koszyk
lupka

Kategorie projektów

Najczęściej wybierane

Najczęściej wybierane projekty domów to grupa kategorii stworzona przez inwestorów. To ich wybory zadecydowały o przynależności projektów do tego kryterium. Przez lata wśród najpopularniejszych projektów odnaleźć było można projekty domów w stylu dworkowym. Obecnie, są to przede wszystkim domy bardziej nowoczesne, posiadające duże przeszklenia, stonowaną kolorystyką oraz oryginalnie wykończoną elewację. Spokojna kolorystyka domu doskonale podkreśla jego prostą bryłę, a naturalne materiały wykorzystane na elewacji nadają mu współczesnego charakteru.

Powierzchnia użytkowa

Wielkość powierzchni użytkowej domu narzuca liczba domowników, ich potrzeby oraz możliwości finansowe. Pamiętajmy, że ok. 15% powierzchni podanej w projekcie zajmują pomieszczenia gospodarcze, schody wewnętrzne oraz korytarze. Wybierając projekt domu zastanówmy się, jakie dodatkowe pomieszczenia będą nam potrzebne – garderoby, spiżarnia, pralnia. Dobrze jest też sprawdzić powierzchnie których pomieszczeń są wliczane do powierzchni użytkowej domu. W naszych projektach powierzchnia użytkowa nie uwzględnia tylko powierzchni garażu oraz piwnicy, które są podawane osobno.

Koszty budowy

Koszty budowy to jedno z najważniejszych kryteriów przy wyborze projektu, dlatego do większości naszych projektów oferujemy kosztorys budowlany. To wyjątkowo przydatne narzędzie, które pozwali już na etapie planowania inwestycji bliżej poznać poszczególne koszty i wydatki. Jeśli chcesz sprawdzić koszty budowy przed zakupem projektu, przy prezentacji projektu znajduje się zakładka Koszty Budowy. Zamieściliśmy tam skróconą tabelę kosztorysową, uwzględniającą stan surowy, zamknięty oraz szacunkowe instalacje. Do pobrania jest również zestawienie materiałów budowlanych.

Kondygnacje

Liczba kondygnacji to parametr decydujący nie tylko o funkcjonalności domu, ale również mający wpływ na koszty budowy, eksploatacji oraz czas realizacji inwestycji. W ofercie posiadamy projekty domów parterowych, z użytkowym poddaszem, pełnym piętrem oraz z piwnicą. To, na jaką ilość kondygnacji możemy sobie pozwolić, w dużej mierze narzuca działka. Domy parterowe mają bardziej rozłożystą bryłę i zajmują więcej miejsca na działce. Domy z użytkowym poddaszem lub piętrem, przy takiej samej powierzchni użytkowej zajmą na działce znacznie mniej miejsca, a mieszkańcy zyskają wyraźny podział domu na strefy – dzienną na parterze i nocną na poddaszu.

Styl wykończenia

Styl domu to kryterium, które bardzo często zawęża pole poszukiwań projektu. Wśród inwestorów odnaleźć można zwolenników zarówno tradycyjnych polskich dworków, jak i miłośników współczesnej architektury. Projekty domów tradycyjnych to przede wszystkim klasyczne ganki wsparte na kolumnach, dachy z lukarnami, wykusze oraz okiennice. Nowoczesną architekturę cechuje minimalizm oraz zamiłowanie do prostych form i neutralnych kolorów. Oszczędna geometria przy zastosowaniu wysokiej jakości materiałów w połączeniu z oryginalnością wyodrębniła projekty w stylu nowoczesnej stodoły.

Technologia

Każdy projekt domu z naszej kolekcji został zaprojektowany w określonej technologii. W ofercie posiadamy projekty domów w szkielecie drewnianym, z bala, z betonu komórkowego SOLBET oraz z pustaków ceramicznych. Dobrze jest, jeśli inwestorzy są świadomi materiału, z jakiego planują wybudować swój dom. Jeśli zaproponowana przez nas technologia nie do końca nam odpowiada, zawsze możemy ją zmienić. Zmiany technologii należałoby dokonać na etapie adaptacji projektu z architektem miejscowym lub bezpośrednio w naszym biurze.

Działka

Wybór projektu domu w dużej mierze uwarunkowany jest przez działkę. Przed zakupem projektu należy zwrócić uwagę nie tylko na jej gabaryty, ale również usytuowanie względem stron świata oraz warunki zabudowy. Wąska lub płytka działka dość mocno narzuca kształt i wielkość budynku, który można na niej postawić. Optymalnie położona działka ma wjazd od północy. Pozwala to na ulokowanie części dziennej domu z wyjściem na nasłoneczniony ogród z tyłu działki. Działka z wjazdem od południa wymusza natomiast usytuowania części dziennej domu od strony ulicy.

Mała architektura

Projekty garaży i altanek to świetne uzupełnienie programu gospodarczego, który mamy na działce. Dzięki różnorodnej stylistyce projekty będą pasowały zarówno do domów tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Garaż wolnostojący to świetne rozwiązanie, gdy działka nie pozwala na wybudowanie domu z garażem w bryle budynku.

Dla deweloperów

W swojej ofercie posiadamy projekty domów w zabudowie bliźniaczej, do zabudowy szeregowej oraz projekty budynków wielorodzinnych. Każdy z projektów idealnie wpisze się zarówno w miejską, jak i podmiejską architekturę. Estetyka i nowoczesne rozwiązania to gwarancja powodzenia inwestycji. W ramach wzajemnej współpracy jesteśmy w stanie przygotować wizualizację osiedla do celów reklamowych. Każdy z projektów możemy dostosować do potrzeb dewelopera. Zapewniamy stały kontakt z architektem na każdym etapie prac projektowych oraz w ciągu realizacji całej inwestycji.

Zamknij filtry