BIURO PROJEKTÓW
577 007 517 577 007 517 (godz. 8 - 20)
pokaż filtry
lupa

Projekty domów na wąską działkę z dachem dwuspadowym

(709)

Wąskie działki budowlane to efekt dzielenia gruntów rolnych i późniejszej zmiany sposobu ich użytkowania. Ostatecznie powstały cechujące się niewielką szerokością parcele, które stwarzają wiele problemów przy wpisaniu w ich przestrzeń budynków mieszkalnych. Architekci, wychodząc naprzeciw inwestorom dysponującym takimi gruntami, stworzyli projekty domów na wąską działkę z dachem dwuspadowym.

Jakie wymiary ma wąska działka?

Nie istnieje jednoznaczna definicja wąskiej działki, jednak zwyczajowo za taką uznaje się działkę o szerokości nieprzekraczającej 18 m. Ograniczona przestrzeń znaczenie zawęża możliwość wyboru projektu domu jednorodzinnego, nie wyklucza jednak funkcjonalności budynku oraz jego estetycznego wyglądu.

Zróżnicowanie projektów

Rosnące zapotrzebowanie na projekty domów na wąską działkę z dwuspadowym dachem znajduje odzwierciedlenie w licznych rozwiązaniach architektonicznych, wśród których znajdziemy budynki: o bryle prostej stodoły, cechujące się wystającym z lica budynku garażem, pozbawione garażu, z wejściem usytuowanym na krótszej lub dłuższej ścianie i wieloma innymi. Tak szeroka i zróżnicowana oferta stanowi duży atut i pozwala sprostać oczekiwaniom wielu inwestorów.

Szerokość działek

Wśród projektów domów na wąskie działki z dachem dwuspadowym znajdziemy takie, które wpiszą się w przestrzeń nieruchomości gruntowej o szerokości poniżej 16 metrów. Konieczność zaplanowania na wąskiej przestrzeni tych samych pomieszczeń, z którymi mamy do czynienia w domach o standardowych wymiarach, wymusza zastosowanie przemyślanych rozwiązań, skutkujących uzyskaniem funkcjonalnych i w pełni komfortowych budynków.

Kategoria projektów domów na wąskie działki

Dysponując gruntem o szerokości poniżej 18 m, inwestor nie musi rezygnować z domu charakteryzującego się przestronnym i dobrze doświetlonym salonem, tarasem, czy dużym metrażem. W kategorii projektów domów na wąską działkę z dwuspadowym dachem znajdzie też przeznaczone na wąskie działki jedno i dwustanowiskowe garaże, domki letniskowe i budynki gospodarcze.

A Ty już wiesz jaki projekt domu wybierzesz?

Jeżeli jeszcze nie masz sprecyzowanych potrzeb i wymagań. Zastanawiasz się od czego zacząć poszukiwania projektu, po prostu skontaktuj się z nami. Mailowo projekty@mtmstyl.pl lub telefonicznie 577-007-517. Chętnie wesprzemy Cię w wyborze projektu domu.

Zamknij filtry