przewiń do góry

Osobliwy dom - Bryg

czasopismo: POGODNY DOM 1(3)2010

Projekt Bryg to śmiałe rozwiązanie skierowane do ludzi otwartych, prowadzących aktywny tryb życia, dla których ważna jest nie tylko funkcjonalność domu, ale również widok za oknem. Dla tych, którzy nie powielają utartych schematów, a zawsze wybierają to, co osobliwe i wyjątkowe.

Okładka do artykułu: 'Osobliwy dom - Bryg'

Powrót w wielkim stylu - Cyprys 2

czasopismo: POGODNY DOM 1(3)2010

Po trwającej przez wiele lat modzie na domy tradycyjne, w ostatnim czasie rośnie zainteresowanie domami zwanymi potocznie „nowoczesnymi”. W rozumieniu współczesnych inwestorów dom nowoczesny kojarzony jest nie tylko ze szklanym budynkiem i płaskim dachem.

Okładka do artykułu: 'Powrót w wielkim stylu - Cyprys 2'

Przyjemne powroty - Jaśmin 2

czasopismo: POGODNY DOM 1(3)2010

Jaśmin 2 należy do grupy projektów, które z powodzeniem mogą pełnić funkcję domu mieszkalnego i letniskowego. Jego klasyczna bryła i czytelny układ sprawiają, że jest poszukiwany przez inwestorów, którzy chcą się komfortowo „urządzić” na stosunkowo niewielkiej powierzchni.

Okładka do artykułu: 'Przyjemne powroty - Jaśmin 2'

Szyk i elegancja

czasopismo: POGODNY DOM 1(3)2010

Projekt Aria 3 to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią klasyczną harmonię. Połączenie elementów klasycznych i funkcjonalnych rozwiązań sprawi, że wnętrze domu nabierze elegancji i wyrafinowanego stylu.

Okładka do artykułu: 'Szyk i elegancja'

Tajemnicza i prosta w formie - Wena

czasopismo: POGODNY DOM 1(3)2010

Można by rzec – dom z własną historią, bo inspirowany architekturą Franka Lloyd Wrighta, którego budowle charakteryzowały się prostotą bryły i dużą funkcjonalnością. Prosty w formie, tajemniczy i niezwykle reprezentacyjny. Wena jest dedykowana inwestorom, którzy od domu oczekują czegoś więcej niż „dachu nad głową”.

Okładka do artykułu: 'Tajemnicza i prosta w formie - Wena'

Tętniąca życiem - Wilga 2

czasopismo: POGODNY DOM 1(3)2010

Wilga 2 to kwintesencja wyobrażeń o domu w tradycyjnym wydaniu. Wszystkie elementy współgrają ze sobą i tworzą harmonijny obraz. Na ocieplenie stylistyki domu niemały wpływ mają detale, takie jak: obramienia okien oraz drzwi, szprosy, krzyżowe, jasne balustrady wykonane z drewna.

Okładka do artykułu: 'Tętniąca życiem - Wilga 2'

Tradycyjnie - Bursztyn

czasopismo: POGODNY DOM 1(3)2010

Tylko wtajemniczeni wiedzą czyja twórczość była inspiracją do powstania tego projektu. Cechą charakterystyczną domu są silne poziome akcenty: gzymsy, okapy i zwieńczenia murków. Fotoreportaż z realizacji.

Okładka do artykułu: 'Tradycyjnie - Bursztyn'

W poszukiwaniu doskonałości - Chaber 2

czasopismo: POGODNY DOM 1(3)2010

Chaber 2 to energooszczędny, niewielki dom, który z pewnością zachwyci miłośników tradycyjnej architektury. Ten dom o prostej bryle cechuje się ciekawym doborem detalu architektonicznego. Wnętrza dają wiele możliwości aranżacji. Oto jedna z propozycji.

Okładka do artykułu: 'W poszukiwaniu doskonałości - Chaber 2'

Wyższa kultura smaku - Apollo 2

czasopismo: POGODNY DOM 1(3)2010

Aranżacja wnętrz domu jednorodzinnego Apollo 2 to propozycja dla tych, którzy cenią oryginalność i są otwarci na odważny, minimalistyczny wystrój. Założeniem projektu był kontrast z kubiczną, modernistyczną bryłą domu.

Okładka do artykułu: 'Wyższa kultura smaku - Apollo 2'

W zgodzie z tradycją - Szafran

czasopismo: POGODNY DOM 1(3)2010

Szafran jest projektem dla dalekowzrocznych tradycjonalistów unikających przesady i ceniących racjonalne rozwiązania użytkowe. Łączy w sobie elegancję rezydencji z rozsądną powierzchnią użytkową i energooszczędnymi technologiami.

Okładka do artykułu: 'W zgodzie z tradycją - Szafran'

Z wizytą w domu letniskowym Biedronka

czasopismo: Domy w Stylu 1(23)2010

„Pomysł posiadania własnego miejsca do wypoczynku pojawił się już kilka lat temu. Poszukiwania działki nasilały się wiosną po czym z biegiem lata słabły – aż do następnej wiosny” – żartuje Pan Jacek. „Sytuację zmieniło pojawienie się dzieci i świadomość, że przez najbliższe lata podróżowanie i dotychczasowy sposób wypoczynku będzie bardzo mocno ograniczony".

Okładka do artykułu: 'Z wizytą w domu letniskowym Biedronka'

Z wizytą w domu Bachus

czasopismo: Domy w Stylu 1(23)2010

Wnętrze domu Bachus to wygodna przestrzeń dla kilkuosobowej rodziny. Funkcjonalny układ pomieszczeń na parterze stał się inspiracją do zaprojektowania wnętrza łączącego tradycję z nowoczesnością. Poszczególne fragmenty układu funkcjonalnego: kuchnia, jadalnia, strefa wypoczynkowa - tworzą spójną całość.

Okładka do artykułu: 'Z wizytą w domu Bachus'

Willa, powrót w wielkim stylu - Cyprys 2

czasopismo: Domy w Stylu 1(23)2010

Dom jest częścią wizerunku przyszłych użytkowników, musi więc spełniać wszystkie ich potrzeby, ale także podkreślać ich osobowość. CYPRYS 2 to propozycja projektowa, która doskonale sprawdzi się jako willa miejska lub podmiejska. Rodzinny, a zarazem reprezentacyjny dom średniej wielkości, daje komfort i wygodę 4 – 5-osobowej rodzinie.

Okładka do artykułu: 'Willa, powrót w wielkim stylu - Cyprys 2'

Klasyka ponad wszystko - Allegro 2

czasopismo: Domy w Stylu 1(23)2010

Allegro 2 to reprezentacyjny dom o rozbudowanej funkcji. Jest odpowiedzią na potrzeby inwestorów ceniących przestrzeń. Wyróżnia go klarowny układ funkcjonalny, dzięki któremu całość przy sporej powierzchni użytkowej wpisuje się w skalę człowieka.

Okładka do artykułu: 'Klasyka ponad wszystko - Allegro 2'

Ekonomiczne rozwiązania i przestrzeń - Meteor 2

czasopismo: Domy w Stylu 1(23)2010

Meteor 2 jest ciekawym projektem dla praktycznych inwestorów. Pokazuje, że prosta w budowie bryła domu oparta na prostokącie, przekryta dwuspadowym dachem, w połączeniu z ciekawymi detalami elewacji może być ekonomiczna i nowoczesna jednocześnie. Udowadnia, że tradycyjny w kształcie dom może mieścić przestrzenne, otwarte wnętrze.

Okładka do artykułu: 'Ekonomiczne rozwiązania i przestrzeń - Meteor 2'

Orientacyjne koszty budowy

czasopismo: Domy w Stylu 1(23)2010

Budowa domu wiąże się z wysiłkiem i znacznym obciążeniem finansowym. Dlatego inwestor planujący budowę domu powinien uważnie przemyśleć wybór projektu i dostosować go do swoich możliwości finansowych. Aby „się nie przeinwestować”, należy wziąć pod uwagę następujące czynniki wpływające na koszty budowy domu.

Okładka do artykułu: 'Orientacyjne koszty budowy'

Z wizyta w domu GROT 2

czasopismo: DOMY W STYLU 2(22)/2009

Na realizację domu wg projektu Grot 2 zdecydowała się pani Iwona, którą projekt ujął prostotą i funkcjonalnością. Jej marzeniem było wybudowanie domu, który stanie się oazą spokoju, miejscem, do którego będzie chętnie powracać.

Okładka do artykułu: 'Z wizyta w domu GROT 2'

JASPIS – dom otwartych marzeń

czasopismo: DOMY W STYLU 2(22)/2009

Oprócz interesującej bryły zaletą projektu Jaspis jest otwarte i przestronne wnętrze, w którym realizuje się marzenie o całorocznym ogrodzie. Jaspis to dom kompaktowy, który na optymalnej przestrzeni mieści wszystko, co niezbędne do harmonijnego funkcjonowania.

Okładka do artykułu: 'JASPIS – dom otwartych marzeń'

Dom ALFA – zgrabny „wieloryb”

czasopismo: Domy w Stylu 2(22)/2009

Niewątpliwie Alfa to projekt oryginalny, który przykuwa uwagę nietypową bryłą, przepiękną formą dachu oraz kamiennymi elementami elewacji, sprawiającymi, że dom wygląda bardzo dystyngowanie. Projekt Alfa trafi a w gusta osób, które poszukują zgrabnego, niedużego domu o oryginalnej stylistyce.

Okładka do artykułu: 'Dom ALFA – zgrabny „wieloryb”'

Jak dobrze zaplanować dom z poddaszemużytkowym?

czasopismo: Własny Dom 1/2010

Pani Ewa i Pan Dariusz zbudowali dom z poddaszem użytkowym, który ma oryginalną bryłę z dużą lukarną, inwestorzy zapewniają, że było warto. Zauroczyła ich nietypowa bryła domu, którą zobaczyli na wizualizacjach projektu gotowego pracowni MTM STYL.

Okładka do artykułu: 'Jak dobrze zaplanować dom z poddaszemużytkowym?'