koszyk
lupka

Energooszczędność od fundamentów po dach

czasopismo: Licz i Buduj 5/2010

Dzięki współpracy Pracowni Projektowej MTM STYL oraz Instytutu Budynków Pasywnych przy Narodowej Agencji Poszanowania Energii udało się stworzyć profesjonalnie opracowany projekt domu energooszczędnego Amber, którego najważniejszym założeniem było połączenie architektury z dążeniem do ograniczenia kosztów eksploatacyjnych.

Okładka do artykułu: 'Energooszczędność od fundamentów po dach'

Wymarzony dom

czasopismo: EKO&DOM listopad-grudzień 2009

Pan Jacek i jego żona, Marlena, postawili przede wszystkim na funkcjonalność. Marzyli o domu, który pod każdym względem spełni oczekiwania i potrzeby ich czteroosobowej rodziny. Okazało się, że wybrany projekt – poza atrakcyjną bryłą i idealnym rozkładem pomieszczeń – ma jeszcze jedną zaletę. Jest energooszczędny.

Okładka do artykułu: 'Wymarzony dom'

Zasługa dobrych rad

czasopismo: Ładny Dom grudzień 2009

Historia budowy domu pewnej rodziny, która dzieli się z czytelnikami swoim doświadczeniem, podsuwa pomysły na oszczędności, analizuje koszty budowy. Artykuł został przygotowany przez redakcję miesięcznika „Ładny dom”.

Okładka do artykułu: 'Zasługa dobrych rad'

Tam gdzie mieszka cisza

czasopismo: Dobrze Mieszkaj 6/2009

Mityczna kraina szczęścia, gdzie panuje spokój, ład i harmonia stała się inspiracją do zaprojektowania domu o nazwie „Arkadia”, Niebanalnego zarówno w formie, jak i wystroju wnętrz. Projekt „Arkadia” został zrealizowany na Podlasiu, a właściciele dołożyli wszelkich starań, by dom nie odbiegł od założeń projektanta i zachował swego ducha.

Okładka do artykułu: 'Tam gdzie mieszka cisza'

Jak dobrze zaplanować mały dom?

czasopismo: Własny Dom 10/2009

Niewielki zaledwie stumetrowy dom w pełni zaspokaja potrzeby Pani Iwony. Podstawowe założenia były takie – dom ma być przede wszystkim funkcjonalny i najtańszy w budowie.

Okładka do artykułu: 'Jak dobrze zaplanować mały dom?'

Wiatr od morza

czasopismo: Dachy płaskie i tarasy

Projektem domu „Szkwał” chciałem przywołać nastrój wakacji, jak również zwrócić uwagę na potrzebę zerwania ze stereotypami. Dom rekreacyjny to nie tylko drewniany domek ze stromym dachem, z drewnianym tarasem, balustradą i okiennicami. Dom rekreacyjny to nie tylko dom na lato. Odpowiednio projektując układ funkcjonalny i wyposażając w odpowiednie instalacje możemy korzystać z takiego obiektu przez cały rok.

Okładka do artykułu: 'Wiatr od morza'

Klasyka symetrii

czasopismo: Dom dla początkujących lipiec-sierpień 2007

Projekt Wulkan jest projektem dość dużego dwurodzinnego domu o zwartej bryle i tradycyjnych proporcjach, nawiązujących do architektury dworkowej. Założenie głównej bryły symetryczne z wejściem podkreślonym balkonem opartym na kolumnach i zadaszonym dużą lukarną.

Okładka do artykułu: 'Klasyka symetrii'

Malownicze Tercje

czasopismo: Pogodny Dom 1(2)/2009

Projekty Tercja tworzą szczególną, dedykowaną serię domów. Powstały z myślą o inwestorach, którzy z sentymentem wspominają tradycyjne polskie dwory i chcieliby współcześnie przywołać ich klimat. O tym, czy projekty z serii Tercja będą podmiejską rezydencją czy sielskim dworkiem na wsi decydują sami inwestorzy. Autorzy projektów z góry przewidzieli dwie możliwości.

Okładka do artykułu: 'Malownicze Tercje'

Doceńmy regionalną wiejską zabudowę

Połączenie w projekcie współczesnego wnętrza i regionalnej elewacji może okazać się bardziej atrakcyjne niż niejeden doskonale zaprojektowany, nowoczesny dom ignorujący otoczenie, w którym stanie.

Okładka do artykułu: 'Doceńmy regionalną wiejską zabudowę'

Sposób na wąską działkę

czasopismo: Pogodny Dom 1(2)/2009

Osoby posiadające wąską działkę mają trudniejsze zadanie przy wyborze projektu domu, ze względu na różne ograniczenia. Musimy pamiętać o zachowaniu odległości budynku od granicy działki, które są określone w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych.

Okładka do artykułu: 'Sposób na wąską działkę'

Projekt z rekomendacją

czasopismo: Dom dla początkujących czerwiec 2009

Stworzenie komfortowej przestrzeni mieszkalnej dla 5-6-osobowej rodziny na niewielkiej(ok. 120 m2) powierzchni to trudne zadanie. Wybierając taki wariant, trzeba liczyć się z pewnymi kompromisami, których wprowadzenie może być niezbędne.

Okładka do artykułu: 'Projekt z rekomendacją'

Wystarczy zamienić wady na zalety

czasopismo: Ładny dom lipiec 2008

"Nasz dom z założenia miał być mały i parterowy. Po pierwsze dlatego, że liczyliśmy się z kosztami budowy i późniejszymi kosztami utrzymania domu. Drugi powód był taki, że w poprzednim mieszkaniu na poddaszu ciągle obijaliśmy głowy o skośne ściany." Są to słowa inwestorów, którzy zdecydowali się na budowę domu według projektu Neptun.

Okładka do artykułu: 'Wystarczy zamienić wady na zalety'

Razem, ale osobno

czasopismo: Dom dla początkujących lipiec-sierpień 2007

Ten prosty w budowie i utrzymaniu dom nawiązuje wzorniczo do najlepszych tradycji polskiego dworku. Dom został zaprojektowany, jako budynek dwupokoleniowy.

Okładka do artykułu: 'Razem, ale osobno'

Wielopokoleniowa

czasopismo: Dom dla początkujących maj 2008

Spora grupa inwestorów decydujących się na budowę domu wielopokoleniowego, to ludzie młodzi, którzy już mają rodzinę, ale chcą zaopiekować się rodzicami na starość lub też rodzice dysponują funduszami i chcą pomóc dzieciom oraz cieszyć się wspólnym mieszkaniem pod jednym dachem.

Okładka do artykułu: 'Wielopokoleniowa'

Dwa pokolenia pod jednym dachem

czasopismo: Swiat rezydencji, wnętrz, ogrodów 1/2007

Zaletą projektu jest to, że został przewidziany jako budynek z dwoma mieszkaniami, co pozwala na wspólne mieszkanie rodziców z dziećmi lub dziadkami. To dom wielopokoleniowy, przeznaczony dla rodziny o zróżnicowanych potrzebach.

Okładka do artykułu: 'Dwa pokolenia pod jednym dachem'

Mars

czasopismo: Dachy płaskie i tarasy

Inwestorzy otwarci na płaskie dachy, stwarzają architektom możliwość rozrzeźbienia bryły, bez znaczącego zwiększania kosztów inwestycji, jak w przypadku przekrywania takich budynków skomplikowanym dachem spadzistym. Mogą cieszyć się przestrzenią użytkową poddasza nieograniczoną skosami połaci. Korzystać z optycznego łączenia przestrzeni domu i ogrodu przeszkleniami wysokości nawet kilku kondygnacji. Dla takich inwestorów opracowaliśmy projekt Mars.

Okładka do artykułu: 'Mars'

Dom z drewnem na elewacji

czasopismo: Ładny dom lipiec 2007

Dlaczego warto wybrać projekt Magnolia? Co spowodowało, że czytelnik miesięcznika „Ładny Dom” wybrał właśnie ten projekt. Jakie cechy wyróżniają go spośród innych projektów? Warto przeczytać ten artykuł.

Okładka do artykułu: 'Dom z drewnem na elewacji'

Pełen pasji

czasopismo: Zbuduj dom listopad 2008

Dom Państwa Agnieszki i Piotra to miejsce, w którym można znaleźć odpoczynek wytchnienie – jak muzyka, która jest pasją obojga małżonków. Pani Agnieszka jest dumna, że udało się wybudować dom ekonomiczny i energooszczędny.

Okładka do artykułu: 'Pełen pasji'