Projekt domu Ambrozja 13
ten projekt w ciągu 7 dni
Dane projektu
Dane techniczne
- powierzchnia użytkowa 135.45 m²
- powierzchnia garażu 33.72 m²
- powierzchnia zabudowy 217.40 m²
- powierzchnia dachu 363.00 m²
- kubatura 1060.00 m³
- wysokość 6.80 m
- EP 68.67 kWh/(m²rok)
Technologia wykonania
dach: | dachówka ceramiczna, kąt nachylenia 30° |
stropy: | z wiązarów dachowych firmy MITEK lub żelbetowe wylewane |
ściany: | 2-warstwowe - pustak ceramiczny + styropian Termo Organika |
ogrzewanie: | gazowe, na paliwo stałe |
stolarka: | brama garażowa i drzwi zewnętrzne Hörmann |
Rysunki szczegółowe
Jeśli chesz otrzymać bezpłatne rysunki szczegółowe projektu, wypełnij formularz. Po kliknięciu w link potwierdzający rysunki zostaną przesłane na podany adres e-mail.
Uwaga! Jeśli nie otrzymałeś wiadomości w przeciągu 15 minut sprawdź folder ze spamem.
Koszty budowy
Bądź pierwszą osobą, która zamówi kosztorys do projektu Ambrozja 13.
Zadzwoń: 577 007 206
Cena kosztorysu dla projektu Ambrozja 13 wynosi 500 zł.
Ten dodatkowy koszt z pewnością znacząco nie nadszarpnie budżetu inwestycji, a pozwoli precyzyjnie wycenić poszczególne etapy prac budowlanych oraz będzie przydatne w negocjacjach z wykonawcą. Kosztorys może być również podstawą do ubiegania się o kredyt hipoteczny. Narzędzie to pozwala stworzyć harmonogram prac ściśle powiązany z własnymi możliwościami finansowymi. Zaletą kosztorysu w wersji elektronicznej jest to, że pozwala na wprowadzanie pewnych zmian i dostosowanie kosztów do własnych potrzeb, daje również możliwość skorygowania cen materiałów i robocizny w zależności od miejsca budowy.
Kosztorys budowlany zawiera:- tabelę elementów, która przedstawia poszczególne etapy budowy wraz z ich kosztami,
- przedmiar, który obejmuje zestawienie wszystkich prac związanych z budową wraz z kosztami i ilościami,
- zestawienie materiałów potrzebnych do budowy,
- zestawienie robocizny, które obejmuje wynagrodzenie wszystkich robotników wraz z kosztami ich pracy,
- zestawienie sprzętu, które obejmuje wszystkie maszyny budowlane biorące udział przy budowie domu, wraz z kosztami ich wynajmu oraz czasu pracy.
Kosztorys budowlany uwzględnia wyłącznie część budowlaną robót – bez instalacji. Instalacje zostały uwzględnione jedynie wskaźnikowo w tabelach elementów zapisanych w formacie programu Excel.
wycena budowy domu



Zapytaj o bezpłatną wycenę
Przy tworzeniu naszych projektów współpracujemy z najlepszymi specjalistami z branży budowlanej. Już na etapie wyboru projektu dajemy Państwu możliwość uzyskania bezpłatnej wyceny poszczególnych etapów budowy domu.
Wypełniając poniższe formularze można zyskać indywidualnego opiekuna, fachowe doradztwo bądź wynegocjować atrakcyjny rabat.





Dodatki do projektu
Opis do projektu Ambrozja 13
Ambrozja 13 to projekt parterowego, przestronnego domu opartego na planie zbliżonym do litery T. Budynek doskonale spełni oczekiwania 4-osobowej rodziny. Autor projektu podzielił go na dwie strefy funkcjonalne: część dzienną, która obejmuje salon połączony z jadalnią i zamkniętą kuchnię ze spiżarnią oraz część nocną, w której zlokalizowano trzy sypialnie, łazienkę i wc. Dodatkowo zaplanowano w nim pomieszczenie gospodarcze z kotłownią oraz dwustanowiskowy garaż.
Reprezentacyjna strefa dzienna
Atutem projektu są duże i liczne przeszklenia strefy dziennej, zaplanowane na trzech ścianach. Dzięki temu pomieszczenie jest jasne i doświetlone z różnych stron. Wyraźny podział na strefę dzienną oraz nocną sprzyja możliwości odpoczynku w zacisznej części budynku, gdy pozostała część domowników prowadzi aktywne życie w strefie dziennej. Wyodrębnienie takich stref jest powszechnie stosowanym rozwiązaniem, często spotykanym w projektach domów nowoczesnych.
Rozłożysta bryła budynku doskonale komponuje się ze średnią i dużą działką, a liczne przeszklenia strefy dziennej dodatkowo powiększają wnętrze i sprzyjają wzajemnemu przenikaniu się przestrzeni salonu i jadalni z ogrodem. Ogromnym atutem są też drzwi prowadzące do ogrodu. Autor projektu Ambrozja 13 przewidział aż trzy takie wyjścia: z salonu, jadalni i jednej sypialni. Wyjście z salonu i sypialni prowadzi na duży taras, na którym można zaaranżować komfortową strefę wypoczynku. Wyjście z jadalni zostało połączone z nieco mniejszym, zadaszonym tarasem.
Nowoczesny dom jednorodzinny
Projekt domu jednorodzinnego Ambrozja 13 jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które preferują rozłożysty układ parterowy, zamiast budynku dwukondygnacyjnego. Dzięki temu życie rodzinne koncentruje się na jednym poziomie domu, co sprzyja wzajemnym kontaktom domowników oraz ułatwia komunikację. Projekt Niepodważalną zaletą projektu jest elegancka, a zarazem minimalistyczna elewacja. Połączenie jasnego tynku i drewnianej szalówki dobrze komponuje się z otaczającą budynek zielenią i wpisuje projekt w poczet nowoczesnych domów jednorodzinnych. Optymalna powierzchnia domu kwalifikuje go do kategorii projekty domów średnich od 100 m² do 140 m².
Brama garażowa i drzwi zewnętrzne marki Hörmann
W projekcie AMBROZJA 13 został zaprojektowany dwustanowiskowy garaż, który wyposażyliśmy w bramę garażową marki Hörmann. Wybór bramy garażowej jest ważną decyzją, gdyż stanowi ona sporą część elewacji, i jest wizytówką domu. Firma Hörmann posiada w ofercie tzw. bramę elewacyjna, którą można wypełnić takim samym materiałem, z jakiego wykonano elewację. Dzięki temu brama zostaje estetycznie zintegrowana z budynkiem. Hörmann oferuje elewacyjne bramy uchylne i segmentowe. Niezależnie od rodzaju bramy firma opracowała innowacyjny napęd z dwukierunkowym systemem sterowania radiowego BiSecur do obsługi bram garażowych i wjazdowych, drzwi, oświetlenia i wielu innych urządzeń, którymi można sterować za pomocą smartfona lub tabletu.
Grupa budujących - Budujemy Ambrozje
Popularność projektów domów z serii Ambrozja doprowadziła do założenia na serwisie społecznościowym grupy Budujemy Ambrozję. Do dołączenia do niej zachęcamy wszystkich, którzy są zainteresowani budową domu według tego lub innych projektów z tej serii i chcą podzielić się swoimi doświadczeniami. Na grupie można zamieszczać zdjęcia, komentować, doradzać i samemu korzystać z uwag i doświadczeń innych inwestorów.