koszyk
lupka

Projekt domu Aloes 2

Autor projektu arch. Tomasz Sobieszuk
Projekt domu
Aloes 2
4 749 zł 4 499 zł
Najniższa cena 30 dni przed promocją 4299 zł
Do końca PROMOCJI pozostało
Kosztorys
-200
Rekuperacja
-200
Dziennik
GRATIS !
 • Projekt na zapytanie
 • Bezpłatna wysyłka
 • Zwrot/wymiana 14 dni

Porozmawiaj o projekcie

wyślij pytanie

Dane projektu

Dane techniczne

 • powierzchnia użytkowa 132.20 m²
 • powierzchnia garażu 18.60 m²
 • powierzchnia zabudowy 123.80 m²
 • powierzchnia dachu 232.00 m²
 • kubatura 770.00 m³
 • wysokość 8.93 m
 • min. gabaryty działki 24.05 × 18.75 m
 • EP 67.92 kWh/(m²rok)

Technologia i rodzaj zabudowy

zabudowa: jednorodzinny z użytkowym poddaszem
ściany: 2-warstwowe - pustak ceramiczny + styropian
stropy: żelbetowe, wylewane
dach: blachodachówka, kąt nachylenia 42° i 15°
ogrzewanie: gazowe

Parter

Projekt domu Aloes 2 - rzut parteru

Poddasze

Projekt domu Aloes 2 - rzut piętra/poddasza

Usytuowanie na działce:

Projekt domu Aloes 2 - usytuowanie na działce
pobierz rzut 1:500
rysunki szczegółowe ikona

Rysunki szczegółowe

Jeśli chcesz otrzymać bezpłatne rysunki szczegółowe tego projektu, wypełnij formularz.
Rysunki zostaną przesłane na podany adres e-mail.
Jeśli jesteś naszym Partnerem i chcesz pobrać rysunki szczegółowe - kliknij tutaj »
Pobierz bezpłatnie
radaptacja projektu ikona

Adaptacja projektu
wraz z projektem zagospodarowania działki

W celu uzyskania pozwolenia na budowę należy dokonać adaptacji projektu do warunków miejscowych oraz uzupełnić go o projekt zagospodarowania działki.


Jeżeli jesteś zainteresowany adaptacją projektu w naszym biurze wyślij zapytanie.

Wyślij pytanie
koszty budowy ikona

Koszty budowy

Poziom cen netto: Sekocenbud I kw 2018, dostawcy, producenci
9%
71%
21%
stolarka okienna i drzwiowa
13 571 zł
stan surowy otwarty
(ściany konstrukcyjne i działowe, konstrukcja dachu z pokryciem)
112 526 zł
stan zerowy
(fundamenty i ściany fundamentowe)
33 315 zł
∑ =
stan surowy zamknięty
(bez instalacji)
159 412 zł
Pobierz szacunkowe koszty budowy
ZOBACZ ZESTAWIENIE MATERIAŁÓW

Bezpłatny PAKIET DODATKÓW

dodatek Rzut w skali 1:500
Rzut w skali 1:500
pobierz
dodatek Charakterystyka energetyczna
Charakterystyka energetyczna
dodatek Zgoda na zmiany
Zgoda na zmiany
dodatek Dziennik budowy
Dziennik budowy
dodatek BIOZ
BIOZ

Dodatki w DOBREJ CENIE

Zamów razem z projektem
dodatek Kosztorys budowlany
Kosztorys budowlany
600zł 400
dodatek Dodatkowy egzemplarz projektu
Dodatkowy egzemplarz projektu
1425
dodatek Elektroniczna wersja projektu
Elektroniczna wersja projektu
712
dodatek Schemat szamba
Schemat szamba
70zł 60
dodatek Projekt altanki
Projekt altanki
420
dodatek Projekt garażu
Projekt garażu
840
dodatek Gotowe moduły ogrodów
Gotowe moduły ogrodów
80
dodatek Schemat rekuperacji
Schemat rekuperacji
500zł 300
logo New House

Pobierz wycenę w 3 minuty

Bezpłatna wycena
logo Wolf Haus

Budowa domu - bezpłatna wycena firmy Wolf Haus

Zapraszamy Państwa do wypełnienia poniższego formularza. Dzięki niemu przygotujemy Państwu pełną ofertę na budowę wymarzonego domu.
Bezpłatna wycena

Bezpłatna wycena poszczególnych etapów budowy

Więźba dachowa
grafika Mitek
wypełnij
Pokrycie dachowe
grafika Creaton
wypełnij
Blacha na rąbek
grafika Ruukki
wypełnij
Zmiany w projekcie
grafika Mtmstyl
wypełnij

Opis do projektu Aloes 2

Aloes 2 to projekt jednorodzinnego domu z użytkowym poddaszem, w którym swobodnie może zamieszkać 4-5 osobowa rodzina. Na parterze znajduje się funkcjonalny salon, jadalnia i pół-otwarta kuchnia z wyspą. Przewidziano tam również łazienkę, pokój, w którym można urządzić gabinet do pracy, kotłownię, spiżarnię pod schodami i jednostanowiskowy garaż. Na poddaszu swoje miejsce znalazły trzy sypialnie, ogólnodostępna łazienka, a także dwie garderoby. Dom, za sprawą użycia dość uniwersalnych form, idealnie wpasuje się zarówno w wiejski, jak i miejski krajobraz. Charakteryzuje go przy tym stosunkowo niski wskaźnik EP, zgodny z wszelkimi aktualnie obowiązującymi normami.

Inne wersje projektu Aloes 2

Projekty podobne do projektu Aloes 2

ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze o projekcie

 • + Dodaj zdjęcia
 • Chcę otrzymywać prywatne wiadomości
 • Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: rozwiń

Andrzej P

WITAM, zakupiłem ten projekt domku, proszę o kontakt osobę która już wybudowała i mogłaby podzielić się informacjami oraz zdjęciami z budowy. Mój mail and18@wp.pl. za wszelkie informacje z góry dziękuję

Elżbieta Żurawska (MTM STYL)

Do Pana Mariana: Aloes 2 jest projektem energooszczędnym, który wymaga dostosowania projektu do standardu NF40. Proponuję skontaktować sie z naszym architektem 85 740 87 54 i zapytać ile będzie kosztowało dostosowanie tego projektu do standardu NF40 oraz jakie zmiany będą musiały zostać wykonane. Na pytanie czy warto ubiegać się o dopłatę każdy inwestor musi odpowiedzieć sobie sam. Jeśli planuje Pan zbudować dom jak najtaniej to raczej nie ma sensu ubiegać się o dopłatę, bo spełnienie wymogów NFOŚiGW wiążę się m.in. z zastosowaniem rekuperacji, urządzeń grzewczych o bardzo wysokiej sprawności, zastsowania stolarki trzyszybowej itp.To kosztowne rozwiazania. Jeśli zaś zakłada Pan, że chce mieć dom energooszczędny, chce w niego zainwestować, by w przyszłości mieć niższe koszty eksploatacji, wyższy standard itp. to myślę, że warto.

Marian Boguszewski

do p. Żurawskiej pytanie: czy już projekt aloes 2 jest ostatecznie wyliczony do NFoś ? Czy jak Pani pisała projekt jest juz wstępnie zweryfikowany przez NFOŚ. Idzie wiosna czas zacząć budowę. Jak czytam różne informacje to wiele osób pisze, że te dopłaty NFOŚ nie są warte zastanawiania. Czy Państwo jako doświadczona pracownia też tak myślicie ? I mówią tez niektórzy, że tylko projekty indywidualne mogą osiągnąć te dopłaty i to jak projektujący nadzworuje budowę. Już nie wiem czy czekać na dopłaty czy machnąc ręką bo i tak nie spełnie warunków..dylematy laika biorącego się za budowę. Proszę o trochę rozjaśnień.

arch. Elżbieta Wysocka MTM Styl

Grubość i materiały z jakich wykonane jest ocieplenie domu to: na ścianach zewnętrznych -styropian 20 cm, podłoga na gruncie-styropian 20 cm, dach w krokwiach-35cm wełny mineralnej, dach na jętkach-40 cm wełny mineralnej. Parametr EUco liczony jest na Warszawę. Przewidzieliśmy wentylację mechaniczna z rekuperacją oraz wentylacje grawitacyjną, w przypadku zastosowania pierwszej nie ma potrzeby wykonywania kominów wentylacyjnych. Przy liczeniu parametru EUco przyjęto współczynnik dla okien 0,9.

Elżbieta Żurawska

Do Pana Mariana. Jeśli chodzi o dopłaty NFOŚ sytuacja na ten moment jest jeszcze dość skomplikowana, ponieważ nie ma ostatecznych wytycznych dla projektów. Pod koniec listopada, na początku grudnia ukaże się ostateczny dokument, który będzie precyzował wymagania i wówczas raz jeszcze dokonamy wyliczeń parametrów wg ostatecznej normy. Nasze projekty zostały przeliczone zgodnie z wytycznymi NFOŚ jakie do tej pory zostały podane do publicznej wiadomośći, ale tak jak napisałam powyżej ulegną one jeszcze prawdopodobnie kosmetycznym zmianom. Po drugie każdy projekt będzie musiał przejść weryfikację, którą przeprowadzi niezależny ekspert. Nasze projekty będziemy wstępnie weryfikować jako MTM STYL zgodnie z wytycznymi NFOŚ, tak by ułatwić inwestorom planującym skorzystanie z dopłaty właściwy wybór projektu. Oprócz samego projektu ważne będzie jego usytuowanie na działce, strefy klimatyczne, rodzaj zmian zastosowanych w projekcie. Te indywidualne, niezależne od projektu czynniki mogą spowodować odchylenie od naszych wyliczeń na plus lub na minus, stąd konieczność weryfikacji projektu po dokonaniu adaptacji. Proszę na śledzić naszą stronę www, gdzie będziemy na bieżąco informować o programie dopłat. W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt: 85 740 87 59

Marian Boguszewski

Kilka pytań. Jakiej grubości jest ocieplenie i na którą strefe wyliczone jest EUco =24,2 ? Jaki jest ogrzewany dom i jaka wentylacja, bo nie mogę otworzyć wszystkich zakładek na stronie. Czy U dla okien z pdfu Wersja CE czyli 1,1 jest w stanie dać podawane na stronie EUco. Interesuje mnie bo myśle o dotacjach. Co w przypadku jeśli projekt nie uzyska dotacji mimo Państwa zapewnień ?? Bo rozumiem, że nie musze nic zmieniac w domu, zeby uzyskać ten współczynnik poniżej 40 o którym mówi NFoś ??Zostaje tylko wrysowanie na działke bo nic nie zamierzam zmieniać w projekcie.

arch. Elżbieta Wysocka MTM Styl

Witam, szerokość schodów wewnętrznych to 2x95cm, szerokość spocznika -95cm.

Sylwia

Witam, czy mogłabym prosić o podanie szerokości schodów. Z góry dziękuję za odpowiedź.

arch. Elżbieta Wysocka MTM Styl

Witam, tak, istnieje taka możliwość. Z powodu różnicy poziomów posadzek parteru i garażu (garaż jest obniżony ok. 36cm) należy doprojektować schodki. Zmiany takiej może dokonać architekt na etapie adaptacji projektu.

limonka

Witam, czy istnieje możliwość zrobienia przejścia pomiędzy garażem i kotłownią? Czy byłaby to duża zmiana w projekcie oraz czy wiązałaby się ona z dopłatą do ceny projektu? Z góy dziękuje za odpowiedź.

arch. Elżbieta Wysocka MTM Styl

Witam, istnieje możliwość doprojektowania jeszcze jednego miejsca postojowego w garażu. Można to zrobić na wiele sposobów.

arch. Elżbieta Wysocka MTM Styl

Witam, niestety nie posiadamy kosztorysu ani zestawienia materiałów do tego projektu. Zmiany technologii budowy domu może dokonać architekt adaptujący projekt. W naszych projektach ściana fundamentowa wykonana jest z bloczków betonowych.

Asia Janik

Witam, czy jest mozliwość wybudowania garażu dwustanowiskowego w tym projekcie? Bardzo podoba mi się ten projekt ale potrzebuję garażu dwustanowiskowego.

Krzysztof Skrzypiec

Witam. Jestem posiadaczem projektu aloes 2. Czy jest możliwość otrzymania od państwa zestawienia materiałów? I drugie pytanko, czy można zamienić pustaka u220 na maxa i murować ścianę na 28,8 cm, co wiązało by się ze zmianą szerokości ściany fundamentowej. I ewentualnie z czego wykonać ścianę fundamentową? Pozdrawiam