lupka

Projekt Cykada 2

Autor projektu arch. Maciej Matłowski
Projekt
Cykada 2
50 200 zł
  • Projekt na zapytanie
  • Bezpłatna wysyłka
  • Zwrot/wymiana 14 dni

Porozmawiaj o projekcie

wyślij pytanie

Z uwagi na konieczną aktualizację dokumentacji technicznej do WT2021 i Eurokodów prezentowane na stronie dane techniczne i ceny mogą ulec zmianie.

Dane projektu

Dane techniczne

  • powierzchnia użytkowa 549.60 m²
  • powierzchnia piwnicy 123.10 m²
  • powierzchnia zabudowy 464.20 m²
  • powierzchnia dachu 860.00 m²
  • kubatura 3020.00 m³
  • wysokość 9.18 m
  • min. gabaryty działki 47.23 × 28.07 m
  • EP 119.54 kWh/(m²rok)

Technologia i rodzaj zabudowy

zabudowa: pensjonat
ściany: 3-warstwowe - pustak ceramiczny + wełna mineralna, na poddaszu drewniane
stropy: żelbetowe, wylewane
dach: dachówka, kąt nachylenia 30° i 35°
ogrzewanie:

Piwnica

Projekt pensjonatu Cykada 2 - rzut piwnicy

Parter

Projekt pensjonatu Cykada 2 - rzut parteru

Poddasze

Projekt pensjonatu Cykada 2 - rzut piętra/poddasza

Usytuowanie na działce:

Projekt pensjonatu Cykada 2 - usytuowanie na działce
pobierz rzut 1:500
rysunki szczegółowe ikona

Rysunki szczegółowe

Jeśli chcesz otrzymać bezpłatne rysunki szczegółowe tego projektu, wypełnij formularz.
Rysunki zostaną przesłane na podany adres e-mail.
Jeśli jesteś naszym Partnerem i chcesz pobrać rysunki szczegółowe - kliknij tutaj »
Pobierz bezpłatnie
radaptacja projektu ikona

Adaptacja projektu
wraz z projektem zagospodarowania działki

W celu uzyskania pozwolenia na budowę należy dokonać adaptacji projektu do warunków miejscowych oraz uzupełnić go o projekt zagospodarowania działki.


Jeżeli jesteś zainteresowany adaptacją projektu w naszym biurze wyślij zapytanie.

Wyślij pytanie
koszty budowy ikona

Koszty budowy

Poziom cen netto: Sekocenbud IV kw 2012, dostawcy, producenci
5%
67%
28%
stolarka okienna i drzwiowa
35 082 zł
stan surowy otwarty
(ściany konstrukcyjne i działowe, konstrukcja dachu z pokryciem)
485 938 zł
stan zerowy
(fundamenty i ściany fundamentowe)
206 132 zł
∑ =
stan surowy zamknięty
(bez instalacji)
727 153 zł
Pobierz szacunkowe koszty budowy
ZOBACZ ZESTAWIENIE MATERIAŁÓW

Bezpłatny PAKIET DODATKÓW

dodatek Rzut w skali 1:500
Rzut w skali 1:500
pobierz
dodatek Charakterystyka energetyczna
Charakterystyka energetyczna
dodatek Zgoda na zmiany
Zgoda na zmiany
dodatek Dziennik budowy
Dziennik budowy
dodatek BIOZ
BIOZ

Dodatki w DOBREJ CENIE

Zamów razem z projektem
dodatek Kosztorys budowlany
Kosztorys budowlany
Na zapytanie
dodatek Dodatkowy egzemplarz projektu
Dodatkowy egzemplarz projektu
15060
dodatek Elektroniczna wersja projektu
Elektroniczna wersja projektu
7530
dodatek Schemat szamba
Schemat szamba
70zł 60
dodatek Schemat rekuperacji
Schemat rekuperacji
600
dodatek Pompa ciepła
Pompa ciepła
Na zapytanie
logo Wolf Haus

Budowa domu - bezpłatna wycena firmy Wolf Haus

Zapraszamy Państwa do wypełnienia poniższego formularza. Dzięki niemu przygotujemy Państwu pełną ofertę na budowę wymarzonego domu.
Bezpłatna wycena

Bezpłatna wycena poszczególnych etapów budowy

Więźba dachowa
grafika Mitek
wypełnij
Pokrycie dachowe
grafika Creaton
wypełnij
Blacha na rąbek
grafika Ruukki
wypełnij
Zmiany w projekcie
grafika Mtmstyl
wypełnij

Opis do projektu Cykada 2

Projekt pensjonatu Cykada 2 może pełnić funkcję wiejskiej rezydencji z pokojami do wynajęcia. To obiekt, który z powodzeniem nadaje się do prowadzenia działalności agroturystycznej. Projekt charakteryzują liczne lukarny, rozległy zadaszony taras biegnący wzdłuż elewacji oraz idealnie rozplanowany układ funkcjonalny. Rozłożysta bryła budynku i naturalne materiały wykończeniowe sprawiają, że projekt idealnie wkomponowuje się w każdy krajobraz. Projekt Cykada 2 to mniejsza wersja projektu pensjonatu Cykada.

Funkcjonalna część mieszkalna i pokoje dla gości
Strefa mieszkalna dla gości została zaprojektowana pomiędzy dwiema kondygnacjami. Na parterze zaprojektowano trzy pokoje do wynajęcia, pozostałe dwa pokoje do wynajęcia znalazły się na poddaszu. Wszystkie pokoje posiadają własną łazienkę. Na poddaszu znalazła się również część mieszkalna dla właścicieli oraz dodatkowy pokój, którzy może pełnić funkcję gabinetu/pokoju do pracy. Mieszkanie właścicieli tworzą trzy sypialnie, w tym jedna z własną łazienką, kuchnia ze spiżarnią, salon z dodatkowym miejscem rekreacyjnym, WC oraz garderoba.

Duża sala rekreacyjna i sala kominkowa
Cześć rekreacyjna budynku została zaprojektowana na parterze. Tworzą ją duża sala o powierzchni prawie 150 m2, w której znalazły się stoliki dla gości oraz stoły bilardowe. Z sali prowadzi wyjście na duży zadaszony taras. Tuż obok ulokowano mniejszą salę kominkową, której centralny punk stanowi oczywiście kominek. Nada on wnętrzu niepowtarzalnego klimatu, szczególnie w długie jesienne wieczory. W sali kominkowej znalazł się barek oraz miejsce do wypoczynku, czyli stoliki z krzesłami, fotele i kanapy. Sali kominkowa posiada wyjście na mniejszy zadaszony taras. Na parterze znalazły się również toalety dla gości oraz małe zaplecze kuchenne. 

Część gospodarcza ulokowana w podpiwniczeniu
Cała część gospodarczo – techniczna została przeniesiona do piwnicy. Znalazły się tu trzy pomieszczenia gospodarcze oraz duża kotłownia. Niewątpliwym atutem projektu jest dodatkowe wejście z zewnątrz prowadzące do piwnicy. Z całą pewnością zostanie ono docenione przez właścicieli i pracowników obiektu, odpowiedzialnych za stany magazynowe, jeśli jedno z pomieszczeń w piwnicy wygospodarowane zostanie na spiżarnię. Wejście z zewnątrz ułatwi również wnoszenie opału jeśli obiekt będzie ogrzewany paliwem stałym.

Inne wersje projektu Cykada 2

ZOBACZ WIĘCEJ

Projekty podobne do projektu Cykada 2

ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze o projekcie

  • + Dodaj zdjęcia
  • Chcę otrzymywać prywatne wiadomości
  • Realizując obowiązek Administratora określony w treści art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, RODO) (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1, ze zm.), informuję iż: rozwiń

Marcin Turski

Gratuluję architektowi, który zaprojektował powyższy budynek. Jest naprawdę ładny i ciekawy. Chciałbym zapytać o rzeczywisty koszt wybudowania tego obiektu, czy ktoś mógłby podzielić się taką informacją? Najlepiej ktoś, kto wybudował ten obiekt. Czy kalkulacja podana na stronie w jakimś stopniu jest zbliżona? Pozdrawiam

Katarzyna Winczewska

Hejtować można wszystko. Wypowiedzieć własne zdanie również można, ale o gustach się raczej nie dyskutuje. Zastanawiam się tylko co jest bardziej polskie i tradycyjne niż wspomniana Cykada 2. Moim zdaniem idealnie się wpisuje w malowniczy, polski krajobraz.

mimi

Straszny kicz, kicha jakich mało, zamiast budować w nawiązaniu do architektury regionalnej, powstają wszędzie dworki, pałace i gargamele. Brak gustu, brak smaku, brak wyobraźni i podstawowej wiedzy architektonicznej.

CYKADA 2

Nasza cykada 2 powstaje w Kotlinie Kłodzkiej, Będzie częścią kameralnego ośrodka jeździeckiego. Kryta ujeżdżalnia i stajnia już są gotowe. A w cykadzie jesteśmy na etapie stawiania więźby dachowej

arch. Elżbieta Wysocka MTM Styl

Witam, nasza pracownia może się podjąć zmian w projekcie polegających na zmianie technologii wykonania obiektu. Możemy także wydać bezpłatną zgodę na zmiany, na podstawie której zmiany wprowadzi architekt adaptujący. Najlepiej, gdyby była to osoba z miejsca, w którym obiekt będzie powstawał. Architekt ten jest odpowiedzialny za dostosowanie projektu do warunków działki budowlanej , warunków zabudowy i Pańskich oczekiwań.

Krystian Gawron

Witam, jezeli chcialbym zrealizowac projekt Cykada 2 w technologi bala drewnianego, jak wowczas przebiega adaptacja, czy Panstwo podejmujecie sie naniesienia ewentualnych zmian i technologi wykonania?

arch. Elżbieta Wysocka MTM Styl

Witam, architekt adaptujący wprowadza zmiany w projekcie, jest też odpowiedzialny za przygotowanie projektu i nadanie mu takiej formy, aby po złożeniu do urzędu otrzymał pozwolenie na budowę. Do nas projekt już nie wraca. Niestety nie posiadamy innych wizualizacji tego projektu. Pozdrawiam

Arek Marczewski

Pani Elzbieto, Dzieki za komentarz. Juz jestem coraz blizej realizacji moich marzen ;-) Chcialbym uscislic pewne moje watpliwosci. Ja place mojemu architektowi za moje zmiany a wy adaptujecie je tak aby projekt mogl byc zlozony do urzedu. Jezeli moj Architekt (ktorego jeszcze nie mam ;-( naniesie moje zmiany - wiem doskonale co tam ma byc, to po wyslaniu do Panstwa tych zmian dajecie mi pakiet skladajacy sie z 4 egzemlazy projektu. Nie bedzie zmian w elewacji, nie bedzie zmian dotyczacych zewnetrznej zewnetrznego wygladu ktory jat naprawde bardzo gustownie zaprojektowany. Nie jestem tylko pewien czy bedzie mnie stac na pokrycie dachu gontem tzk na zdjeciu. Cz maja Pastwo inne wizualizacje z innym pokryciem dachowym? To bedzie domek jednorodzinny a wiec odpdadaja wysztkie kwestie zwiazane z technologia zywienia. To jest moje malutkie rancho na Kaszubach. serdeczne pozdrowienia Arek MM

Bartek

Witam Projekt bardzo ładny ale mnie tak jak Pana Arka interesuje bez piwnicy i ze stropem drewnianym. Pozdrawiam Bartek

arch. Elżbieta Wysocka MTM Styl

Witam, należy ją wycenić u architekta adaptującego- uprawnionej osoby, która będzie przygotowywała projekt do urzędu w celu uzyskania pozwolenia na budowę. Architekt ten nanosi także zmiany w projekcie, na które uzyska naszą bezpłatną zgodę. W skład projektu wchodzą po cztery egzemplarze projektu: architektury, konstrukcji, instalacji sanitarnych i elektrycznych wewnątrz budynku oraz układu technologicznego żywienia.

Arek Marczewski

Ile kosztuje adaptacja tego projektu np nie ma piwnic, inny rozklad pomieszczen, stropy drwniane a nie betonowe. Co jest wliczone w cene 10,200zl? Pozdr AMM