Projekty domów do zabudowy bliźniaczej

Projekty domów do zabudowy bliźniaczej to projekty domów jednorodzinnych, posiadające tzw. ślepą ścianę. Ściana ta umożliwia połączenie domu z drugim domem, będącym lustrzanym odbiciem tworząc tzw. bliźniaka. Projekty w tej kategorii zapewniają komfort domu jednorodzinnego przy jednoczesnym podziale na pół kosztu zakupu działki. Zobacz: Feniks 2, Karmazyn oraz Jagoda.

Na projekty domów do zabudowy bliźniaczej decydują się osoby, które chcą mieszkać blisko siebie, a także posiadacze dwóch sąsiadujących ze sobą wąskich działek. Budowa domu w zabudowie bliźniaczej jest na pewno tańsza i można ją zrealizować na niewielkich działkach. Właściciele mogą wspólnie negocjować koszty zakupu materiałów budowlanych, większe zakupy to bowiem większe opusty. Sąsiad dopilnuje posesji podczas nieobecności drugiego właściciela, zaopiekuje się ogrodem.

Projekty domów do zabudowy bliźniaczej są bardzo atrakcyjne wizualnie. Należy jednak pamiętać, aby wykończenie zewnętrzne było identyczne. Indywidualność i odrębne gusta mogą sprawić, że budynek będzie źle wyglądał, ponieważ obydwie połowy nie będą do siebie pasowały.

W kategorii projektów domów do zabudowy bliźniaczej odnaleźć można projekty domów małych i tanich w budowie, z poddaszem użytkowym i piętrowe, o architekturze tradycyjnej i nowoczesnej.

Powiązane kategorie