Projekty domów do 250 tys. zł

Projekty domów do 250 tyś zł to grupa projektów, których koszty budowy są porównywalne z kosztami zakupu mieszkania. Wyróżniają się idealnie dopracowanym układem funkcjonalnym oraz energooszczędnością. Zastosowanie wielu praktycznych rozwiązań umożliwia mieszkańcom swobodę i komfort użytkowania. Są to zarówno projekty domów parterowych: Heban i Aster oraz projekty z użytkowym poddaszem takie jak Amelia i Dudek 2.

wyszukiwarka zaawansowana

Projekty domów do 250 tyś zł to pierwszy krok do wymarzonego domu. Wymarzony dom nie musi być drogi w budowie, a koszty jego realizacji zazwyczaj są bardzo zbliżone do kosztów zakupu mieszkania w bloku. Budowa domu coraz częściej staje się więc realną alternatywą dla osób, które marzą o własnym domu.

Koszt budowy domu zależny przede wszystkim od bryły budynku. Projekt o zwartej bryle zaplanowanej na rzucie prostokąta lub kwadratu będzie zdecydowanie tańszy w realizacji i późniejszej eksploatacji. Istotne jest też to, by dom nie zawierał zbyt wielu elementów architektonicznych, które co prawda urozmaicają dom, ale też znacznie podnoszą koszty budowy. Mowa tu o wykuszach, lukarnach czy balkonach. Aby koszt budowy był jak najniższy należy szukać domu przykrytego dachem dwuspadowym i co ważne, bez piwnicy. Budowa piwnicy jest dużo droższa, niż budowa podobnej powierzchni na poziomie terenu. Dom posiadający wymienione cechy będzie bardziej ekonomiczne w budowie, nawet jeśli będzie miał nieco większą wielkość. Szukając domu taniego, ale cieszącego oko, należy postawić na proste kształty z ciekawymi choć skromnymi detalami od strony frontowej.

Dom tani w budowie to też dom bardziej ekonomiczny w jego późniejszej eksploatacji. Im prostsza bryła tym mniej mostków termicznych, które generują straty ciepła. Należy pamiętać, że dom to inwestycja na całe życie, dlatego dobrze jest znaleźć kompromis pomiędzy oszczędnością na kosztach budowy, która przełoży się bezpośrednio na oszczędność w późniejszym użytkowaniu.

Powiązane kategorie