Projekt domu Sójka 3
ten projekt w ciągu 7 dni
Dane projektu
Dane techniczne
- powierzchnia użytkowa 137.90 m²
- powierzchnia garażu 33.10 m²
- powierzchnia zabudowy 144.00 m²
- powierzchnia dachu 267.00 m²
- kubatura 860.00 m³
- wysokość 8.72 m
- EP 46.60 kWh/(m²rok)
Technologia wykonania
dach: | dachówka, kąt nachylenia 42° |
stropy: | żelbetowe, wylewane |
ściany: | 2-warstwowe - pustak ceramiczny + styropian |
ogrzewanie: | gazowe |
Rysunki szczegółowe
Jeśli chesz otrzymać bezpłatne rysunki szczegółowe projektu, wypełnij formularz. Po kliknięciu w link potwierdzający rysunki zostaną przesłane na podany adres e-mail.
Uwaga! Jeśli nie otrzymałeś wiadomości w przeciągu 15 minut sprawdź folder ze spamem.
Koszty budowy
+ zestawienie materiałów



wycena budowy domu

Zapytaj o bezpłatną wycenę
Przy tworzeniu naszych projektów współpracujemy z najlepszymi specjalistami z branży budowlanej. Już na etapie wyboru projektu dajemy Państwu możliwość uzyskania bezpłatnej wyceny poszczególnych etapów budowy domu.
Wypełniając poniższe formularze można zyskać indywidualnego opiekuna, fachowe doradztwo bądź wynegocjować atrakcyjny rabat.





Dodatki do projektu
Opis do projektu Sójka 3
Sójka 3 to projekt domu parterowego z użytkowym poddaszem. Budynek jest niezwykle urokliwy i ma cechy niewielkiego dworku. Prosta bryła jego głównej części została powiększona o przybudówkę garażu oraz umieszczony centralnie na frontowej ścianie klasyczny ganek. Trójkątny szczyt ganku wsparty na symetrycznie rozmieszczonych kolumnach stanowi zadaszenie strefy wejściowej i nadaje budynkowi charakteru.
Ogólna charakterystyka
Projekt domu jednorodzinnego Sójka 3 swoim metrażem można zaliczyć do kategorii projektów średnich domów. Spełni oczekiwania 4-osobowej rodziny o własnym domu. W projekcie uwagę zwraca rozkład pomieszczeń z otwartym planem strefy dziennej na parterze oraz dającą poczucie intymności strefą nocną na poddaszu. Centralne miejsce parteru zajmują prowadzące na poddasze schody, otoczone z trzech stron zabudową mebli. To one wyznaczają sposób zagospodarowania całego wnętrza i stanowią element architektoniczny pozwalający na wizualne wydzielenie poszczególnych stref funkcjonalnych.
Przestronny parter
W zabudowie wokół schodów autor projektu zaplanował kominek, co dodatkowo dodaje wnętrzu uroku i pozwala na budowanie w nim klimatycznego nastroju. Z jadalni można wyjść na duży, zlokalizowany w narożnej części budynku taras. Przegrodami ściennymi odseparowano od strefy dziennej kotłownię, z której można przejść do dwustanowiskowego garażu, łazienkę z prysznicem oraz gabinet. Ten ostatni może też służyć jako pokój gościnny.
Układ poddasza
Na poddaszu znajdują się trzy sypialnie, w tym jedna główna dla gospodarzy oraz duża rodzinna łazienka, w której zmieści się zarówno prysznic, jak i wanna. Z łazienki można przejść do części poddasza nad garażem. To idealne miejsce na zaaranżowanie dodatkowej przestrzeni do przechowywania lub sporej garderoby.
Atuty projektu
Projekt Sójka 3 przedstawia szereg ciekawych i funkcjonalnych rozwiązań. Nawiązuje do nowoczesnych trendów w aranżacji wnętrz, gdzie przestronna strefa dzienna łączy się z otwartą kuchnią i sprzyja spędzaniu czasu w gronie rodzinnym. Niewątpliwy atut projektu stanowi minimalistyczna, jasna elewacja, co pozwoliło na wyeksponowanie drewnianych elementów konstrukcji dachu oraz utrzymanej w kolorze naturalnego drewna stolarki okiennej i drzwiowej. Uroku dodaje całości klinkierowa podmurówka.