przewiń do góry

Dom piętrowy - Rozmowa z architektem

czasopismo: Własny dom 6/2008

Domy piętrowe mają bogatą historię, która trochę wypaczyła się w okresie PRL-u. Ówczesne tzw. kostki powstawały w trudnych czasach ciągłego barku materiałów budowlanych. Obecnie wraca się do tradycji modernizmu. Coraz częściej domy piętrowe mają prostą bryłę i płaski dach. Jeżeli ktoś nie lubi płaskich dachów może wybrać dom nawiązujący stylem do architektury japońskiej, którego przykładem jest projekt Bursztyn.

Okładka do artykułu: 'Dom piętrowy - Rozmowa z architektem'

Z wielkimi oknami

czasopismo: Ładny Dom

O domu z płaskim dachem i dużymi przeszkleniami na przykładzie projektu Bryg. Praktyczne informacje dla osób, które planują budowę domu o tego typu cechach. W artykule znajdują się również informacje o kosztach budowy oraz sugestie związane z aranżacją wnętrza.

Okładka do artykułu: 'Z wielkimi oknami'

Projekt z rekomendacją

czasopismo: Dom dla początkujących listopad-grudzień 2008

Dom parterowy z możliwością późniejszej adaptacji poddasza to świetne i ekonomiczne rozwiązanie dla osób, które planują powiększenie rodziny w przyszłości oraz dla tych które na początku inwestycji nie posiadają wystarczającej kwoty do sfinansowania całej budowy. W tej sytuacji idealnie sprawdzi się projekt Beta.

Okładka do artykułu: 'Projekt z rekomendacją'

Dom wielopokoleniowy - z oddzielnymi wejściami

Atol jest projektem przeznaczonym dla dwóch rodzin o odmiennych potrzebach i oczekiwaniach, świetnie sprawdza się, jako budynek pokoleniowy, gdzie w jednej części mieszka rodzina rozwojowa, a w drugiej seniorzy rodu. O zaletach i wadach domu dwupokoleniowego okiem architekta.

Okładka do artykułu: 'Dom wielopokoleniowy - z oddzielnymi wejściami'

Mieszkać w nowym stylu

czasopismo: Świat rezydencji, wnętrz i ogrodów 1/2007

Oto niestandardowy projekt, który jest ciekawą alternatywą dla klasycznych, dworkowych rezydencji. W połączeniu z ciekawie zaprojektowaną zielenią oraz dużą działką nie pozostaje niezauważony.

Okładka do artykułu: 'Mieszkać w nowym stylu'

Na miarę marzeń i ambicji

czasopismo: Własny dom 8/2007

W trakcie rozmowy z architektem zostały poruszone kwestie budowy domów zwanych powszechnie "rezydencjami". Ludzie używają tego określenia do opisania dużego okazałego domu. A takich prawdziwych rezydencji jest dziś bardzo mało.

Okładka do artykułu: 'Na miarę marzeń i ambicji'

Dom z klasą

czasopismo: Dodatek do Życia Warszawy - mieszkania i domy eksluzywne

Istnieje grupa projektów, o których trudno powiedzieć, że są standardowe. Jednym z nich jest Astron reprezentacyjny, duży dom dla osób lubiących przestrzeń o klarownym układzie funkcjonalnym oraz licznych cechach indywidualnych.

Okładka do artykułu: 'Dom z klasą'

Projektowanie domów z płaskim dachem

czasopismo: Dachy płaskie i tarasy

Nieśmiałe nowe realizacje projektów domów z płaskimi dachami powoli wypełniają krajobraz miejskich osiedli willowych. Prezentowany dom zrealizowany wg projektu Arkadia powstał na dużej podmiejskiej działce w otoczeniu lasu.

Okładka do artykułu: 'Projektowanie domów z płaskim dachem'

Dom piętrowy - Rozmowa z architektem

czasopismo: Własny dom 6/2008

Domy piętrowe mają bogatą historię, która trochę wypaczyła się w okresie PRL-u. Ówczesne tzw. kostki powstawały w trudnych czasach ciągłego barku materiałów budowlanych. Obecnie wraca się do tradycji modernizmu. Coraz częściej domy piętrowe mają prostą bryłę i płaski dach.

Okładka do artykułu: 'Dom piętrowy - Rozmowa z architektem'

Dom na wąską działkę i z wjazdem od południa

czasopismo: Dom dla początkujących marzec 2009

Działka wąska i jeszcze do tego z wjazdem do strony południowej to trudny przypadek i ciężko z niego wybrnąć. Budowa na takim terenie zawsze będzie wiązała się z pewnymi regułami i narzuconymi z góry warunkami.

Okładka do artykułu: 'Dom na wąską działkę i z wjazdem od południa'

AGA - idealny projekt na niesforną działkę

czasopismo: Pogodny Dom 1(2)2009

Co zrobić, jeżeli działka ma wejście od południa? Odwieczne pytanie nurtujące wielu inwestorów. Odpowiedzią na to pytanie jest projekt Aga. W celu odpowiedniego nasłonecznienia części dziennej w projekcie została ona przeniesiona do wejściowej strefy budynku co spowodowało skumulowanie głównych elementów kompozycyjnych i przestrzennych we frontowych elewacjach.

Okładka do artykułu: 'AGA - idealny projekt na niesforną działkę'

Rozmowa z architektem

czasopismo: Własny Dom 5/2009

Antresola – sposób na urozmaicenie przestrzeni w domu z poddaszem. Parter i poddasze przenikają się. Tworzy się w ten sposób ciekawy widok z drugiej kondygnacji, wiele zyskuje też salon, którego część jest odkryta. Takie rozwiązania znajdują się w projekcie Aga.

Okładka do artykułu: 'Rozmowa z architektem'

Amber - dom energooszczędny i nowoczesny

czasopismo: Projekty na czasie

Celem, jaki przyświecał pracy przy projektowaniu domu AMBER było znalezienie odpowiedzi na pytanie: czy uda się zaprojektować dom nowoczesny oparty na czytelnym, funkcjonalnym schemacie, zamkniętym w prostej bryle, z dwuspadowym dachem.

Okładka do artykułu: 'Amber - dom energooszczędny i nowoczesny'

Nowe wersje projektu AMBER

czasopismo: Pogodny Dom 1(2)/2009

Inwestorzy budujący dom na podmiejskich działkach odległych od miejsca pracy potrzebowali garażu dwustanowiskowego. Tak powstał dom AMBER 2 – wersja z podwójnym garażem. Najciekawszą propozycją jest AMBER 3, który został zaprojektowany jako dom dwurodzinny.

Okładka do artykułu: 'Nowe wersje projektu AMBER'

Pamiętajmy o ogrodach

czasopismo: Przyjazny Dom 1(2)/2009

Ogród tak jak i dom to inwestycja najczęściej na długie lata. Można go kształtować samodzielnie według własnych upodobań, bądź skorzystać z usług profesjonalistów. Samodzielne projektowanie ogrodu to spore wyzwanie, w którym bardzo łatwo popełnić wiele błędów, zwłaszcza jeżeli brakuje nam czasu, cierpliwości i pasji ogrodniczej. Specjalista natomiast zwróci uwagę na wszystkie czynniki istotne przy budowie i rozwoju ogrodu, takich jak: ergonomia ogrodu, nasłonecznienie terenu, elewacja budynku, teren w okolicy. Bardzo istotne jest także zagospodarowanie terenu.

Okładka do artykułu: 'Pamiętajmy o ogrodach'

Garden Party

czasopismo: Ogrodowa Galeria

W artykule zaprezentowana została koncepcja ogrodu zainspirowana projektem Amber, która została wykonana specjalnie dla magazynu „Ogrodowa Galeria”.

Okładka do artykułu: 'Garden Party'

Zyski w praktyce

czasopismo: Dom dla początkujących maj 2009

Przedstawiona tabela zawiera dokładne zestawienie strat i zysków energii cieplnej oraz wskaźnik zapotrzebowania na energię końcową potrzebną do ogrzania domu w standardowym sezonie grzewczym.

Okładka do artykułu: 'Zyski w praktyce'