY DOM 1(3)2010

Duży, reprezentacyjny dom w duchu wczesnego modernizmu. Nietuzinkowe rozwiązania przestrzenne, zadaszone tarasy, podcienia, zewnętrzna klatka schodowa oraz gra światła i kolorów w elewacjach nie mogą nie zwrócić na siebie uwagi.

Okładka do artykułu: 'Dom inspirowany modernizmem - Freya'

Dom z pazurem - Luna

czasopismo: POGODNY DOM 1(3)2010

Istotą projektu było takie zaprojektowanie pomieszczeń parteru, aby pozostawiając jego jednoprzestrzenny charakter zachować podział przestrzeni na mniejsze, wyraźne części, takie jak jadalnia czy biblioteka. Dzięki takiemu potraktowaniu przestrzeni, powierzchnia parteru wydaje się dużo większa optycznie, a jednocześnie tworzymy wiele ciekawych miejsc, do których po prostu chce się zajrzeć.

Okładka do artykułu: 'Dom z pazurem - Luna'

Kompozycja piękna - Aria

czasopismo: POGODNY DOM 1(3)2010

To dom wprost wymarzony dla miłośników lekkiej formy i przestrzeni, wizytówka stylu i smaku mieszkańców, którzy chcą by ich dom miał reprezentacyjny charakter.

Okładka do artykułu: 'Kompozycja piękna - Aria'

Małe jest piękne - Grafit

czasopismo: POGODNY DOM 1(3)2010

Autorzy projektu wykazali się dbałością o optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, dlatego dom charakteryzuje się wyraźnym podziałem na strefy dzienną i nocną. Optymalny, energooszczędny i nowoczesny dom.

Okładka do artykułu: 'Małe jest piękne - Grafit'

Mieszkać nietuzinkowo - Neptun 4

czasopismo: POGODNY DOM 1(3)2010

Dom wiele mówi o jego mieszkańcach, stąd niezwykle ważne jest, by projekt był dopasowany do ich potrzeb, stylu życia i możliwości. Neptun 4 to przytulny dom, idealny dla osób ceniących wygodę. Optymalny, przystępny, zaprojektowany na miarę potrzeb 3 – 4-osobowej rodziny, która składnia się ku pochwale nowoczesność.

Okładka do artykułu: 'Mieszkać nietuzinkowo - Neptun 4'

Mieszkać śpiewająco - Sopran 4

czasopismo: POGODNY DOM 1(3)2010

Niewielki rodzinny dom o klasycznej bryle, wzbogaconej dyskretnym detalem architektonicznym. Ten optymalny dom mieści się na niewielkiej działce, posiada garaż w bryle budynku i z powodzeniem zaspokoi potrzeby mieszkaniowe 3 – 4-osobowej rodziny.

Okładka do artykułu: 'Mieszkać śpiewająco - Sopran 4'

Najwyższy wymiar potrzeb - Neptun_5

czasopismo: POGODNY DOM 1(3)2010

Przestrzenny, energooszczędny i optymalny dom. Jest ciekawą alternatywą dla osób, które poszukują domu z wejściem od południa. Neptun 5 zaprojektowano z klasą i wyczuciem stylu.

Okładka do artykułu: 'Najwyższy wymiar potrzeb - Neptun_5'

Na wysokim poziomie - Aster

czasopismo: POGODNY DOM 1(3)2010

Domy parterowe mają wiele pozytywów: są wygodne w komunikacji, skoncentrowane na jednej płaszczyźnie, przestrzenne. Aster jest doskonałym przykładem domu parterowego o nowoczesnym charakterze.

Okładka do artykułu: 'Na wysokim poziomie - Aster'

Niebanalny i dynamiczny - Cyprys_3

czasopismo: POGODNY DOM 1(3)2010

Reprezentacyjny, nowoczesny, a jednocześnie niewielki. Alternatywa projektowa dla osób poszukujących rozwiązań wychodzących poza „utarte schematy”. Ten elegancki dwukondygnacyjny dom doskonale nadaje się do realizacji na niewielkich miejskich działkach.

Okładka do artykułu: 'Niebanalny i dynamiczny - Cyprys_3'

Nowa forma domu - Horus

czasopismo: POGODNY DOM 1(3)2010

Projekt Horus jest przykładem na to, że nieduży, nowoczesny dom nie musi być banalny w swojej formie i może czerpać z najlepszych wzorców. Bryła budynku utrzymana jest w stylu reprezentowanym przez Franka Lloyda Wrighta, czerpiąc to, co najlepsze, z modernizmu początków XX wieku.

Okładka do artykułu: 'Nowa forma domu - Horus'

Nowoczesna kompozycja czerni i bieli - Kwarc

czasopismo: POGODNY DOM 1(3)2010

Inspiracją dla aranżacji wnętrza domu Kwarc stała się graficzna gra czerni i bieli, a także czystość nowoczesnych, geometrycznych form, które stanowią nawiązanie do prostej bryły zewnętrznej domu. Projekt domu Kwarc daje wiele możliwości wykorzystania odważnych rozwiązań w architekturze wnętrza.

Okładka do artykułu: 'Nowoczesna kompozycja czerni i bieli - Kwarc'

Oryginalność ma barwy przeszłości - Opus 2

czasopismo: POGODNY DOM 1(3)2010

Wobec tego projektu nie można być obojętnym. Ten neoklasycystyczny dwór zapiera dech w piersiach. Szczególnie duże wrażenie robi elewacja ogrodowa, której głównym akcentem jest kolumnowy portyk.

Okładka do artykułu: 'Oryginalność ma barwy przeszłości - Opus 2'