Projekty domów nowoczesnych

Projekty domów nowoczesnych to doskonałe połączenie funkcjonalności, oryginalności i energooszczędności. Projekty cechują współczesny design i innowacyjne rozwiązania. Znajdziesz tu projekty małe i tanie w budowie, na wąską działkę oraz o większym metrażu. Sprawdź najnowsze projekty domów z tej kategorii: Ambrozja 6, Feniks, Amarylis 3 i Groszek.

wyszukiwarka zaawansowana

Projekty domów nowoczesnych to prosta, klasyczna bryła, nieskomplikowane rozwiązania, duże przeszklenia oraz oryginalnie wykończona elewacja: naturalne materiały, drewniane okładziny, klinkier i kamień elewacyjny. Projekty domów nowoczesnych cechuje minimalizm oraz zamiłowanie do prostych form i neutralnych kolorów.

Wprowadzenie licznych przeszkleń umożliwia otwarcie się na otoczenie. Przeszklone elewacje domów nie wynikają tylko i wyłącznie z mody, ale są wynikiem potrzeby bliższego kontaktu z naturą. Odpowiednio dobrana stolarka okienna ma niebagatelne znaczenie na izolacyjność cieplną i akustyczną, a zastosowane nowoczesne technologie grzewcze i wentylacyjne oszczędzają energię potrzebną do ogrzania domu, sprawiając, że z całą pewnością możemy je nazwać domami energooszczędnymi.

Domy nowoczesne są niejako uniwersalne, ponieważ doskonale wpisują się w każdy krajobraz. Mogą stać na ciasnej, miejskiej działce, na malowniczej, górskiej, nad morzem, wśród dużych drzew – ważne, aby były dobrze zaprojektowane i usytuowane w prawidłowy sposób.

Powiązane kategorie